Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.344
Поени од реакции
4.963
Eve ova e interesno
http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=732313

Likot vika gi fleshuva PS3 konzolite so Softver nad 3.55.
Fleshuvanjeto go pravi softverski bez otvaranje na konzolata.
Proces sto vo svetot ili barem "Internet" ne e zapoznat so toa.

Softverski downgrade za PS3 so OFW nad 3.55 ne postoi megutoa nekoj vo Makedonija toa go vrsi
E Aj sega :rolleyes:
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Од ултра слим варијантава на ПС3 кај нас има некој друг модел освен овој со 12 Гб???
 

KevinM

PC YODA MASTER
Член од
5 септември 2007
Мислења
82
Поени од реакции
0
Има некој искуство или прочитал некоја рецензија за Cobra ODE?
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Да не има некој што игра ПЕС 13 онлајн да поиграме малце:)
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Каде се вршат поправки на ПС3, YLOD поконкретно.. Освен ИДЦ, има други ?
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Земав ваков playstation, дали и каде во Скопје може да се чипува?
Веќе 120страници пишуваме на што треба да пазите кога купувате, а вие купите и после може ли ова, може ли она. Чисто сумњам дека тој пс3 од 28.09.2012 дека ќе има софтвер 3,55 за да го хакнеш. Ќе си купуваш игри.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Веќе 120страници пишуваме на што треба да пазите кога купувате, а вие купите и после може ли ова, може ли она. Чисто сумњам дека тој пс3 од 28.09.2012 дека ќе има софтвер 3,55 за да го хакнеш. Ќе си купуваш игри.
Леле извини што не ми се читаат 120 страни и што се осудив да прашам, се извинувам најдлабоко од дното на својата душа. Непланирано го купив, секако имав идеја да купувам игри, отпосле ми текна дека некои ги чипуваат и затоа и прашав. Секако, фала ти на љубезноста, о, моќен члену, експерту и господару на чипуваните плејстејшни.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.344
Поени од реакции
4.963
Леле извини што не ми се читаат 120 страни и што се осудив да прашам, се извинувам најдлабоко од дното на својата душа. Непланирано го купив, секако имав идеја да купувам игри, отпосле ми текна дека некои ги чипуваат и затоа и прашав. Секако, фала ти на љубезноста, о, моќен члену, експерту и господару на чипуваните плејстејшни.
ti kako moderator treba najmalku da se bunis za dobronameren sovet.

Sodrzinata na temite stoi za da ja cita nekoj. Inaku koj kur cuvate bazi i postovi od 2006...Izbrisete sve toa.

PS3 Super Slim ne veruvam deka nekogas ke ima CFW...Mozda drugi nacini ke najdat ali promena na FW i igranje preku Homebrews...Nema sansi
Cekaj da izleze Cobra ODE...Optical Drive Emulator ( 3-4 pati zboreno poslednive 4-5 strani nanazad)
Se raboti za plocka koja se lemi i go presretnuva BR drajvot na PS3kata so sto na samata konzola i emulira deka ima disk so igra vnatre a ustvari pokreva od eksteren HDD.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
ti kako moderator treba najmalku da se bunis za dobronameren sovet.

Sodrzinata na temite stoi za da ja cita nekoj. Inaku koj kur cuvate bazi i postovi od 2006...Izbrisete sve toa.

PS3 Super Slim ne veruvam deka nekogas ke ima CFW...Mozda drugi nacini ke najdat ali promena na FW i igranje preku Homebrews...Nema sansi
Cekaj da izleze Cobra ODE...Optical Drive Emulator ( 3-4 pati zboreno poslednive 4-5 strani nanazad)
Se raboti za plocka koja se lemi i go presretnuva BR drajvot na PS3kata so sto na samata konzola i emulira deka ima disk so igra vnatre a ustvari pokreva od eksteren HDD.
Јас не се бунам за добронамерен совет секогаш кога е даден како таков, а не кога е очигледно дека дечкото не го дал добронамерно, туку дури злобно. Дали мислиш, на пример, дотичниот член ако пише во Дежурна дека го боли глава би било соодветно да му кажам "милион пати на 400 страни претходно е објаснето што треба да земеш, што замараш, седи трпи сега"? Јас веројатно го поставив прашањето како noob, но како што кажав сосема непланирано ми искочи купувањето, а и секако не сакав да купувам конзола на старо.
Како и да е, да не навлегуваме во глупости, фала ти тебе на објаснувањето. Немам проблем со купување оригинални игри, така што нема многу да страдам и да не може да играм пиратски.
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Добив еден месец гратис за playstation+, ако може некој да ми каже игрите што се без пари откако ќе ги симнам дали се ограничени колку време можеш да ги играш или постојано е достапна додека трае претплатата.
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Добив еден месец гратис за playstation+, ако може некој да ми каже игрите што се без пари откако ќе ги симнам дали се ограничени колку време можеш да ги играш или постојано е достапна додека трае претплатата.
Некој ????
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.344
Поени од реакции
4.963
Da besplatnite igrite spusteni preku PS+ mozes da gi igras dodeka trae pretplatata. Koga ke zavrsi pretplatata stanuvaat neigrivi.
Istite mozes potvorno da gi igras koga ke ja obnovis pretplatata. Sto znaci i da napravis prekin ne gubis nisto.
Imav jas PS+ mesec dena nakaciv nekolku igri na mojot account Prvenstveno mi bese za PS Vita igrite...Zdravje boze letovo ako zemam Vita ke imam 7-8 igri koj da gi zemes retail bi me kostale nekoj si 200 eura...
Jas gi imam Free na account Se sto treba da napravam e da zemam da receme 3 mesecna pretplata za da gi izigram sto ne kosta poise od 15 eura...
Smetaj ti sega od 15 eura do 200 eura kolku ima. :)
Ubavinite na Playstation Network.. Toa ti e
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Дечки, не сум многу по соните, појќе од ИксБокс се разбирам, али имам 2 у играчница , и ми треба малу помош...
Едното сони, кој ќе го пуштим цедето ( само ПЕС ми се игра на тоа сони, цедето е оригинал) почнува се нормално, али за време на утакмица на пример на фаул, гол или било како прекин, се укочува, и треба да го померим со рука сонито за да продолжи утакмицата...
И така пак скоро на секој прекин..
Со што имам проблем, со цедето, со ласерот, со механизмот??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom