PlayStation 4

Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
NBA 2k21 300 denari e online od ps4 store.. problemot e sto nemozam nikako da ja kupam mi vika greska u kartickata a nema veze se tocno vnesuvam
Не можеш така, си направил акаунт Бугарија, УК или УСА а внесуваш Македонска картичка. Мора картичката да ти е од земја на која се води акаунтот. Единствен исклучок од ова е кога за земја ти е поставено Словенија, при што Нлб Виза картичката ја грешно чита дека е издадена од Словенска банка (ова е веќе со години, не знам како до сега не го решија Нлб)
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Не можеш така, си направил акаунт Бугарија, УК или УСА а внесуваш Македонска картичка. Мора картичката да ти е од земја на која се води акаунтот. Единствен исклучок од ова е кога за земја ти е поставено Словенија, при што Нлб Виза картичката ја грешно чита дека е издадена од Словенска банка (ова е веќе со години, не знам како до сега не го решија Нлб)
Значи ако направам акаунт од Словенија ќе сака картичката?
Автоматски споено мислење:

Директно ја купуваш со наша дебитна/кредитна картичка? Имаш досега купувано дигитални копии на игри ?
Купи си онлајн ваучер, внеси го и купи ја играта преку плејстејшнот.
Пробував директно.. немам дигитални, е тоа е едини спас
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Направи амерички Paypal и поврзи го со Sony акаунтот.
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Значи ако направам акаунт од Словенија ќе сака картичката?
Автоматски споено мислење:


Пробував директно.. немам дигитални, е тоа е едини спас
Ако немаш направи прво американски акаунт, после тоа купи си картичка од тука: www.pcgamesupply.com
Кодот кој ќе го добиеш внеси го во твојот акаунт преку плејстејшнот и со $ кој ќе ги добиеш ја купуваш играта.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.391
Поени од реакции
21.943
Ајде малу помош.Денес Плејстејшнот во сред игра ми се гаси сам од себе,едноставно се исклучува го оклучувам после 15 минути пак се изгасна Некој да се соочил со ваков проблем?
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Ајде малу помош.Денес Плејстејшнот во сред игра ми се гаси сам од себе,едноставно се исклучува го оклучувам после 15 минути пак се изгасна Некој да се соочил со ваков проблем?
Mozno e da fi pregreva, buci li mnogu?
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Ја почнав Uncharted 4 каква страшна графика..Браво.
Брат нема подобра игра од неа, ја по втор пат почнав да ја вртам сега.. иако знам се што ќе се случи интересно ми е да ги барам тие скриените богатсва мали што се.
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Дали има некаде низ Скопје кај што се врши откуп на ps4?
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
Продавам Pro Evolution Soccer 2021 ваучер некористен за Playstation
 

Kajgana Shop

На врв Bottom