PES 2014

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Uste me drzi nervozata od vcera, neznam od koga ne sum se razocaral taka od bilo koja igra.
Da ni e ziv Shollym i PES6 ke si furame, barem nie tvrdokornive PES fanatici ne kako nekoj kvazi sto se pojavija na temava
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Uste me drzi nervozata od vcera, neznam od koga ne sum se razocaral taka od bilo koja igra.
Da ni e ziv Shollym i PES6 ke si furame, barem nie tvrdokornive PES fanatici ne kako nekoj kvazi sto se pojavija na temava

Хипстер PES играч. :icon_lol: Зашто омразата кон новите фанови на ПЕС? Битно го сакаат ПЕС како серијал, нема везе од кога почнале.
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
Хипстер PES играч. :icon_lol: Зашто омразата кон новите фанови на ПЕС? Битно го сакаат ПЕС како серијал, нема везе од кога почнале.
Тврдокорни фанатици а ни еднаш не ја купиле играта оригинал.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Тврдокорни фанатици а ни еднаш не ја купиле играта оригинал.
Pa ne site se deca na bogati roditeli ili se vraboteni so zemaat 500 evra plata pa ko od shala mozat da frlat 50 evra za igra. Ti verojatno ne si eden od tie, pa i ne mi e cudno tvoevo mislenje
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Pa ne site se deca na bogati roditeli ili se vraboteni so zemaat 500 evra plata pa ko od shala mozat da frlat 50 evra za igra. Ti verojatno ne si eden od tie, pa i ne mi e cudno tvoevo mislenje
Не е битно богато-небогато
Целта е да го играме поубавото.
Е сега зошто глупава тврдоглавост? Ова ми иде исто како - Абе нема да возам БМВ зошто сум фанатик на Лада, годинава Лада извади срање модели, ама сепак ке си останам на мојата Лада Нива од пред 5 години, БМВ нејкам (од непозната причина), иако хипотетички да ги споредиме се иста цена.
Зошто? Која е целта?
Па ако ми се свиѓа годинава Battlefield 4, таа ке ја играм, нема Call of Duty. Па сега COD, нека бидат мангупи, нека направат подобра игра догодина, да ги привлечат муштериите.
Ама не.. џабе е муабетов. Ако другата игра е подобра, не бе.. не ја играм. Сварно неможам да разберам :unsure:
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
Pa ne site se deca na bogati roditeli ili se vraboteni so zemaat 500 evra plata pa ko od shala mozat da frlat 50 evra za igra. Ti verojatno ne si eden od tie, pa i ne mi e cudno tvoevo mislenje
Наместо "тврдокорните" фанатици да ја купуваат играта секоја година и да го подржат издавачот на истата немаше ПЕС да биде срање од година во година. Запрашај се каков е буџетот на Конами за ПЕС кога секоја година едвај продава 3 милиони копии, а каков е буџетот на ЕА за ФИФА која продава по 15+ милиони копии секоја година а да не правиме муабет за ултимејт тим од кој истотака земаат милионски суми. А за тоа кој колку зимал плата па заради тоа зависи дали ќе купи оригинал, исто ти е ко да речеш дека си купил нова кола од 50.000 евра ама скап ти е бензинот.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
шта речи коју послуку порати...
златна 6-ка/WE...
6ката беше последниот добар ПЕС, после тоа навака го усраа кога почнаа да ја копираат ФИФА, и ја воведоа онаа глупа енергија за додавање...брзиот гејмплеј од порано го успорија тотално - играчине се толку крути, спори, додека да се свртам/шутнам/додадам - помина денот...па уште и линијава за изведување слободни/корнери катастрофа...коментаторите исто ужас...
глупото мени и тоа шо играчине не може да ги препознаеш и не ми е толку важно зш не влијае на гејмплејот, него тоа што тежнеат кон некаква реалност, ако сакам реално ќе гледам фудбал на ТВ, ова е игра треба забавно да биде ебаго...
ама ме изнервираа...порано не станував од фудбалов а сега 1-2 утакмици и толку...ко некоја бледа копија на ФИФА...ја пробав и таа, не е нешто боље...еден асолен фудбал не знаат да напраат и тие и тие
 
Член од
15 декември 2009
Мислења
383
Поени од реакции
46
Grevota ziva neli mozele da pustat test igra na nekoj luge, da probaat, pa da im kazat deka zaglupavele za site pari. Smenile engine i sto korist od toa, samo se posramotile poise. Najinteresniot moment od sve e, stavile advance za sutot, kako beda so strelki da znaes kaj da ti padne topkata, pa ne sme 3 god. da neznaes kaj ke padne topka. Facite im se kako da gi pravele deca za ocenka, sto bide da bide. Skoro site prodolzenija na igrite proizvoditelot saka da napreduva, ovie otidoa u minus. Ova ni pacovi ne ja sreduvaat, ni Steve Jobs, ova treba da ja povlecat igrata i da ja pustat za 2-3 meseci. Nekoj kaza zasto nie tvrdokornite pes igraci ne sme kupile original igra, tuku zimame gratis, poradi vakvi raboti. Ke dades 60 evra za igra koja e komplet fail i posle, vrakanje na pari ska. Plus takva ni e drzavata, mali plati i nemoze da si dozvolime skupi igri :)
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Наместо "тврдокорните" фанатици да ја купуваат играта секоја година и да го подржат издавачот на истата немаше ПЕС да биде срање од година во година. Запрашај се каков е буџетот на Конами за ПЕС кога секоја година едвај продава 3 милиони копии, а каков е буџетот на ЕА за ФИФА која продава по 15+ милиони копии секоја година а да не правиме муабет за ултимејт тим од кој истотака земаат милионски суми. А за тоа кој колку зимал плата па заради тоа зависи дали ќе купи оригинал, исто ти е ко да речеш дека си купил нова кола од 50.000 евра ама скап ти е бензинот.
E mnogu jaka sporedbava ti e, pola od pes zaednicata ne ja kupuva igrata a tie gi vagjaat najdobrite patchevi
 
B

Beck's

Гостин

--- надополнето: 20 септември 2013 во 20:50 ---
Само што ја инсталирав и сакав да изберам омилен играч, го барав Маскерано и ете го :pos::facepalm:
 
B

Beck's

Гостин
Овие фациве мене да ми ги даеа ќе изведев нешто подобро. Него стварно што е со верзијава, не е само до фаците целата графика изгледа ко некоја верзија од 2000 год.:confused:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Iniesta koga se raduva posle gol e pluknat Jack Nicholson ko niz vrata!

Inaku, feedback-ov dokazuva kolku ste fanobois. I ne me citirajte, me mrzi da se objasnuvam, ama brisenje po 2min, po 1 utakmica, posle menito?

viva h8!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom