PES 2012

  • Креатор на темата kpb
  • Време на започнување

NovaLine

Not an idiot.
Член од
5 јануари 2011
Мислења
228
Поени од реакции
112
Abe ja install igrata go simnuvaj toa .dll i simnuvam crack i mi vika failed to initialize i mi dava don't send ... aj ako imate nekoj link za crack sto mislite deka ke raboti ili nesto sto moze da me spasi .. pomagajte :)))
и јас го имав истиот проблем со PESedit 1.1 пачот... господ знај шо е проблемот...
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
Абе симнав од замунда се 2012 ама на германски шо е .. ! е има ли некој фајл да се стави некаде за да биде на англиски .. . !! :)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.035
Поени од реакции
6.061
Зошто играчите во одбрана ми се поставуваат катастрофално?
На секој можен натпревар по 2-3 минимум, ми се дешава противнички играч да излезе 1vs1 со мојот голман.
Како да наместам зонска одбрана да играм? Така би требало да бидат линиски поставени.....
И кога AI нафрла скоро секоја топка е гол. Ако го бркам по страна, дефанзивецот пред гол си стои и противникот има чиста шанса за гол, и нормално постигнува гол.
Во обратна ситуација, па, ако го контролирам тој пред гол, при нафрлена топка стискам D(шут) или А(нафрлање) да скокне, но секогаш е понизок во скок од противникот. Дури и кога за Киелини се работи....Другиов сигурно нема да може да блокира, пошо само трча, за статистика(истрчани метри...)

Преку такво веќе!
 

Ставре од Швицарска

Желба по титула :D
Член од
25 август 2011
Мислења
2.700
Поени од реакции
2.805
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
http://www.fileserve.com/file/uVGnCrk/dt05_e.img - eve ova treba da se stae u img ... znaes toa ... Program files ( x86) / KONAMI / Pes 2012 / img ... staj go tamu i uzivaj si :D
Заборавив да напишам иначе воа прашање го постаив коа ја инсталирав песот .. и на инсталацијата ми беше на германски ја инсталирав менито на англиски ми е .. ! иначе у секој случај фала .. !
 
Член од
8 октомври 2011
Мислења
44
Поени од реакции
8
Ај кажете дали има официјален пач со сите трансфери , и дали ке има воопшто ? :)
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Ај кажете дали има официјален пач со сите трансфери , и дали ке има воопшто ? :)
Ќе има официален DLC од Konami, сега на 11 :D

Повеќе инфо:

KONAMI's free available download is going to be released on October 11th and will update the club teams regarding transfers. KONAMI also updates the abilities of players and teams.

Additionally, the DLC will include 13 news boots from adidas, Puma & Nike. 29 teams will get new kits, including Real Madrid , Sporting Club and Bayer 04 Leverkusen.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.035
Поени од реакции
6.061
На крајот на сезоната завршив 14, со 48 бодови и тако даље
Ова е крајно ретардирано, не личи на игра.
Game Level: Super Star, 10min натпревар.
Подоле од 4 место немам завршено на ниедна ПЕС до сега. Не знам што да кажам искрено. Gomna.jpg
 
Член од
17 април 2008
Мислења
393
Поени од реакции
41
На крајот на сезоната завршив 14, со 48 бодови и тако даље
Ова е крајно ретардирано, не личи на игра.
Game Level: Super Star, 10min натпревар.
Подоле од 4 место немам завршено на ниедна ПЕС до сега. Не знам што да кажам искрено.Прегледај го приврзокот 34685
delete that shitty game ! :mad:
--- надополнето: Oct 8, 2011 4:34 PM ---
Јас ја играв половина сезона и баш поради тоа што нема шанси да тепаш утакмица , мислам играва е измислена за нерешено.И за да не се нервирам повеќе ја делитнав
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
На крајот на сезоната завршив 14, со 48 бодови и тако даље
Ова е крајно ретардирано, не личи на игра.
Game Level: Super Star, 10min натпревар.
Подоле од 4 место немам завршено на ниедна ПЕС до сега. Не знам што да кажам искрено.
Па пробај на полесен левел,Регулар или Професионал!
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.035
Поени од реакции
6.061
Па пробај на полесен левел,Регулар или Професионал!
Значи во една игра која секоја година добива продолжение како ПЕС, ФИФА или било која друга, најјакиот левел треба да се 90% ист секоја година, а не тука испаѓа како TOP PLAYER да е 5 пати потежок од истиот, но на ПЕС 2011. Логика?

CoD која е различна во секој можен поглед од ПЕС, најтешкиот левел или што и да е, е ист(или минимално различен.

Јас не знам овие што направиле.

Ова испаѓа како 2011 да сум ја играл на Аматери, а оваа на Топ Плеер.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Значи во една игра која секоја година добива продолжение како ПЕС, ФИФА или било која друга, најјакиот левел треба да се 90% ист секоја година, а не тука испаѓа како TOP PLAYER да е 5 пати потежок од истиот, но на ПЕС 2011. Логика?

CoD која е различна во секој можен поглед од ПЕС, најтешкиот левел или што и да е, е ист(или минимално различен.

Јас не знам овие што направиле.
Па според мене добро направиле.Не ми беше интересно секоја сезона да се борам за титула и тоа со некој послаб тим како Нотингем,Билбао и други такви тимови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom