PES 2012

  • Креатор на темата kpb
  • Време на започнување
Член од
19 март 2011
Мислења
12.881
Поени од реакции
14.319
Најголема глупост на пес ја имаше и на пес 11 и сега :mad:Играм само на Легенд..цела утакмица ја играм и не баш толку добро и постигнувам гол во 60та,после постигнатиот гол веднаш ме вади од игра и кога ќе заврши утакмицата тренерот ми вика дека сум играл катастрофално дека ништо не сум направил голот за тренерот не важи и плус ми намалува од неговиот рејтинг :mad:А иначе мојот гол беше пресуден за победата,оваа грешка/баг мора да се поправи до сега многу пати ми се имаше случувано на пес 11 и еве сега више 2пати на пес 12.А на пример да играв уште само неколку секунди и после да искочеше топката од терен и да ме извадеше ќе биде по друго тогаш ќе има пофалби,а вака одма ме вади после постигнатиот гол и на крај ми вика слабо сум играл :confused:
Повторно истиор баг,и тоа на пресуден момент:mad::mad:
 
B

BooBojan

Гостин
Ај шо е можно побрзо помош.
Симнав Пес 2012 од замунда релоадед.Моунтнав,инсталирав,копирав кракот.
Ама ми се појавува ова: Wrong disc inserted.
Please insert the original "Pro Evolution Soccer 2012" CD/DVD.
Најверојатно не ми е добро моунтнато(ваљда го погодив зборот).Шо да му правам! Побрзо барам помош,зошто сакам што е можно побрзо да ја играм.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.440
Поени од реакции
6.671
Ај шо е можно побрзо помош.
Симнав Пес 2012 од замунда релоадед.Моунтнав,инсталирав,копирав кракот.
Ама ми се појавува ова: Wrong disc inserted.
Please insert the original "Pro Evolution Soccer 2012" CD/DVD.
Најверојатно не ми е добро моунтнато(ваљда го погодив зборот).Шо да му правам! Побрзо барам помош,зошто сакам што е можно побрзо да ја играм.
антивирус имаш?
сто посто имаш, па кракот го препознава како вирус и кога ќе го ископираш го носи во карантин. изгаси го антивирусот, прекопирај го кракот и играј.
напомена друже, да знаеш дека кога ќе го уклучиш антивирусот, пак ќе го собере тоа, затоа најпаметно е да влезеш во карантин, и кракот да го направиш исклучок.
поздрав, се надевам помогнав!
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.881
Поени од реакции
14.319
Ај шо е можно побрзо помош.
Симнав Пес 2012 од замунда релоадед.Моунтнав,инсталирав,копирав кракот.
Ама ми се појавува ова: Wrong disc inserted.
Please insert the original "Pro Evolution Soccer 2012" CD/DVD.
Најверојатно не ми е добро моунтнато(ваљда го погодив зборот).Шо да му правам! Побрзо барам помош,зошто сакам што е можно побрзо да ја играм.
Можда кракот не ти е убаво направен:unsure:
 
B

BooBojan

Гостин
антивирус имаш?
сто посто имаш, па кракот го препознава како вирус и кога ќе го ископираш го носи во карантин. изгаси го антивирусот, прекопирај го кракот и играј.
напомена друже, да знаеш дека кога ќе го уклучиш антивирусот, пак ќе го собере тоа, затоа најпаметно е да влезеш во карантин, и кракот да го направиш исклучок.
поздрав, се надевам помогнав!
Не не е тоа сигурно,најваројатно е маунтувањето,значи со кој програм и како да го направам најдобро!
Сега ми е со Даемон Тулс Про моунтирано.?Солушн,предлог?
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.440
Поени од реакции
6.671
Не не е тоа сигурно,најваројатно е маунтувањето,значи со кој програм и како да го направам најдобро!
Сега ми е со Даемон Тулс Про моунтирано.?Солушн,предлог?
тогаш кракот не чини. Не може да се маунтне, да се инсталира, да копираш крак, и програмот за маунтање да не ти чини, и алкохол да ставиш, исто ќе биде.
Или антивирусот или кракот. Чим викаш дека не е антивирусот, тогаш кракот е, најди нов крак.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
антивирус имаш?
сто посто имаш, па кракот го препознава како вирус и кога ќе го ископираш го носи во карантин. изгаси го антивирусот, прекопирај го кракот и играј.
напомена друже, да знаеш дека кога ќе го уклучиш антивирусот, пак ќе го собере тоа, затоа најпаметно е да влезеш во карантин, и кракот да го направиш исклучок.
поздрав, се надевам помогнав!
И јас имав сличен проблем. Ќе го копирам кракот и после ќе стиснам на иконката и веднаш се појавува анти-вирусот. А од замунда ја симнав исто Релоадед. Значи и јас треба да го исклучам антовирусот? Мене кога ќе го ископирам кракот па кога треба да ја уклучам ми се појавува нешто(не ми текнува што пишуваше) демек неможе да се уклучи и одма антивирусот се уклучува дали да ја стопира играта. Дали му веруваш на програмот или не. И било кое му стискам и пак не се уклучува после тоа.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.850
Поени од реакции
10.224
Мислам дека најдов начин да ја ЗАЕБАМ играва:drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk:
на TOP PLAYER нормално!

Играјте ја оваа формација
[/URL][/IMG] pes2012_2011-11-07_02-36-32-73.jpg:



ЕДЕН CF - центарфор, БЕЗ БЕКОВИ со 2 RWF - крила, и 2 RMF - странични од средина, 2 DMF - дефанзивни од средина 3 CB - стопери!!!
+ во TACTICS наместете QUICK COUNTER!
Многу лесно ко ан заебанција стигнав до полуфинале лига на шампиони, тешко ти прават шанси, а ти ги РАСТУРАШ!

Еве на пример Интер го тепав 2 пати по 1-0 и плус не искористив МИЛИОН ШАНСИ ( ЕПТЕН ГИ МЕСТИТ УТАКМИЦИВЕ ИГРАВА)!
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Мислам дека најдов начин да ја ЗАЕБАМ играва:drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk:
на TOP PLAYER нормално!

Играјте ја оваа формација
[/URL][/IMG] pes2012_2011-11-07_02-36-32-73.jpg:


ЕДЕН CF - центарфор, БЕЗ БЕКОВИ со 2 RWF - крила, и 2 RMF - странични од средина, 2 DMF - дефанзивни од средина 3 CB - стопери!!!
+ во TACTICS наместете QUICK COUNTER!
Многу лесно ко ан заебанција стигнав до полуфинале лига на шампиони, тешко ти прават шанси, а ти ги РАСТУРАШ!

Еве на пример Интер го тепав 2 пати по 1-0 и плус не искористив МИЛИОН ШАНСИ ( ЕПТЕН ГИ МЕСТИТ УТАКМИЦИВЕ ИГРАВА)!
Да ама зависи и од тимот т.е. играчите, и од стилот на игра кој го играш. Можеби ти играш на контри, некој на дугачки лопти наптед, некој со брзопотезни подавања, некој со пимплање, некој со нафрлање.... Не е кај секој исто. Но секој треба да проба различни формации за да ја најде вистинската што му одговара на стилот на игра и да биде во корелација со тимот/играчите
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.850
Поени од реакции
10.224
Ќе постирам утре клипче КАКВИ МЕСТЕНКИ се дешаваат на играва НЕВЕРОЈАТНО НЕШТО од 2 м пред гол промаршуваат играчите!

И да СИТЕ ЕКИПИ ги тепам со оваа формација само ФАРСА - НЕ Е ВОЗМОЖНО финале во лига на Шампиони сум со нив!!!
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Good news. Latest update available today for 360, PS3 and PC. Fixes stutter runs, improves goalkeepers, penalties, free kicks and more

На PesEdit би требало деновиве(ако не денес) да го има овој update.
 

Ставре од Швицарска

Желба по титула :D
Член од
25 август 2011
Мислења
2.700
Поени од реакции
2.805
Испаднат е Упдајтев да го преземам или ќе ми се сјебе играта ??
Со пач од песедит ми е ...
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.035
Поени од реакции
6.061
Испаднат е Упдајтев да го преземам или ќе ми се сјебе играта ??
Со пач од песедит ми е ...
Не е компатибилен моментално. Ако го симнеш сеа, избриши го ПЕС ЕДИТ, или па, почекај уште некој ден да излезе нов од пес едит, каде овој ќе биде компатибилен.

п.с. Ќе ви треба крак за пачов, така да не го снимајте.

Patch 1.02 Details :
Improvements have been made to overall gaming experience including areas such as Free Kicks, Goalkeeper Movements, Sudden stops when Dash Dribbling and Penalty Kicks.
The Game Plan Screen has been altered to make Player Stats easier to see.
Issues where the game sometimes froze when playing online have been addressed.
Minor playability issues found in a variety of modes including “Become a Legend” have been tweaked accordingly.
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Aј некој патч со средени голмани,одбрана да не се смотани и слично.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom