PlayStation 4

Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
355
Мислам дека од поодамна беше познато ова.
Тројката била пекол за креирање игри за неа, овие двојката и кецот боље што нема да можат бидејќи таква графика на 4К резолуција и 40+ инчи ТВ би изгледало како тетрис :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Точно но за 3та има и некои игри кои сеуште немаат римастер, како Dante's Inferno една од моите најомилени игри, а веројатно нема и да има поради состојбата со студиото кое ја правеше играта Visceral Games.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
153
Многу е подобро да се оживеат ретро игрите преку ремастер отколку само така да се дозволат да се играат. Доказ за ова е успехот на Краш.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Многу е подобро да се оживеат ретро игрите преку ремастер отколку само така да се дозволат да се играат. Доказ за ова е успехот на Краш.
Да но Краш е Активижн-Близард, тоа е огромна корпорација која сака да го искористи секој свој ИП,доказ за ова е и новиот ремастер на Тони Хок Про Скејтер 1+2 кој излегува наскоро и е одлична игра според демото (10/10). Оваа игра е ЕА која нема шанси да направи Ремастер.
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.829
Поени од реакции
2.092
Фифа 21 дигитална со активиран ЕА Плеј секундарен акаунт
1800 ден.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Дали ако сега купам ПС плус ќе може да ги играм игрите кои биле free претходните месеци за претплатниците на ПС плус или тоа ќе важи само за игрите (по 2 месечно) од моментот на започнување претплата па натака?
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Дали ако сега купам ПС плус ќе може да ги играм игрите кои биле free претходните месеци за претплатниците на ПС плус или тоа ќе важи само за игрите (по 2 месечно) од моментот на започнување претплата па натака?
Од моментот на започнување претплата па натака.
 
Член од
27 јануари 2020
Мислења
232
Поени од реакции
232
Дали ако сега купам ПС плус ќе може да ги играм игрите кои биле free претходните месеци за претплатниците на ПС плус или тоа ќе важи само за игрите (по 2 месечно) од моментот на започнување претплата па натака?
Ако ти гејм шерне некој кје можеш
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Хахах истото и јас го помислив. После работа и седнав, еве уште играм :D
Skill ceiling е прилично висок ама и за нубови е јака, мачење цело време ама ко ќе успеј замислата и дајш гол...priceless.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.005
Поени од реакции
57.044
Морав со custom контроли. Проблем ми остана што не најдов како на стрелките да возам, на аналог не сум навикнат игри со коли да играм.

А нубови има доста. Ај што немаат скил (немам ни јас), туку и без памет играат. Како магнет кон топката само.
Ти како најблизок си пошол по топка и уште двајца твои те гураат од позади :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom