PlayStation 4

Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Дали можам од брат ми акаунтот да го поврзам на моето Сони и да ги играм неговите игри а притоа и он да може да продолжи кај него (не во исто време се разбира)?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.549
Поени од реакции
52.342
Дали можам од брат ми акаунтот да го поврзам на моето Сони и да ги играм неговите игри а притоа и он да може да продолжи кај него (не во исто време се разбира)?
Нека потврди некој за сигурно, ама мислам можеш да се логираш и со неговиот и со твојот акаунт. Од неговиот да ги симнеш, а на твојот да ги играш.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
153
Дали можам од брат ми акаунтот да го поврзам на моето Сони и да ги играм неговите игри а притоа и он да може да продолжи кај него (не во исто време се разбира)?
Ако не ви смета двајцата да играте од еден акаунт, може секако. Подобро решение е, акаунтот на брат ти (тој со игрите) го ставаш како Primary на твоето сони, и сите други акаунти на тоа сони (твојот) може да ги играат истите игри во исто време со брат ти.


Јас вака со години делев игри со еден другар.

Значи равенката е, макс 2 конзоли, еден купува игри од неговиот акаунт, тој акаунт се става Primary на другото сони. На тоа другото сони, може да ги играат игрите сите локални акаунти на тоа сони
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Ima jailbreak za 9.0 software.

Edit: navodno.
Ми остана дома конзолата, немам чепнато игра од почетокот на јуни.
Има Jailbreak и за PS5, само уште не е "public" , дечкото кажа дека нема намера да го пушти во оптек.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
ја ко што читам jailbreak ќе има за 9 дена за пс4. А дали ќе можам онлајн ако направам jailbreak?
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Ке можат ли да се играт сите досега излезени игри за ПС4 и тие што ке излезат наредниот период?
Сите што можат да работат на фирмвер 9.00 и помал од тој, значи скоро сите игри излезени досега, види за која игра конкретно те имтересира на Орбис
Онлајн на класичен начин неможе, но некои игри можеш но треба доста препреки да поминеш и пак нема да е тоа тоа...
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.390
Поени од реакции
21.943
Сите што можат да работат на фирмвер 9.00 и помал од тој, значи скоро сите игри излезени досега, види за која игра конкретно те имтересира на Орбис
Онлајн на класичен начин неможе, но некои игри можеш но треба доста препреки да поминеш и пак нема да е тоа тоа...
Значи ке може да се играат Far Cry 6, Spiderman Morales Assassin Creed Valhala?а тие што ке излезат наредниот период како God of War и другите?
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Значи ке може да се играат Far Cry 6, Spiderman Morales Assassin Creed Valhala?а тие што ке излезат наредниот период како God of War и другите?
За GOW Ragnarok не верувам, овие другите што ги пиша ќе можеш да ги играш со тој Jailbreak за 9.0 firmware.
Али и без GOWR пак имаш мал милион игри што можеш да ги играш.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.390
Поени од реакции
21.943
За GOW Ragnarok не верувам, овие другите што ги пиша ќе можеш да ги играш со тој Jailbreak за 9.0 firmware.
Али и без GOWR пак имаш мал милион игри што можеш да ги играш.
Јас малку досаден,како се прави тој jailbreak некој што направил да каже од каде се симнуваат игрите итн итн...
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Јас малку досаден,како се прави тој jailbreak некој што направил да каже од каде се симнуваат игрите итн итн...
Што како треба да наоравиш види на Youtube
игри барај на рарбг, auctor(.)tv , dlpsgame (.)org ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom