PES 2014

Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Играва е ДУП :) БРАВО за Јапонциве!!! ...
- Многу јаки движења... Голманите се фантастични !!! Шутот е перфекно накован :D Све е на место!
Фациве се срање :oops:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.695
Ај малце поопширно за играва од моја гледна точка

Вчера играв натпревар Јувентус - Сасуоло, и можам да кажам дека вторава екипа може слободно да им парира на најголемите европски тимови... Такви играчи во тимот сеуште не сум почуствувал, Тевез и Љоренте топка не чепнаа од нив
Марсело Гаѕола :cuc:
Лино Марцорати :cuc:
Друго, незнам дали пасовите на моиве играчи се срање, или пак Сасуоло однапред ми ги читаат мислите кај сакам да подадам, 80% од додаваните топки, завршуваа во играчите со црно-зелени дресови. Господ да го поживее Буфон што натпреварот не беше решен во првите 20 минути. На полувреме Сасуоло имаа негде над 60% посед на топката, и повеќе шутеви на гол од мене. И сега што се случува во второ полувреме...? На сцена стапува Кристијано Келини, кој ја зема топката со клизач на Заза и го прави досега најневеројатниот потег на натпреварот. Трга од своја половина, играчите на Сасуоло изгледаа како мали деца кои сакаат да му земат топка на возрасен човек. Кристијано Келини ора на терен, се бутка со играчите, прави финти, влегува во шеснаесетник, и му асистира на Тевез, кој за малку ќе утнеше празен гол, среќа од стативата се одби топката и влезе во гол. Целиот успех му се препиша на Fuerte Apache, но никаде го немаше мозокот на акцијата, тој се врати кај Буфон со кренати раце... #Respect. На крај играчите на Сасуло беа надиграни од анонимусот Јувентус... меч за неверување... Краен резултат Јувентус 2 - 0 Сасуоло

Позитивни критики за играта -
Одбрамбените играчи се подобрени, знаат да направат клизачи без да повредат некој.
Одбрамбените играчи царуваат при нафрлени топки, значи нема да може во иднина миџети од типот на Џовинко, Инсиње, Казорла...итн да ти постигнуваат голови со глава покрај Келини, Силва, Пике... итн

Негативни критики за играта -

Срање е...


П.С.
blanco
Крв да серат овие од Конами :mad:
 
Член од
12 март 2010
Мислења
203
Поени од реакции
74
Како да шутнам од прва без да ја прими и да направи уште два чекори , ова ми се случува цело време без разлика дали обичен пас , одбиена топка? Мора прво да ја прими да се мести пола саат и на крај да му избијат топката.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Како да шутнам од прва без да ја прими и да направи уште два чекори , ова ми се случува цело време без разлика дали обичен пас , одбиена топка? Мора прво да ја прими да се мести пола саат и на крај да му избијат топката.
Ееее братче, јас тоа го трубам години и години наназад за ова :гомце: тука.
После ќе ми речат нов енџин. Како тоа нов енџин, а исти ствари?
После ова сакам комплетно да потонат, воопшто да не постојат :mad:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
вие сте луди ако играте ПЕС,јас играв два дена и одма ми скурчи,играта е невозможна,па затоа одма отиде на remove.
Златен менаџер...
 
Член од
12 март 2010
Мислења
203
Поени од реакции
74
Ееее братче, јас тоа го трубам години и години наназад за ова :гомце: тука.
После ќе ми речат нов енџин. Како тоа нов енџин, а исти ствари?
После ова сакам комплетно да потонат, воопшто да не постојат :mad:
на 13ката распалуваа од одбиени , на новава се понашаат како јас да сум на терен :)
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Играва е ДУП :) БРАВО за Јапонциве!!! ...
- Многу јаки движења... Голманите се фантастични !!! Шутот е перфекно накован :D Све е на место!
Фациве се срање :oops:
edit> Играва е тешко срање !!!!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Знаете дека играта е лоша кога ни хипстерите не ја бранат. Обично за секоја срање игра ќе се појави некој што сака да биде интересен - Абе брат, топ е играта, вас не ве бива...

Ама оваа никој не ја спасува очигледно. Паѓаат во вода сите муабети дека немале пари, едноставно ја конвертирале во нов енџин некаде на почеток на годината (јануари) и престанале да работат на неа. Какво грдо неупотребливо мени и багови има, не може да работи некој на неа и макар еден ден, па да не види...

П.с. Бета тестинг, што е тоа? :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
И официјалнно светот призна :D Ова од сокертролс:


Можеше да земат само ЛШ и ЛЕ да си ги напраат топ да бидат, да има континентални првенства со репрезентациите со се квалификации и вграден менаџер сличен на Football Manager само со визуелна симулација, без играње, не ти треба ни лиценци за тоа. И можеше многу добар краен продукт да испадне, баш ќе беше поразлично во содржината од Фифа а истовремено ќе можеше многу подобро да ја средат во смисла на фаци, дресови, амблеми, мени и сл. Без национални првенства, без мастер лига...
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Не ми се верува дека 2013 е подбра од ова.
 
Член од
8 октомври 2010
Мислења
144
Поени од реакции
103
Дајте линк од демо да ја пробам, да не спуштам цела игра за џабе


Sent from my iPad using Tapatalk
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Дајте линк од демо да ја пробам, да не спуштам цела игра за џабе


Sent from my iPad using Tapatalk
Тоа е работата, нема демо за рс, веројатно им беше планирано ова за на почетокот кога е бумот, да продадат голем број копии на луѓе кои купуваат само од еуфорија, без претходно да го пробале демото ;)
 
Член од
29 февруари 2012
Мислења
35
Поени од реакции
19
дечки некој да знај нешто во врска со мојот проблем?? на претходната страница најдолу имам пост пишано,ако знај некој ако сака да поможи :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom