PES 2014

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ako si ja kupil pc verzijata i ako nemas graficka od 5k i 4 jadren procesor nazdravje bricenje. Nalet se drugo so e poebano ali seckaaa korne brate, edino nekoj magionicarski trik ako znajs

Јас имам графичка стара 5 години (ATI HD3870) и лета гејмплејот кај мене, освен на replays нели...
--- надополнето: 23 септември 2013 во 21:12 ---
абе играта е катастрофа, ама каде каде поинтересно е со други да играш online и сите online features да ги поседуваш отколку само со ботови

Се мислам идниот месец да зеам online код за Xbox, 10 долари е. Само нема да можам директ да го купам...
 
М

Мартин^

Гостин
Јас имам графичка стара 5 години (ATI HD3870) и лета гејмплејот кај мене, освен на replays нели...
--- надополнето: 23 септември 2013 во 21:12 ---



Се мислам идниот месец да зеам online код за Xbox, 10 долари е. Само нема да можам директ да го купам...
Како е можно, кај мене на ATI HD 4200 сецка ненормално.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
И јас имам графичка стара 5 години (ХД 4850) и си лета убо.
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Значи да си ја порачам таа со PAL FORMATOT гледам и цената и е некој 5-6 долари поефтина
тоа зависи до телевизорот митекнува порано кога имав сони1 и кога идев кај баба ми го носев сонито и на тој телевизор нтсц игрите ми беа со црно бела боја, а на тој дома сите си беа у боја, мислам дека сега новиве подржуваат и пал и нтсц
--- надополнето: 23 септември 2013 во 22:12 ---
Како е можно, кај мене на ATI HD 4200 сецка ненормално.
3870 е доста појака од 4200
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Мене па ми кочи на оваа конфигурација.. А 2013 си тераше без проблеми..
secka.png
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Јас имам графичка стара 5 години (ATI HD3870) и лета гејмплејот кај мене, освен на replays нели...
--- надополнето: 23 септември 2013 во 21:12 ---



Се мислам идниот месец да зеам online код за Xbox, 10 долари е. Само нема да можам директ да го купам...
Nema vrska so e stara 5 god taa pojaka i od gt 9600 i od gt210 gt230 i mnogu drugi
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
Дали има некој пач од PES2013, ама не од PESedit туку од Smoke. Последен пач од нив со сите трансфери.
smoke најавија дека нема да прават пачеви за ПЕС2014
There will be no SMoKE patch for PES 2014, Dido_SMoKE announced his retirement from patching after pes 2013...
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
smoke најавија дека нема да прават пачеви за ПЕС2014
There will be no SMoKE patch for PES 2014, Dido_SMoKE announced his retirement from patching after pes 2013...

:pos:
Врв на разочарување. Кога модераторчињава на патчовите ќе се пензионираат поради добрата игра. :D
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
Да ти кажам и мене не ме држи место. Ќе ја купам и јас деновиве.
--- надополнето: 23 септември 2013 во 20:48 ---
Ај да прашам уште нешто, може е глупо прашанњето ама кога немам појма мора да прашам
што е разликата помеѓу PAL I NTSC FORMATOT , да знам која да ја нарачам. Прашувам за играње на пс3 на лцд телевизор.
Ako boga znaes NIKAKO AMA NIKAKOOOOOO nemoj da si ja kupil,jas seuste nemozam da se sozemam od sinojka...debakl,fijasko,uzas,apokalipsa i do utre ke ti nabrojuvam ako sakas kolku golem FAIL e igrava,,,toa kako prvo ne ni lici na PES voopsto,,imav vpecatok deka gledam Fifa Manager utakmica pa duri i toa e kompliment za igrava.
Nemoj da frlas pari,,ete sega najdov eden covek na oglasi i mu ponudiv glava za glava zamena samo da se otkacam od nea.
Bidi mi pozdraven i ne ja pravi mojata greska.
--- надополнето: 24 септември 2013 во 08:28 ---
*glava za glava so Pes 138
 
Член од
15 декември 2009
Мислења
383
Поени од реакции
46
Rale Dobro dojde vo klubot :D.... i druze forumov ne e tuka, kolku da faka mesto na server :)

Posle 20 izigrani utakmici so takihardija, pcovanje i kolnenje cela japanska nacija, poradi neinformiranost, malce smeniv mislenje za igrata.
Losa e sto e losa i e promasaj ziv, no ima i ubavi momenti. Klizacite se porealni od bilo koja fifa i pes prethodno. Golaminte imaat dobri reakcii, boksuvanje, ne istrcuvaat onaka random (pak e go zaboraile bagot, na zakasneta golmanska reakcija :) ) topkite vo prazno epten mi napraija merak, ama ako ja pogodam, ako ne odma pcuenje. Podavanjeto na mal prostor e podobro, a i mozes tecna akcija da pravis na prva.
Najmizerija e priemot na topka, imaat nekoj cuden priem na topka i ne se prodolzuva trkot, nego podzastanuva, pa pocnuva. Polnenjeto na sutot go napraile na 3 nivoa, malce, pred kraj i najjako, nema nesto izmegu, 1/3.
 
Член од
29 февруари 2012
Мислења
35
Поени од реакции
19
сакам да прашам нешто, ја симнав играта и ја инсталирав ,крак се со треба средив и кога ја пуштам еве шо ми појавува ---- http://oi39.tinypic.com/2nsoxw1.jpg ---- па ќе ве замолам кој знај да ми кажи како да го поправам ова или шо да напрам за да можам да ја играм,цело лето ја чекам и криво ке ми биди ако не ја видам каква е за играње,иако од коментрите погоре гледам дека е катастрофа.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom