PlayStation 4

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.043
Поени од реакции
57.250
4.79 долари е НБА 2К20
Точно дека е застарена, ама ценава е како од Бит Пазар пиратска на ЦД да ја купуваш.

За тие што не им е важно да се апдејтирани тимовите и играчите, туку само да има некоја кошарка ценава е таман. Навалете :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
4.79 долари е НБА 2К20
Точно дека е застарена, ама ценава е како од Бит Пазар пиратска на ЦД да ја купуваш.
Бесплатна беше на ПС+, затоа сега и толкав попуст. Да измолзат уште малце пред следната :D
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.878
Дали сметате дека е добра одлука со купување на ПС4 сега пред најавеното излегување на ПС5?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Дали сметате дека е добра одлука со купување на ПС4 сега пред најавеното излегување на ПС5?
Тоа зависи само од тебе и твоите потреби и очекувања. Ако сакаш да ги изиграш само сите ексклузиви, дефинитивно вреди да се изиграат. Ако не ти е битно да ги играш најновите игри, има стотици кои вредат на ПС4 кои ќе ги земеш за добра цена сега.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Тоа зависи само од тебе и твоите потреби и очекувања. Ако сакаш да ги изиграш само сите ексклузиви, дефинитивно вреди да се изиграат. Ако не ти е битно да ги играш најновите игри, има стотици кои вредат на ПС4 кои ќе ги земеш за добра цена сега.
Тие игри ќе работат и на ПС5, веќе потврдија дека најголем дел од игрите ќе работат, можеби и во повисока резолуција и фрејмрејт.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Тие игри ќе работат и на ПС5, веќе потврдија дека најголем дел од игрите ќе работат, можеби и во повисока резолуција и фрејмрејт.
Е да, не помислив на тоа. Ама ако немам пропуштено ништо, уште нема конкретни детали за точно како ќе функционира тоа. Воопшто не би ме зачудило да мора да си купиш ПС5 верзија, наместо да можеш ПС4 дискот да го ставиш и да играш :D
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Е да, не помислив на тоа. Ама ако немам пропуштено ништо, уште нема конкретни детали за точно како ќе функционира тоа. Воопшто не би ме зачудило да мора да си купиш ПС5 верзија, наместо да можеш ПС4 дискот да го ставиш и да играш :D
Не знам за физички верзии, но за оној ПС5 Алл Дигитал што е игрите се врзани со акаунтот, не знам како ќе функционира со дисковите, јас размислував да ја, купам онаа верзија која нема читач на дискови.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Не знам за физички верзии, но за оној ПС5 Алл Дигитал што е игрите се врзани со акаунтот, не знам како ќе функционира со дисковите, јас размислував да ја, купам онаа верзија која нема читач на дискови.
Епа колку што знам нема потврда дека ќе можеш со истиот акаунт да се логираш и да си ги играш игрите кои се компатибилни. Се надевам дека ќе биде така, и логично е да е така. Ама пари се во прашање и не би ме изненадило да смислат некоја фора.
И јас би одел со дигитална, ама пишав за диск затоа што ако играш стари веројатно поисплатливо е така да зимаш користени.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Дали сметате дека е добра одлука со купување на ПС4 сега пред најавеното излегување на ПС5?
ПС4 сега ќе најдеш и за 200е, користен секако. Ако сакаш само да ги изиграш ексклузивките и да го баталиш тогаш ок, но ако сакаш повеќе да задржиш да имаш конзола тогаш петка веројатно ќе ти заврши повеќе работа. Ќе е поскапа но игрите од ПС4 што ќе ги купиш за неа веројатно ќе бидат по ниска цена а не некои си 60е. Ако земеш сега четворка на старо веројатно подоцна многу потешко ќе можеш да ја продадеш. Ако можеш да најдеш четворка на која можеш да му направиш џеилбрејк (потребен е фирмвер постар оф 6,72) вањда ќе ти е најдобра опција, секако тука немаш онлајн гејминг.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Можно е повеќе игри за ПС да дојдат на ПЦ, така има најава од Сони.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom