PES 2014

Член од
15 јули 2009
Мислења
3.362
Поени од реакции
3.249
Momci,moze li da mi dadete nekoj dobar link da ja simnam igrata,fala odnapred.[DOUBLEPOST=1395845869][/DOUBLEPOST]Momci,moze li da mi dadete nekoj dobar link da ja simnam igrata,fala odnapred.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.991
Некако ми личи дека енџинот е праен за верзиите од next gen конзолите. На Тројка не е смут.
Риспонсивнес - нула. Стискаш команда и чекаш да се изврши. Не ми се веруе колку касни. Док играм, требе да планирам, предвидам унапред шо ќе се деси, пошто одговорот на стискањето копче касни страшно.
На дилема сме да си ја играме прошлата, али пари се дадени за играва, па ќе се фрустрираме изглеа со ова.

После многу играње се навикнав некако на оваа, али ипак тоа што има лејт риспонсивнес, е тешко срање.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.010
Поени од реакции
6.040
Ова е „демо“ за пес 2015, затоа е ваква изгледа :D
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Ќе ја пробам само поради то што купив нов лаптоп, ако ме накурчи одма ја бришам и одам на ФИФА 14
Ауу ужаси ужаси, не издржав ни една утакмица, изгасив и одма uninstall...ја снимив пак 2013 колку да има нешто ако ми се приигра некогаш, да напраам некоја симулација на реален натпревар...
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Се повеќе сум убеден дека е најдобро играва да ја вадат на секои 2 години. Ем ќе можат повеќе да се посветат, ем и ако сакаат нов engine да имплементираат ќе имаат повеќе време да го направат и тестираат. Башка на овој начин скоро сигурен сум дека ќе им ја купам оригинал(ако вреди де). Моментално дури и да вреди јас пак не сум убеден да им ја купам бидејќи за година дена нова ќе излезе па веќе нема да има поддршка за моменталнава и серверите се повеќе ќе се напуштаат. Значи секоја 2ра год да вадат нова PES за околу 30евра, а споредните години да вадат само еден DLC pack со сите нови играчи, трансфери, дресови, копачки, топки итн. што би чинел околу 10евра. Вака ќе знам и дека мин. 2 год ќе се гејма играта што сум ја купил.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Се повеќе сум убеден дека е најдобро играва да ја вадат на секои 2 години. Ем ќе можат повеќе да се посветат, ем и ако сакаат нов engine да имплементираат ќе имаат повеќе време да го направат и тестираат. Башка на овој начин скоро сигурен сум дека ќе им ја купам оригинал(ако вреди де). Моментално дури и да вреди јас пак не сум убеден да им ја купам бидејќи за година дена нова ќе излезе па веќе нема да има поддршка за моменталнава и серверите се повеќе ќе се напуштаат. Значи секоја 2ра год да вадат нова PES за околу 30евра, а споредните години да вадат само еден DLC pack со сите нови играчи, трансфери, дресови, копачки, топки итн. што би чинел околу 10евра. Вака ќе знам и дека мин. 2 год ќе се гејма играта што сум ја купил.
Пиши им на супорт :D
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Ауу ужаси ужаси, не издржав ни една утакмица, изгасив и одма uninstall...ја снимив пак 2013 колку да има нешто ако ми се приигра некогаш, да напраам некоја симулација на реален натпревар...
Абре шо се мачиш, земи си фифа 14, Господ да те види :D
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.010
Поени од реакции
6.040
Pro Evolution Soccer 2015 will look at the needs of Europeans

Speaking with MCV, Konami European executive Shinji Hirano said "I can’t say certain things about PES 2015, but we are ready to make a comeback.

“I cannot give details on exactly what we are doing with the UK studio, but they are working on the next project and looking at the needs of the European people. It’s about globalising the franchise, so it is not just being developed by Japanese people.

"We know what’s been going wrong with PES, we are working on that. The next version is totally changed. 2014 is a transitional year for the franchise, so expect big things."
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.362
Поени од реакции
3.249
Добро бее играта е ужас..
Како после примен гол да исклучам и да се вратам да играм -.-
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Очекувам исто :гомце: како предходните верзии.
Тешки нека ме демантираат.
Ќе се самоцитирам и истиов пост излeда ќе го пишам и за 2015.

Баш оваа година не можеш да го тврдиш тоа, кога се спрема целосно нов engine...
Океј друже, ова што го збориш не може едноставно да е точно. Тврдиш дека ја лажат целосно јавноста дека има нов енџин.

Прогуглај Metal Gear Solid: Ground Zeroes и ќе видиш за што прават муабет. :)
А ќе го цитирам и Мац :D
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Да не знае некој како да ја пачувам ПЕС14 со нови трансфери, ми треба за Xbox360.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom