Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување
Член од
24 април 2008
Мислења
10.718
Поени од реакции
11.984
Случајно налетав на ова и се прашував.
Зар само на ПС4 се плаќа за да играш онлајн?

Прегледај го приврзокот 86499
На PlayStation 3 не се наплаќаше играње на Интернет од кога излезе конзолата во продажба, па тотално глупаво е да почне да се наплаќа сега, цели 8 години откако конзолата излезе во продажба.

PlayStation Vita е рачна конзола која е наменета претежно за тие кои се во движење, а со тоа и по автоматизам играат преку Интернет, па глупаво би било од Сони да почнат да наплаќаат за играње на Интернет, и онака Нинтендо ги прави партали на полето со рачни конзоли со Nintendo 3DS и со Nintendo 2DS рачните конзоли, па наплаќање за играње на Интернет не доаѓа во предвид, иако не би било изненадување од Сони ако почнат да наплаќаат.

Но PlayStation 4 е тазе нов и од самиот почеток може да се игра на Интернет само ако корисникот е претплатник на PlayStation Plus. Сони ризикуваа и ризикот им се исплати, над 6 милиони PlayStation 4 конзоли се продадени заклучно со крајот на февруари 2014, бројот на корисници на PlayStation Plus значително е зголемен, па повеќе од очигледно е дека Сони нема да се премислат и на PlayStation 4 ќе може да се игра преку Интернет само со претплата на PlayStation Plus.

Корисниците на PlayStation 3 ќе останат привилегирани и ќе можат да играат преку Интернет бесплатно, односно без потреба од претплата на PlayStation Plus, а најверојатно истото ќе остане да важи и за корисниците на PlayStation Vita.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Незнам колку им се исплати. Ќе си осетат во иднина.
Зголемен е бројот на ПС+ корисници ради триалот што го даваат. Кога го искористив триалот, сите френдови што ги запознав беа исто со триал и таа бројка ќе биде горе додека им помине на сите триалот.
И сварно никако не можам да им ја сватам глупавата политика. Па јас ја плаќам играта и онлајн играм на нивни сервери, не на серверите од сони. Да купувам по 20 игри годишно, нормално дека би демал ПС+ ради попустот, но да ме условуваат за онлајн каде што предходно сум платил 60 долари?
Комплетно разочаран (n)
 
B

Beck's

Гостин
Ја има некаде Dark Souls за купување онлајн, секаде кај што ја барам само на Disc ја има :confused:
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Ај некој кој е поупатен нека ја објасни апликацијата reActPSN, а и оваа PSN Patch. Што значи, дали со неа може да се игра пример пиратска ГТА 5 на интернет, дали преку неа се емулира оригинал фирмвер(така прочитав на store.brewology.com) и без проблем можеш да користиш некои онлајн апликации и кои се тие?
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.843
Поени од реакции
10.215
Имам PS3 чипуван. На него имам инсталирано PES 2013 и сакам да ја апдејтирам преку инстернет и да ставам пач со последни трансфери. Дали може да се заебе чипувањето?
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Update ќе вршиш најдобро со Awesome Update Finder 0.3(или понова верзија ако е достапна), само го внесеш ID на играта(BLES01807) и одма ти ги исфрла сите update кои се достапни за истата. Јас пробував преку интернет да ја обновам гта 5 но ништо не тргна. Вака со програмов ја обновив на 1.11 update. PKG фајловите ќе си ги префрлиш на стикче и понатака си знаеш, лесно е. Преку интернет можно е конзолата да повлече најнов официјален фирмвер па да се заебеш. Вака ти е најсигурно, рачно си ги симни на стикче.
 
Член од
3 април 2014
Мислења
9
Поени од реакции
0
Sakam nesto da ve prasam ... Pred nekoj mecec kupiv Ps3 super slim 12 gb ... kupuvav igri ama nemozam vise mnogu se skapi ba bi sakal da prasam dali moze na bilo koj nacin da se hackira ps3-to .fala odnapred
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Sakam nesto da ve prasam ... Pred nekoj mecec kupiv Ps3 super slim 12 gb ... kupuvav igri ama nemozam vise mnogu se skapi ba bi sakal da prasam dali moze na bilo koj nacin da se hackira ps3-to .fala odnapred
Истиот случај како мојот. Купувај само игри како Fifa, NBA, Mortal Kombat и некои ептен многу популарни. Не купувај игри што се приказни, штом ја завршиш пак ќе треба од почеток да играш. А овие наведените игри можеш нон стоп да ги играш плус со другари, пријатели. Купувај од Амазон, поефтини се од кај нас.
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
197
Поени од реакции
143
Sakam nesto da ve prasam ... Pred nekoj mecec kupiv Ps3 super slim 12 gb ... kupuvav igri ama nemozam vise mnogu se skapi ba bi sakal da prasam dali moze na bilo koj nacin da se hackira ps3-to .fala odnapred

Mozi da i jas imam zemeno PS3 12 gb cech4201 i namestiv cobra ode ama ce ti trebaat za to 2 hdd da recime od po 250 ,320 ili 500 eden vnatresen za vo ps3kata i eden nadvoresen za da gi imas iso fajlojte na igrata i funkcionira 5ka , :D i plus funkcionira online so originalnio firmware.
 
Член од
3 април 2014
Мислења
9
Поени од реакции
0
Mozi da i jas imam zemeno PS3 12 gb cech4201 i namestiv cobra ode ama ce ti trebaat za to 2 hdd da recime od po 250 ,320 ili 500 eden vnatresen za vo ps3kata i eden nadvoresen za da gi imas iso fajlojte na igrata i funkcionira 5ka , :D i plus funkcionira online so originalnio firmware.
Kade moze da se namesti Cobra Ode vo Makedonija i kolku pari ? Gledam nesto po internetov okolu 100$ se vrti cenata ..[DOUBLEPOST=1397156158][/DOUBLEPOST]
Истиот случај како мојот. Купувај само игри како Fifa, NBA, Mortal Kombat и некои ептен многу популарни. Не купувај игри што се приказни, штом ја завршиш пак ќе треба од почеток да играш. А овие наведените игри можеш нон стоп да ги играш плус со другари, пријатели. Купувај од Амазон, поефтини се од кај нас.
Jas kako sto znam kaj nas nema PayPal i nema shipping do Makedonija. Ti kako poracuvas od tamu ?
Jas do sega igrite gi poracuvav od zavvi i nemase nikakvi problemi .....
 
Последно уредено:
Член од
1 јануари 2013
Мислења
197
Поени од реакции
143
Kade moze da se namesti Cobra Ode vo Makedonija i kolku pari ? Gledam nesto po internetov okolu 100$ se vrti cenata ..[DOUBLEPOST=1397156158][/DOUBLEPOST]
Jas kako sto znam kaj nas nema PayPal i nema shipping do Makedonija. Ti kako poracuvas od tamu ?
Jas do sega igrite gi poracuvav od zavvi i nemase nikakvi problemi .....
PayPal vo Makedonija ima da so kreirajne na zemja Slovenija i funkcionira 100% a cobra ode ima da poracas od Aliexpress i kosta nekade 60-68 dolari posto tebe ti treba da poddrzuva samo super slim inace i toa funkcionira posto imam namesteno preku 25 igri[DOUBLEPOST=1397165340][/DOUBLEPOST]dodaj me na PS3 xCorbe mi e nick
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Kade moze da se namesti Cobra Ode vo Makedonija i kolku pari ? Gledam nesto po internetov okolu 100$ se vrti cenata ..[DOUBLEPOST=1397156158][/DOUBLEPOST]
Jas kako sto znam kaj nas nema PayPal i nema shipping do Makedonija. Ti kako poracuvas od tamu ?
Jas do sega igrite gi poracuvav od zavvi i nemase nikakvi problemi .....
Може да се порача со кредитна/дебитна картичка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom