PlayStation 4

Член од
1 април 2018
Мислења
2.051
Поени од реакции
4.011
Дечки од кај ми се исплаќа да земам Плејстејшен 4, каде е најефтино пошто не се разбирам многу во овие работи, најмногу ми е за Фифа да играм?
Не знам за на старо дали да земам, дали ќе биде исправно, ако има некој да ми препорачате?
 
Член од
22 април 2012
Мислења
6
Поени од реакции
1
Здраво друштво,

Ме интересира дали некој од Вас има купено PS4 PRO God of War limited edition од Галерија и на кој фирмвер е дифолтно конзолата?

Мислам на оваа конзола

http://galerija.com.mk/sony-playstation-4/ps4-1tb-pro-god-war-limited-edition

Ви благодарам однапред

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.165
Поени од реакции
1.257
Здраво друштво,

Ме интересира дали некој од Вас има купено PS4 PRO God of War limited edition од Галерија и на кој фирмвер е дифолтно конзолата?

Мислам на оваа конзола

http://galerija.com.mk/sony-playstation-4/ps4-1tb-pro-god-war-limited-edition

Ви благодарам однапред

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
Jas go zedov od neptun istoto ama ne sum bas siguren mislam deka bese na 5.0 ili 5.05 taka da ako ti e za haknuvanje najverojatno ke mozes.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Читав нешто околу чипување ПС4, гледам и има огласи на реклама5 кои нудат услуѓи за чипување, па ме интересираше како од прилика оди тоа. Со малку пребарување на интернет гледам дека експлоитот е на 5.05 фирмвер, па би сакал да знам дали некој тука користи чипувана конзола? Ако може информации околу тоа од каде ја набавивте конзолата, дали ја чипувавте сами или плативте некој друг тоа да го направи за вас, од каде наоѓате игри за чипувана конзола и тн, и тн. Јас лично сум заинтересиран исклучиво за терање игри сингл плеер па хакнат пс4 не би ми сметал земајќи во предвид дека не би фрлал пари за игри.
 
Член од
19 јуни 2018
Мислења
82
Поени од реакции
77
Дечки од кај ми се исплаќа да земам Плејстејшен 4, каде е најефтино пошто не се разбирам многу во овие работи, најмногу ми е за Фифа да играм?
Не знам за на старо дали да земам, дали ќе биде исправно, ако има некој да ми препорачате?
Imas vo telekom momentalno ponuda PS4 so 2 Joystika i FIFA 18. Imas vo Galerija City Mall so fifa imas vo setek.Ako ti e za FIFA samo ne bi rekol deka e isplatlivo zosto konzolata si ima mnogu mnogu igri sto gi nema na PC i se mn podobri.Ova e samo moe mislenje zoso ne gi sakam mnogu tie igri i sakam korisnikot da izvadi maximum od konzolata veke koga kupuva.Ama dokolku ti e merakot ete tamu imas PS4ki slobodno razlistaj im niz sajtovite ke najdes.Pozdrav.[DOUBLEPOST=1531085060][/DOUBLEPOST]
Читав нешто околу чипување ПС4, гледам и има огласи на реклама5 кои нудат услуѓи за чипување, па ме интересираше како од прилика оди тоа. Со малку пребарување на интернет гледам дека експлоитот е на 5.05 фирмвер, па би сакал да знам дали некој тука користи чипувана конзола? Ако може информации околу тоа од каде ја набавивте конзолата, дали ја чипувавте сами или плативте некој друг тоа да го направи за вас, од каде наоѓате игри за чипувана конзола и тн, и тн. Јас лично сум заинтересиран исклучиво за терање игри сингл плеер па хакнат пс4 не би ми сметал земајќи во предвид дека не би фрлал пари за игри.
Mozno e ama ne ti preporacuvam zosto moze da ti se brikne PS4kata pa ke nemas kaj da go servisiras.Ova e nova rabota i ne e naj naj vo stabilnost.Jas bi ti preporacal da si se zadrzis do orginal igri.Kupuvaj gi na popust digitalni celo vreme se na popusti.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.051
Поени од реакции
4.011
Dali mozi da mi kazite kako odi so igri za PS4, po kolku pari se originali otprilika, i dali moze nekako da se instaliraat piratski igri po poniska cena?[DOUBLEPOST=1531749348][/DOUBLEPOST]I dali ps5 ke izleguva za brzo pa dali mi se isplakja da zemam sega oti imam plan da kupuvam za mesec dva?
 
Последно уредено:
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Dali mozi da mi kazite kako odi so igri za PS4, po kolku pari se originali otprilika, i dali moze nekako da se instaliraat piratski igri po poniska cena?[DOUBLEPOST=1531749348][/DOUBLEPOST]I dali ps5 ke izleguva za brzo pa dali mi se isplakja da zemam sega oti imam plan da kupuvam za mesec dva?
1. Игрите за ПС4 варираат во зависнот која игра кога ја земаш. За најдобра ориентација посети ја нивната официјална страна, разбарај кои игри те интересираат и ќе видеш која колку чини.
Претежно секоја нова игра (стандард верзија) кошта 60 долари, а доколку од истата игра купиш bundle цената иде нагоре 70, 80 па и 100долари од игра. Истите тие игри може некогаш да ги начекаш на промоција од 10-20% или за постарите игри некогаш и до 50%.

2. Пиратски игри конечно може на ПС4, но тоа уште не е 100% тестирано и никој не ти гарантира за последиците. Јас колку што имам прочитано фирмверот на сонито не треба да ти биде постар од 5.00 или 5.05 така да ваков фирмвер може да начекаш едино ако го купеш нов, зошто на веќе користеините ПС4 автоматски кога ќе излезе нов апдејт, дур не го апдејтоваш сонито не ти дозволува пристап до играње онлајн, апдејтирање на апликации/игри и слични ствари така што по автоматизам секогаш сонито се апдејтова до максиум (освен ако воопшто не е поврзано на интернет).

3. Со оглед на тоа што ПС4 Про излезе пред од прилика година и нешто, тоа беше како некој апгрејд на постоечкото ПС4 и според моите информации ПС5 се очекува да излезе крајот на 2019 или почетокот на 2020. Со оглед на тоа што кога интернационално ПС4 во ноевмри, кај нас истото беше достапно дури јануари/февруари наредната година, така да ПС5 во МКД очекувај 2020.

За остантите работи околу игрите ти пишав ПП, да не ја труеме темата со додатни работи.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Sto znaci ovoj error code WS-37429-5 i kako da go resam?
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Импресии некој од Horizon Zero Dawn? На попуст е на ПС+ за 1200 денари комплетна верзија.
 
Член од
22 август 2013
Мислења
150
Поени од реакции
48
Импресии некој од Horizon Zero Dawn? На попуст е на ПС+ за 1200 денари комплетна верзија.
Одлична игра е, има ок приказна, гејмплејот е добар, графика прекрасна. По мене вреди, посебно за 20 евра.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom