Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување
Член од
10 октомври 2012
Мислења
41
Поени од реакции
15
Не пратам многу па да прашам.Дали сега може да се чипуваат сите ПС3 конзоли без разлика на верзијата на системот? :)
Јас мислам дека да, барем така ми кажа тип што професионално се бави со тоа, само што тоа кошташе 7500денари
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Продавам чипуван ПС3, со 2 џојстика, фирмвер 3.55, 160ГБ.

Понуди на пп.[DOUBLEPOST=1393435891][/DOUBLEPOST]
Продавам чипуван ПС3, со 2 џојстика, фирмвер 3.55, 160ГБ.

Понуди на пп.
ПРОДАДЕН!
 
Последно уредено:
G

garthok

Гостин
Јас мислам дека да, барем така ми кажа тип што професионално се бави со тоа, само што тоа кошташе 7500денари
вие сите што играте пс3 кракнати ви се конзолите? оригинални игри купувате или као функционира сега тоа, може некој да објасни дали може да се игра онлајн на таква чипувана пошо читам можат да те фатат и перманентно да ти ја банираат конзолата. Сакам да купам а искрено поим неам како функционираат работиве.[DOUBLEPOST=1393783084][/DOUBLEPOST]
Јас мислам дека да, барем така ми кажа тип што професионално се бави со тоа, само што тоа кошташе 7500денари
вие сите што играте пс3 кракнати ви се конзолите? оригинални игри купувате или као функционира сега тоа, може некој да објасни дали може да се игра онлајн на таква чипувана пошо читам можат да те фатат и перманентно да ти ја банираат конзолата. Сакам да купам а искрено поим неам како функционираат работиве.
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
197
Поени од реакции
143
Може да со Cobra Optical Drive Emulator било која верзија на PS3 дали слим или супер слим.
 
B

Beck's

Гостин
Ми треба помош, значи го пуштив денеска ПС3 и не ми дава сигнал на ТВ па викам сигурно до кабелот ќе да е и пробав со друг али иста прича???
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.172
Поени од реакции
1.268
Ми треба помош, значи го пуштив денеска ПС3 и не ми дава сигнал на ТВ па викам сигурно до кабелот ќе да е и пробав со друг али иста прича???
Најверојатно го имаш пуштено на различен ТВ,држи неколку секунди на местото кај што се пушта,ке се ресетира (мислам дека треба да титне два пати) и би требало да се среди.
 
B

Beck's

Гостин
Најверојатно го имаш пуштено на различен ТВ,држи неколку секунди на местото кај што се пушта,ке се ресетира (мислам дека треба да титне два пати) и би требало да се среди.
Не не на истот ТВ што играв до вчера и бтв пробав со ресет али не сака
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.172
Поени од реакции
1.268
Незнам што да ти кажам освен да пробаш на друг ТВ,да го ресетираш пак и да видиш дали е до ТВ или ПС3
Види да не правиш грешка во ресетирањето,се дешава
 
B

Beck's

Гостин
Ништо брат изгледа ќе треба на сервис да го однесам иако овдека у Тетово тешко да најдем сервисер
 
Q

qazwsxedc

Гостин
За проблемот YLOD,решението му е само сервис така??:(
 
B

Beck's

Гостин
Едит: Пробав сеа да го уклучам и што да видам сликата се појави:eek: :cuc:
 
Член од
10 октомври 2012
Мислења
41
Поени од реакции
15
вие сите што играте пс3 кракнати ви се конзолите? оригинални игри купувате или као функционира сега тоа, може некој да објасни дали може да се игра онлајн на таква чипувана пошо читам можат да те фатат и перманентно да ти ја банираат конзолата. Сакам да купам а искрено поим неам како функционираат работиве.[DOUBLEPOST=1393783084][/DOUBLEPOST]
вие сите што играте пс3 кракнати ви се конзолите? оригинални игри купувате или као функционира сега тоа, може некој да објасни дали може да се игра онлајн на таква чипувана пошо читам можат да те фатат и перманентно да ти ја банираат конзолата. Сакам да купам а искрено поим неам како функционираат работиве.
Јас имам пс3 кое не е кракнато (го продавам btw) и оригинал игри играм пошо неможам да го кракнам т.е можам али кошта малце повеќе кеш. Иначе со кракнато ко шо иам слушнато, кај некој верзии имало онлајн, а кај некој не
 
Член од
10 март 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Prodavam igri za ps3 ako ima nekoj zainteresiran neka pisi ke se dogovorime za cenata.
Pro evolution soccer 2013
Uncharted
Batman: Arkham asylum
The chronicles of Riddick Escape from butcher bay and Assault on dark athena na 1 cd
NHL 2012
Tony Hawks project 8
The bourne conspiracy
The amazing Spder-man
Little big planet
Imam i drugi igri no sega za sega ne mi se za prodavane ako ima zainteresirani pisete
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Случајно налетав на ова и се прашував.
Зар само на ПС4 се плаќа за да играш онлајн?

Untitled.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom