PlayStation 4

Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
http://www.hcl.hr/vijest/uskoro-nam-poskupljuje-pretplata-na-playstation-plus-109497/
Поскапува ПС+ во Европа, после Северна Америка, што секако е очекувано, лидери се по бројот на корисници и едноставно може им се, ај играј игра без Мултиплејер :D. Не дека неможе, повеќето Сониеви ексклузиви се базирани на СП искуство, ама сепак.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
За корисниците со УК вероисповед :D ... до 29ти август има екстра понуда на ПС+ претплата каде цената е намалена од 50 на 40фунти така што со тоа добивате 15 месеци претплата место стандардните 12.
Фактички ако имате другарче со кое би делеле, тоа е 15 месеци за 1300денари што по мое мислење е багатела.
Линк
И кај нас бугарите има понуда за 15 месеци ама слабо стојам со лева, не знам дали е намалена. И јас ќе треба денес да ја искористам понудата.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Во план сум да земам пс4, кои игри би ги препорачале да ги земам (single player).

Last of Us и Uncharted последниот дел, ги гледав на нет gameplay-от.

Ty.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Во план сум да земам пс4, кои игри би ги препорачале да ги земам (single player).

Last of Us и Uncharted последниот дел, ги гледав на нет gameplay-от.

Ty.
Па повеќето игри за ПС4 се фокусирани на СП, епа сега не знам каков ти е вкусот, но на пример Блоодборне, Ниох, Персона, ФФ15,Инфамоус, Хоризон Зиро Даун, Јакуза , Ратчет и Кланк, Киллзоне, Гравити Руш, The Last Guardian, Tearaway Unfolded, исто така и некои наслови ремастери од 3ката, доколку си немал 3ка, можеби некои спортски игри кои не излегуваат за ПЦ, како Мадден, НХЛ, МЛБ итн. Избор има многу само проблем е во буџетот секако.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Дечки едно прашање ама малце глупо е. Сакам да ја купам Мadden онлајн арно ама на бугарскиот стор е 140 лева а на америчкиот 60 долари или во превод 1000 денари разлика. Има некој начин да се смени земја и ако се смени дали ќе ми важат парите во лева кои ми се на сметката?
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Дечки едно прашање ама малце глупо е. Сакам да ја купам Мadden онлајн арно ама на бугарскиот стор е 140 лева а на америчкиот 60 долари или во превод 1000 денари разлика. Има некој начин да се смени земја и ако се смени дали ќе ми важат парите во лева кои ми се на сметката?
Treba da si otvoris nov akaunt americki, i nemozes da gi prefrlis parite od bugarskiot na americkiot[DOUBLEPOST=1504205328][/DOUBLEPOST]
Дечки едно прашање ама малце глупо е. Сакам да ја купам Мadden онлајн арно ама на бугарскиот стор е 140 лева а на америчкиот 60 долари или во превод 1000 денари разлика. Има некој начин да се смени земја и ако се смени дали ќе ми важат парите во лева кои ми се на сметката?
Treba da si otvoris nov akaunt americki,
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Толку се движат цените, јас зедов пред еден месец од Галерија за 22 000 сребрен со 2 контролери и гратис игра по избор. Провери во Галерија колку ќе ти дојди ако земиш од 1ТВ и напрај си споредба.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Толку се движат цените, јас зедов пред еден месец од Галерија за 22 000 сребрен со 2 контролери и гратис игра по избор. Провери во Галерија колку ќе ти дојди ако земиш од 1ТВ и напрај си споредба.
Ако немаш 4к се исплати да се купува про верзија или не?
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.347
Поени од реакции
4.991
Pro верзијата овозможува нешто подобар framerate на многу игри. Многу наслови добија закрпи со кој се оптимизираат да работат подобро на Про верзијата а новиве се обврзани да ги оптимизираат додатно со цел искористување на хардверот од напредниов модел.
Додатно Про е првенствено и за PSVR кој работи доста подобро за разлика на обичниот модел.
И се разбира 4K можностите каде некаде ги има некаде ги нема.. Некој игри се native 4К некој се upscaled...
Про вреди во секој случај меѓутоа не е ништо којзнае каква разлика... Игрите се тие правени да работат стабилно и на едниот и на другиот модел.

Малку се дискутира за HDR функцијата каде разликата измеѓу имање и немање HDR е огромна.
High Dynamic Range добија подршка и обичните PS4 верзии со нов фирмвер.
Работата е што кај нас не се продаваат HD или FULLHD телевизори со таа опција.
Само 4К моделите го имаат тоа а да се фршнеш 30.000+ден. само за PS4 Pro па и тоа не го бива.
 
Член од
17 март 2015
Мислења
203
Поени од реакции
324
Zdravo,zemav ps4 od tmobilie,e sega posto nikad sum nemal konzola,sakam da gi prasam poupatenive kako e najdobro da se kupat igri,I koj igri bi gi preporacale.[DOUBLEPOST=1504978125][/DOUBLEPOST]I sto e toa psn plus
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Zdravo,zemav ps4 od tmobilie,e sega posto nikad sum nemal konzola,sakam da gi prasam poupatenive kako e najdobro da se kupat igri,I koj igri bi gi preporacale.[DOUBLEPOST=1504978125][/DOUBLEPOST]I sto e toa psn plus
Toa ti e onlajn da igras, posto online ne e kako na PC kade online komponentata e besplatna, odnosno vklucena vo cenata na igrata, na konzolite so kupuvanje na igrata dobivas pristap samo do Single Player delot od igrata, dodeka za online delot moras da imas aktivna pretplata, bez ogled na igrata, dali e od Ubisoft, Sony, EA, Activision-Blizzard. Znam deka e malku tesko da go sfatis ova ako si pretezno PC igrac, no realnosta e taa, ova bese trend koj go zapocna MS uste so prvata Xbox konzola vo 2003, pa ednostavno Sony morase da go sledi. No raka na srce Sony ima mnogu dobri pretezno SP igri taka da mozebi nema ni da ti treba online komponentata, eve na primer Horizon, Persona, Uncharted, TLOU, GoW, Last Guardian i mnogu drugi. A za kade da se kupat igri za toa imame mnogu pisuvano nanazad, pa ete pak ke se povtori, PS ne e oficijalno podrzana vo MKD. Pa taka nema da mozes da koristes MK kartici za nivnite online uslugi kako kupuvanje na igri od storot. Pa taka treba ti akaunt so navedena nekoja od podrzanite zemji kako USA/UK ili eventualno Bulgarija, Hrvatska, Grcija, Germanija, ili pak Japan ako te vlecat takvi igri. Nebitno, otkoga ke go napravis akauntot sekako ke treba da dodades pari na akauntot, no posto nemas karticka od podrzana zemja (nz moze da imas Bugarsko drzavjanstvo) moras da kupuvas kodovi od internet, ili pak vauceri vo BG levovi dokolku izberes zemja Bugarija preku nekoj reseler vo MK (najdobra opcija ako nemas kreditna/debitna karticka) mislam deka gi imase vo PanEvropa. Dokolku imas odbrano druga zemja kako na primer USA/Kanada/UK/DE dokas mozes da potrazes na nivnite Amazon prodavnici. Mozes da zemes i fizicko izdanie, pri sto mozes da go koristes na poveke PS uredi ili da go prodades po sto ti se vraka del od investicijata.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom