PES 2012

  • Креатор на темата kpb
  • Време на започнување

Ставре од Швицарска

Желба по титула :D
Член од
25 август 2011
Мислења
2.700
Поени од реакции
2.805
Преиграв со Сити 10 пати ( на Топ плеер ) и едноставно не е возможно да се победат ... ( ептен ретардирано ) .... толку јак напад имаат значи ептен е лудо , коај сакаат ми даваат гол неможам со ништо да ги допрам -.-
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.759
Поени од реакции
6.709
Преиграв со Сити 10 пати ( на Топ плеер ) и едноставно не е возможно да се победат ... ( ептен ретардирано ) .... толку јак напад имаат значи ептен е лудо , коај сакаат ми даваат гол неможам со ништо да ги допрам -.-
Брат смени си ко мене на регулар, Госпо да те види...каква утакмица падна сега со Манчестер против Арсенал 6-4 :pos:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.026
Поени од реакции
6.051
Освоив ЛШ дуууууууурииииииии во 7 сезона на МЛ.
Едвај, се напнав. Прво финале, прва титула. До сеа иам освоено по еднаш лига, куп и ЛШ.
Ај ваљда ќе успеав и Супер КУп, и после у декември светскиот да го освојам.

Сменив teammates control(whatever) од assist во manual и некако полесно ми делуе играва или психава така ме тера да мислам:pos:

И пеналиве ми се катастрофа. До сега 10 пенали ми има дадено откако ја снимив, и дали 3-4 гола сум дал.
Сите ми ги фатија тоа голманите. На 2011, од 12433243534 пенали исто толку голови ќе дадев. Ама овие јапанциве мора да заебат. Се надишале од Фокушима изгледа. Ваљда имаат објект таму, и таму ја праеле играва.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.026
Поени од реакции
6.051
GooD News!

KONAMI today announced details for the 2nd gameplay patch for PES 2012, which is set to be released in November.

The patch will not only improve the keepers further, but also enhance playability in freekick situations and for penalty kicks.

The 'run bug' was removed as well as small fixes were made to the Fixtures List in Football Life.

Амин!
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.841
Поени од реакции
10.209
Брат смени си ко мене на регулар, Госпо да те види...каква утакмица падна сега со Манчестер против Арсенал 6-4 :pos:
Брат REGULAR е ептен нубски, на PROFESSIONAL се игра како на 11-ката на TOP PLAYER!(y)
PS: Земи со Челзи играј против Арсенал:drk::pos:
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.579
Поени од реакции
2.564
Online се игра? Јас прв пат годинава ја играм на ПЦ, па ако можи некој да ми објасни како оди онлајн играњето?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.026
Поени од реакции
6.051
Само оригинал може да се игра сеа за сеа. За понатаму ваљда исто.

Иначе играва колку што видов ја има у Нико, 2000 е, па кој сака нека си ја земе.
Прееска случајно најдов, некој си флаер од Нико, и ја имаше таа цена.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Со овој пач играва се смени комплетно... PESEdit.com 2012 Patch 2.0
- графиката е кристал инаку ја играм на најако со резолуцоја
1920 x 1080 и играчите ми се управија ... свее Ок сега ... а пред тоаа бев премногу изнервиран и графиката ми беше заматена.
- Играв пред некоја ден против на Ман Ситу и изгубив 3-1 на Про и све искршив. Играчиве ми беа прости :/
- А сега ... свее на место
 

Attachments

Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Дали за да го инсталирам пример пачот 2, треба да ги имам претходно инсталирано и пачот 1.01 и другите по него, или може директно само пачот 2? Пошо сега ја инсталирав играта и немам инсталирано ниеден пач.
 
Член од
16 јуни 2010
Мислења
37
Поени од реакции
7
Дали за да го инсталирам пример пачот 2, треба да ги имам претходно инсталирано и пачот 1.01 и другите по него, или може директно само пачот 2? Пошо сега ја инсталирав играта и немам инсталирано ниеден пач.
Mislam deka ke mozes direktno, barem jas taka na 2011 napraviv, ne instalirav postapno edno po edno. Probaj nemas sto da izgubis :)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.068
Поени од реакции
84.969

Една од подобрите песни на PES
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.579
Поени од реакции
2.564
Ај ако можи некој по пп да ми прати patch таму најнов кој е, и тој фајлот за да ми бидат имината на играчите и тимовите како што треба, и ако можи да ми објасни како да ги инсталирам.
Тенкјуверимач :)
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
И пеналиве ми се катастрофа. До сега 10 пенали ми има дадено откако ја снимив, и дали 3-4 гола сум дал.
Сите ми ги фатија тоа голманите. На 2011, од 12433243534 пенали исто толку голови ќе дадев. Ама овие јапанциве мора да заебат. Се надишале од Фокушима изгледа. Ваљда имаат објект таму, и таму ја праеле играва.
Сериозно?Ја шутирам во средина цело време, багот е уште од 10ката можда, немоеш да утнеш.За бранење, ако е деснак шутира лево, ако е левак десно.
 
Член од
16 јуни 2010
Мислења
37
Поени од реакции
7
Сериозно?Ја шутирам во средина цело време, багот е уште од 10ката можда, немоеш да утнеш.За бранење, ако е деснак шутира лево, ако е левак десно.
Mene nekolku pati mi se ima pogodeno da mi ja fati po sredina samo, mozno e i da e bagosano neso, ne sum go primetil toa. A za sutiranje, pred da ja sutne topkata, so strelkite namesti pravec tamu sutira, troa porealno go napravile.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.759
Поени од реакции
6.709
Со овој пач играва се смени комплетно... PESEdit.com 2012 Patch 2.0
- графиката е кристал инаку ја играм на најако со резолуцоја 1920 x 1080 и играчите ми се управија ... свее Ок сега ... а пред тоаа бев премногу изнервиран и графиката ми беше заматена.
- Играв пред некоја ден против на Ман Ситу и изгубив 3-1 на Про и све искршив. Играчиве ми беа прости :/
- А сега ... свее на место
И викаш поарна е, а? Не се толку семоќни на про?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom