PlayStation 4

Член од
7 октомври 2018
Мислења
193
Поени од реакции
355
Незнам дали е баш соодветна темата за прашањето, но ќе го поставам тука. Дали има начин да се променат контролите за движење на фифа 19, односно наместо со џојстик движењето да биде со стрелките?
Можеш. Оди во Controller Settings и намести си ги како сакаш :)

* Не можам да сфатам како играте со стрелките :))
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
699
Поени од реакции
25
Можеш. Оди во Controller Settings и намести си ги како сакаш :)

* Не можам да сфатам како играте со стрелките :))
Е па коа ке скокнеш од ПС 1 на ПС 4 ке ги бараш стрелките. :D Фала за одговорот.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.445
Поени од реакции
2.593
А дали контролерите ќе подржува и за ПЦ ??
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.219
Поени од реакции
4.075
Незнам дали е баш соодветна темата за прашањето, но ќе го поставам тука. Дали има начин да се променат контролите за движење на фифа 19, односно наместо со џојстик движењето да биде со стрелките?
Да. Tactics and mentality замени го со движењето на играчите.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
685
Поени од реакции
901
Некој да потврди дали сајтов од постов врз мојов е безбеден?
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
4.986
Поени од реакции
5.460
Некој да потврди дали сајтов од постов врз мојов е безбеден?
Првпат слушам за сајтов, така да ја не би ризикувал. Јузер со ник ист како името на сајтот постира нешто што личи на реферал линк до сајтот во неговиот прв пост. Посумњиво од тоа не може да биде.
 

Solaire of Astora

A Hoonter must hoont
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.749
Поени од реакции
10.126
Го наоѓате видеово, праите како што кажува типот, добивате 2 недели бесплатен псплус, имате онлајн пристап на игрите кои ги имате, симнувате 2 бесплатни игри, ако не ви се доволни две недели за да свртите 2 игри, пак праите нов профил, пак добивате 2 недели, ги симнувате игрите и продолжувате од каде што сте застанале. Со напомена, игрите ќе ги играте од друг јузер. Знам дека псплус е ефтино, но не е за секого баш така ефтино, па удрете дечки, и чекам ДС или ББ дуел ако има таков ентузијаст овде.


Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.219
Поени од реакции
4.075
Го наоѓате видеово, праите како што кажува типот, добивате 2 недели бесплатен псплус, имате онлајн пристап на игрите кои ги имате, симнувате 2 бесплатни игри, ако не ви се доволни две недели за да свртите 2 игри, пак праите нов профил, пак добивате 2 недели, ги симнувате игрите и продолжувате од каде што сте застанале. Со напомена, игрите ќе ги играте од друг јузер. Знам дека псплус е ефтино, но не е за секого баш така ефтино, па удрете дечки, и чекам ДС или ББ дуел ако има таков ентузијаст овде.


Sent from my SM-A505F using Tapatalk
Си требало линк од видеото да ставеш.
Иначе со самото тоа ако новиот акаунт си го напраеш примарен на ПС4 играта можеш од било кој акаунт да ја играш. Така да.. после тие 2 недели ако не ти е доиграна играта правиш нов акаунт, го ставаш примарен и си ја продолжуваш од акаунтот кај што си ја играл претходно. Освен тоа не мора пак да ја симнуваш кога веќе еднаш е симната. Само нов акаунт, активирање на нови 14 дена ПС+ и цепај..
Автоматски споено мислење:

Брат изгуглајте малце и ќе видите дека сајтот е безбеден, јас сега почнав да препродавам во Македонија, пишете ми на фб https://www.facebook.com/spacenetgameshopmacedonia/ ќе ви објаснам све што ве интересира.
SharedScreenshot.jpg

Еве чичко гоогле што вели.
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.678
Поени од реакции
3.267
Дали има голема разлика од PS4 до PS4 Pro и дали се исплати да се доплати за PS4 Pro?
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.036
Поени од реакции
5.135
Не сум играл никогаш PS 4 но бидејќи имам телевизор со Android OS па ме интересира дали е возможно играње PS 4 игри на Android OS? Дали постои некаков емулатор или нешто слично?
 
На врв Bottom