Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување
B

Beck's

Гостин
Деновиве ќе добијам еден користен ПС3 па сакав да прашам дали треба да се чипува за да се играат пиратски игри или може сам да му напраам џејлбрејк и да играм.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.145
Ако може совет, размисувам за отварање играчница со неколку ПС па ме интересира дали ке ми вршат работа Sony PlayStation 3 12GB бидејќи тие со 320 се со соколу 100 евра поскапи.

На сите сакам да ставам ПЕС и на некои плус една игра, пример ФИФА и некоја со автомобили....

И ме интересира дали може да ми прават проблем ако не се игрите оргинални?
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.410
Поени од реакции
5.352
Ако може совет, размисувам за отварање играчница со неколку ПС па ме интересира дали ке ми вршат работа Sony PlayStation 3 12GB бидејќи тие со 320 се со соколу 100 евра поскапи.

На сите сакам да ставам ПЕС и на некои плус една игра, пример ФИФА и некоја со автомобили....

И ме интересира дали може да ми прават проблем ако не се игрите оргинални?
OTvori so PS2ki
 
B

Beck's

Гостин
Го добив ПС3 320ГБ, па ај ако може некој да ми објасни како да играм пиратски игри. Почнав да го спуштам Гран Туризмо од замунда па сеа ме интересира како да ја играм играта. Фала
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
28
Поени од реакции
5
Decki moze li pomos:

Dadevami PS3 na poklon ama ne raboti znaese kakv e poklon....

Otvoriga I u njega nema hard Drive.

Dali moze dase stavi od desktop computer hard drive I kako eli ne.

I kude mozu da najdu da kupu hard drive za da mozu da igram.

Pozdrav.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Хард диск ќе ставиш 2.5 инчен, тоест за лаптоп хард диск, барем од 160гб(подоцна можеш комотно да си ставаш игри внатре). Или ако веќе имаш дома усб хард диск, растури ја кутијата, внатре имаш баш таков мал хард диск за лаптоп. Имаш упатства на јутуб како се менува хард диск на пс3. За места каде да купиш, секаде можеш кај што се продаваат компјутери.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Ај ако е некој упатен да ми објасни, ако користам ПС3 со џеилбрејк кога играм онлајн и да речеме ме фатат, што ми банираат ? IP адреса или некој сериски број на сонито ? И како може да ме фатат, дали ако користам оргинал игри за онлајн играње ( гта и фифа 13 ) може да ме фатат или само со симнати пиратски игри ?
 
B

Beck's

Гостин
Дали има некој за продавање расипан диск плејр за ПС3 слим, ми треба механизмот или кај би можел да најдам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom