PES 2012

  • Креатор на темата kpb
  • Време на започнување

Ставре од Швицарска

Желба по титула :D
Член од
25 август 2011
Мислења
2.700
Поени од реакции
2.805
Aј некој патч со средени голмани,одбрана да не се смотани и слично.
Почекај ПесЕдит ќе излезе новиот пач ... најдобри се тие ( според мене ) :)
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.841
Поени од реакции
10.209
Абе луѓе играте вие на TOP PLAYER или SUPER STAR?!
Како што гледам слабо играте на овие. Па не е можно ова што се дешава!!!
КЛАСИЧНИ МЕСТЕНКИ :eek::cenzura:прави играва, овие Јапонциве се избудалеа од ко им рокна то Нуклеарката! први 7 утакмици од Премиер Лига со Арсенал НЕМАМ ПОБЕДА 2 изгубени и 5 РЕМИ!!!:tapp:
на утакмица имам најмалце 6 шута ВО ГОЛ, ама на ФАНТАСТИЧЕН НАЧИН, СО КАМЕ ХАМЕ БРАНОВИ ВО СУНЏОКУ СТИЛ o_Oуспеваат да се одбранат. А пак играчиве мој како двете нозе да им се врзани па со двете да шутираат одеднаш, се сплеткуваат сами пред гол, ми додаваат без везе на сосем десети играч не ан тој што подавам, и НОРМАЛНО, НЕМОЈ СЛУЧАЈНО СЛОБОДЕН ДА ИМ НАПРАМ, уууууууууууууууууууу па то е ВЕЛЕ МАЈСТОРИЈА на некој ЛЕПЕШКАР од Волвс или КПР. Ама ќе ја довршам лигава па да видам на крај што статистика ќе излези. Прво се нервирав ама сега СЕ ПАЃАМ од смење оти ова е СМЕШНО што го напрајле од конами!:pos::cool:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.028
Поени од реакции
6.051
Абе луѓе играте вие на TOP PLAYER или SUPER STAR?!
Како што гледам слабо играте на овие. Па не е можно ова што се дешава!!!
КЛАСИЧНИ МЕСТЕНКИ :eek::cenzura:прави играва, овие Јапонциве се избудалеа од ко им рокна то Нуклеарката! први 7 утакмици од Премиер Лига со Арсенал НЕМАМ ПОБЕДА 2 изгубени и 5 РЕМИ!!!:tapp:
на утакмица имам најмалце 6 шута ВО ГОЛ, ама на ФАНТАСТИЧЕН НАЧИН, СО КАМЕ ХАМЕ БРАНОВИ ВО СУНЏОКУ СТИЛ o_Oуспеваат да се одбранат. А пак играчиве мој како двете нозе да им се врзани па со двете да шутираат одеднаш, се сплеткуваат сами пред гол, ми додаваат без везе на сосем десети играч не ан тој што подавам, и НОРМАЛНО, НЕМОЈ СЛУЧАЈНО СЛОБОДЕН ДА ИМ НАПРАМ, уууууууууууууууууууу па то е ВЕЛЕ МАЈСТОРИЈА на некој ЛЕПЕШКАР од Волвс или КПР. Ама ќе ја довршам лигава па да видам на крај што статистика ќе излези. Прво се нервирав ама сега СЕ ПАЃАМ од смење оти ова е СМЕШНО што го напрајле од конами!:pos::cool:
Јс играм на супер стар. И прилично добро ми иде. 1-4 место завршувам.
Иначе првата сезона завршив 14 место ми се чини. ставив слика уште тогаш.
Запази примени голови на аекипите. Па испод 50 голови дали има некој примено?

Конами сакат да победуваат. Затоа праат вака. Ама ајде се чека пач од пес едит кој ќе го има новиот од КОНАМИ, кој излезе веќе "вчера". Подобри голмани, пенали, слободни удари. + уште нешо.
Иазгледа ги нападнале со жалби, преку фб и јутуб.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.841
Поени од реакции
10.209
Јс играм на супер стар. И прилично добро ми иде. 1-4 место завршувам.
Иначе првата сезона завршив 14 место ми се чини. ставив слика уште тогаш.
Запази примени голови на аекипите. Па испод 50 голови дали има некој примено?

Конами сакат да победуваат. Затоа праат вака. Ама ајде се чека пач од пес едит кој ќе го има новиот од КОНАМИ, кој излезе веќе "вчера". Подобри голмани, пенали, слободни удари. + уште нешо.
Иазгледа ги нападнале со жалби, преку фб и јутуб.
Ја бeв баниран од Facebook 7 дена оти ги спамирав официјалната страна од Konami i PES 2012 еден коментар го објавив точно 1379 пати :drk:, па изгледат не сум бил сам, ама како бев тогаш изнервиран.....ми појде и џојстикот јабана :icon_lol:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.028
Поени од реакции
6.051
Имам едно клипче снимено, и тоа е постираноп некоја страна поназад. Спремам уште некое. Имам материјал ама ме мрзи. Еве го клипчето.
Има и голови кои ја сум ги дал, но повеќето се мпримени. Има се, не смао голови.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.841
Поени од реакции
10.209
Имам едно клипче снимено, и тоа е постираноп некоја страна поназад. Спремам уште некое. Имам материјал ама ме мрзи. Еве го клипчето.
Има и голови кои ја сум ги дал, но повеќето се мпримени. Има се, не смао голови.
Ме дупит и интернетов неможам upload да прам, и ја имам спремни 2 да видиш што ми се дешава, какви заебанции!
 
H

-HRO

Гостин
Абе луѓе играте вие на TOP PLAYER или SUPER STAR?!
Како што гледам слабо играте на овие. Па не е можно ова што се дешава!!!
КЛАСИЧНИ МЕСТЕНКИ :eek::cenzura:прави играва, овие Јапонциве се избудалеа од ко им рокна то Нуклеарката! први 7 утакмици од Премиер Лига со Арсенал НЕМАМ ПОБЕДА 2 изгубени и 5 РЕМИ!!!:tapp:
на утакмица имам најмалце 6 шута ВО ГОЛ, ама на ФАНТАСТИЧЕН НАЧИН, СО КАМЕ ХАМЕ БРАНОВИ ВО СУНЏОКУ СТИЛ o_Oуспеваат да се одбранат. А пак играчиве мој како двете нозе да им се врзани па со двете да шутираат одеднаш, се сплеткуваат сами пред гол, ми додаваат без везе на сосем десети играч не ан тој што подавам, и НОРМАЛНО, НЕМОЈ СЛУЧАЈНО СЛОБОДЕН ДА ИМ НАПРАМ, уууууууууууууууууууу па то е ВЕЛЕ МАЈСТОРИЈА на некој ЛЕПЕШКАР од Волвс или КПР. Ама ќе ја довршам лигава па да видам на крај што статистика ќе излези. Прво се нервирав ама сега СЕ ПАЃАМ од смење оти ова е СМЕШНО што го напрајле од конами!:pos::cool:
Јас мислам и дека 100 пачови да излезат, гејмплејот ќе е ист...
Improved Goalkeepers and gameplay in the final release of the game?
Тоа го слушавме од КОНАМИ уште кога ги игравме демоата и ништо од тоа...
Моите играчи друже како што напомена и ти, се суклосани и мутави и прават грешки кои секогаш ме чинат гол.
Ако компјутерот се накани да ти даде гол, ти 100% го примаш, па макар и од пола терен...
А највеќе ме нервира кога топката ќе се одбие од 11 играчи и кога среќно ќе дојде во нозете на компјутерот кој секогаш знае да ја закова топката во голот.
Голманите се разбира, неможат да ја одбранат и најспората топка, и прават грешки, или пак ќе се багнат и воопшто нема да се помрднат.
Играчи од QPR и Norwich те дриблаат како да се Меси или Роналдо, а да не зборуваме за слободните удари каде секоја топка оди во аголот од голот.
Додавањата катастрофални. Руни ми е отворен напред, му додавам на него, а топката оди кај Керик....
Незнам и што им требаше новиот „дефанзивен систем“. Од тоа поглупа работа не постои, а нема ни да има....
Играм ПЕС уште од 90тите и ваква глупа верзија од КОНАМИ во животов немам видено.
КАТАСТРОФА!!! Ни во пачови надеж, ни во КОНАМИ више.
Тешко СРА*Е! :)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.028
Поени од реакции
6.051
ПЕС 6(2007) (y)
ПРС 2008 (n)
ПЕС 2009 (y)
ПЕС 2010 (n)
ПЕС 2011 (y)
ПЕС 2012 (n)

Кратко објаснување...
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.841
Поени од реакции
10.209
ПЕС 6(2007) (y)
ПРС 2008 (n)
ПЕС 2009 (y)
ПЕС 2010 (n)
ПЕС 2011 (y)
ПЕС 2012 (n)

Кратко објаснување...
ПЕС 6(2007) (y)
ПEС 2008 (n)
ПЕС 2009 (n)
ПЕС 2010 (n)
ПЕС 2011 (n)
ПЕС 2012 (n)

Сите одат ниво понапред со секоја наредна игра, ама КОНАМИ не се будали да бидат ко сите, ко можат да ен ЕБАВААТ вака на суво:drk:
--- надополнето: Nov 8, 2011 2:15 AM ---
ПЕС 6(2007) (y)
ПРС 2008 (n)
ПЕС 2009 (y)
ПЕС 2010 (n)
ПЕС 2011 (y)
ПЕС 2012 (n)

Кратко објаснување...
ПЕС 6(2007) (y)
ПEС 2008 (n)
ПЕС 2009 (n)
ПЕС 2010 (n)
ПЕС 2011 (n)
ПЕС 2012 (n)

Сите одат ниво понапред со секоја наредна игра, ама КОНАМИ не се будали да бидат ко сите, ко можат да ен ЕБАВААТ вака на суво:drk:
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Го инсталирав вториот апдејт, има подобрувања, не нешто многу, ама има, се приметува. Неккао полесно е да се даде гол, подобар е гејмплејот, бар според мене боље е вака (далеку од совршено, но за разлика од претходно...)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.028
Поени од реакции
6.051
ПЕС 6(2007) (y)
ПEС 2008 (n)
ПЕС 2009 (n)
ПЕС 2010 (n)
ПЕС 2011 (n)
ПЕС 2012 (n)

Сите одат ниво понапред со секоја наредна игра, ама КОНАМИ не се будали да бидат ко сите, ко можат да ен ЕБАВААТ вака на суво:drk:
Го пишав тоа, не дека се пефкетни тие со (y), туку дека се добри, премногу подобри од тие со (n).
Така праат. Испаѓа дека секоја "непарна" ПЕС, е болје од секоја "парна"
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Сакам да ја инсталирам играва со deamon tools, ама кога ќе го ставам тоа фаелот од пес, не ми дава да му направам mount. Претходно ја инсталирав (ама после ја избришав) со диамон ама тогаш ми се понуди таа опција mount...што да направам?
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
finesse shot како да го изведам ? или нема? и сликана ко матна ми е чаре ?
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.841
Поени од реакции
10.209
Гледајте и смејте си се плачете си како ви е најубо на душичката да ви олеснит :tapp::pos:
--- надополнето: Nov 8, 2011 1:27 PM ---
Еве некој голчиња и акции со таа мојте формација што пишав една страна поназад, страшен притисок се врши на нивна половина!
 
H

-HRO

Гостин
Гледајте и смејте си се плачете си како ви е најубо на душичката да ви олеснит :tapp::pos:
--- надополнето: Nov 8, 2011 1:27 PM ---
Еве некој голчиња и акции со таа мојте формација што пишав една страна поназад, страшен притисок се врши на нивна половина!
Искрено ми олеснува кога ќе видам дека и на некој друг му се случува ова, а не само на мене. :)
Не ми преостанува ништо друго освен да се изнасмеам на патетиката на КОНАМИ оваа година...:pos: :pos:
Страшно....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom