PES 2012

  • Креатор на темата kpb
  • Време на започнување
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Играјте фифа бе :D
Ќе заштедите на живци :D
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.035
Поени од реакции
6.061
Обрнете внимание на 2 клип, на Робињо!:tapp:

 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.482
Поени од реакции
4.052
PESEdit.com 2012 Patch 2.1 - Released! #08/11/11




  • Added support for PES 2012 Official Patch 1.02
  • New faces: Abdellaoue, Baier, Barton, Compper, Cuenca, De Camargo, Firmino, Geromel, Harnik, Höwedes, Ibisevic, Fabian Johnson, Kuzmanovic, Raul Meireles, Mlapa, Obasi, Osvaldo, Papadopoulos, Romeu, Salihovic, Sigurdsson, Thiago, Gökhan Töre, Unnerstall
  • New kits: Augsburg, Barcelona, Blackburn, Dortmund, Freiburg, Hoffenheim, Kaiserslautern, Köln, Mainz, Mönchengladbach, Norwich, Peru, QPR, Schalke, Wolverhampton
  • New teams: Anderlecht, Arminia Bielefeld, Austria Wien, Brugge, Odense, Legia Warszawa, Lokomotiv Moscow, Maccabi Haifa, Metalist, Red Bull Salzburg, Steaua Bucuresti, Sturm Graz
  • Other: Deleted a lot duplicated players (unlicensed NTs, Copa Libertadores), corrected boots and positions for Serie A
DOWNLOAD
http://ul.to/ckrj8h7w
http://ul.to/fmvbrpjy
http://ul.to/w124pyj7
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
PESEdit.com 2012 Patch 2.1 - Released! #08/11/11




  • Added support for PES 2012 Official Patch 1.02
  • New faces: Abdellaoue, Baier, Barton, Compper, Cuenca, De Camargo, Firmino, Geromel, Harnik, Höwedes, Ibisevic, Fabian Johnson, Kuzmanovic, Raul Meireles, Mlapa, Obasi, Osvaldo, Papadopoulos, Romeu, Salihovic, Sigurdsson, Thiago, Gökhan Töre, Unnerstall
  • New kits: Augsburg, Barcelona, Blackburn, Dortmund, Freiburg, Hoffenheim, Kaiserslautern, Köln, Mainz, Mönchengladbach, Norwich, Peru, QPR, Schalke, Wolverhampton
  • New teams: Anderlecht, Arminia Bielefeld, Austria Wien, Brugge, Odense, Legia Warszawa, Lokomotiv Moscow, Maccabi Haifa, Metalist, Red Bull Salzburg, Steaua Bucuresti, Sturm Graz
  • Other: Deleted a lot duplicated players (unlicensed NTs, Copa Libertadores), corrected boots and positions for Serie A
DOWNLOAD
http://ul.to/ckrj8h7w
http://ul.to/fmvbrpjy
http://ul.to/w124pyj7
Moжеш да објасниш како се инсталира?Неам инсталирано никаков патч пред то освен еден фикс кој не знам за што служеше :)И иам проблем ко матна ми е сликана со овај патч ке се поправи ?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Moжеш да објасниш како се инсталира?Неам инсталирано никаков патч пред то освен еден фикс кој не знам за што служеше :)И иам проблем ко матна ми е сликана со овај патч ке се поправи ?
Ќе се оправи blur ефектот со овој пач, уште во 1.0 верзијата го имаше таа поправка.
Прво ја инсталираш играта, па го инсталираш пачот и играш.
Ако имаш инсталирано предходно пач, може да ти прави проблеми.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.850
Поени од реакции
10.224
Ај некој само .exe-то да го стајт од пачов ако сакат
--- надополнето: Nov 9, 2011 12:44 AM ---
http://www.pespatchs.com/2011/10/pes-2012-gameplay-tool-new-gameplay-patch-v1-41-by-jenkey1002.html

Демек има опција да се исклучи то заебавањето што го прави AI-то сега го спуштам.
Пробајте да видиме впечатоци!
--- надополнето: Nov 9, 2011 12:49 AM ---
I ve played the game(on ps3) for almost a month now and i would like to give my opinions about IMPROVEMENTS and PROBLEMS of PES 12.
(sorry for repetitive context which might be the same as in other threads)

Improvements:

1, Through ball pass usage is not excessive and well regulated.
In pes 2012, through ball pass is useful and harder to make
as sometimes AI might intercept but gamers can still deliver well
timed through ball passes from both wings and even right in
the middle to give AI opposition fatal blows.
In pes 2011, through ball passes were used too much and IMO
was the biggest issue ruined pes 2011.

2, In depth gameplay, you can use different tactics to play with
different teams accordingly. You can have goal scoring variety
and most goals scored are different from one another at nearly
anywhere on the pitch. In PES 2011, through ball passes will
do almost all the tricks, but in 2012, you can play your own way
even build up play is difficult.

3, AI becomes cleverer and more aggessive.
In pes 2012, AI stays closely to players and you will get chanllenged
and pressurised in the most part of the field. In pes 2011 AI will just kick the ball off the byline and give you cheap corners and throw in when pressurised.

4, Players are agile and easy to control

PROBLEMS:

1, AI cheating and scripting (especially on TOPPLAYER lv) is definitely
obviously too much and annoying, IMO is the WORST issue in pes 12.

2, Weightless for kicking the ball around and passing, feel like kicking
the ball made from cotton or paper, weightless for players too.

3, Players movement is like ice skating or on the rail.

4, Ball is like glued to players feet, and making tackling and defending
somehow difficult, i admit a lot of players dribble like MESSI but not
all players are like that.

5, Manually use " off ball control" is tricky and hard, i mean it is very
difficult for me to use L3 and simutaneously use R3 to controll two
players, impossible for me, might need more practise. Assisted off
ball control R3+click on players who will make a run to the pointed
direction work well and usefull to create scoring chances.

6, Burst run is not fruitful, i mean most of the times i just burst run
off the byline or to the wrong path or to AI's feet, but AI can always
use burst run to their favour to out run my players.

7, Shooting feels weird and some shots lack power and directionning.

8, Hold up play works sometimes but need luck and well timed R2
releasing and tackle combined together to stop AI attackers.
On topplayer LV, hold up play is not that useful, because it will
only slow down AI and leave gaps which could be used against
you by skilled players like Villia or Mess, also there are risks for
long rangers, you just cant always use holp up play to retreat
and retreat, and will be costly when playing against top teams
like Barca or spain.

9, Through ball pass along both wings are nearly impossible to defend.
Once AI players recieve through ball (especially lobbed through ball)
and out run your defenders, basically there are not much you
can do to stop AI crossing overs and smashing headers, most of
the time will be a goal sometimes get lucky the ball is over the
bar or taken by your keeper. If ANY GAMERS have some tips
for stopping these wing through ball passes, please help me.
Vice versa, you can also create this deadly wing though ball
passes to fuck AI opposition over, but it is not that easy.

10, The luck is mostly at AI opposition's side.
After clearing the ball in your box, the ball normally will go to
AI's feet and then shit will happen.......... AI can easily intercept
your passes but you can hardly do that.

These are the IMPROVEMENTS and ISSUES that i can think of so far
there are got to be more, please share with PES gamers.

Thank you for reading this lenthy post.
GOOD LUCK TO ALL.

АЛАЛ да ти е СЕ како што треба е опишано!
Нема што појќе да се коментира! --- надополнето: Nov 9, 2011 12:54 AM ---
I ve played the game(on ps3) for almost a month now and i would like to give my opinions about IMPROVEMENTS and PROBLEMS of PES 12.
(sorry for repetitive context which might be the same as in other threads)

Improvements:

1, Through ball pass usage is not excessive and well regulated.
In pes 2012, through ball pass is useful and harder to make
as sometimes AI might intercept but gamers can still deliver well
timed through ball passes from both wings and even right in
the middle to give AI opposition fatal blows.
In pes 2011, through ball passes were used too much and IMO
was the biggest issue ruined pes 2011.

2, In depth gameplay, you can use different tactics to play with
different teams accordingly. You can have goal scoring variety
and most goals scored are different from one another at nearly
anywhere on the pitch. In PES 2011, through ball passes will
do almost all the tricks, but in 2012, you can play your own way
even build up play is difficult.

3, AI becomes cleverer and more aggessive.
In pes 2012, AI stays closely to players and you will get chanllenged
and pressurised in the most part of the field. In pes 2011 AI will just kick the ball off the byline and give you cheap corners and throw in when pressurised.

4, Players are agile and easy to control

PROBLEMS:

1, AI cheating and scripting (especially on TOPPLAYER lv) is definitely
obviously too much and annoying, IMO is the WORST issue in pes 12.

2, Weightless for kicking the ball around and passing, feel like kicking
the ball made from cotton or paper, weightless for players too.

3, Players movement is like ice skating or on the rail.

4, Ball is like glued to players feet, and making tackling and defending
somehow difficult, i admit a lot of players dribble like MESSI but not
all players are like that.

5, Manually use " off ball control" is tricky and hard, i mean it is very
difficult for me to use L3 and simutaneously use R3 to controll two
players, impossible for me, might need more practise. Assisted off
ball control R3+click on players who will make a run to the pointed
direction work well and usefull to create scoring chances.

6, Burst run is not fruitful, i mean most of the times i just burst run
off the byline or to the wrong path or to AI's feet, but AI can always
use burst run to their favour to out run my players.

7, Shooting feels weird and some shots lack power and directionning.

8, Hold up play works sometimes but need luck and well timed R2
releasing and tackle combined together to stop AI attackers.
On topplayer LV, hold up play is not that useful, because it will
only slow down AI and leave gaps which could be used against
you by skilled players like Villia or Mess, also there are risks for
long rangers, you just cant always use holp up play to retreat
and retreat, and will be costly when playing against top teams
like Barca or spain.

9, Through ball pass along both wings are nearly impossible to defend.
Once AI players recieve through ball (especially lobbed through ball)
and out run your defenders, basically there are not much you
can do to stop AI crossing overs and smashing headers, most of
the time will be a goal sometimes get lucky the ball is over the
bar or taken by your keeper. If ANY GAMERS have some tips
for stopping these wing through ball passes, please help me.
Vice versa, you can also create this deadly wing though ball
passes to fuck AI opposition over, but it is not that easy.

10, The luck is mostly at AI opposition's side.
After clearing the ball in your box, the ball normally will go to
AI's feet and then shit will happen.......... AI can easily intercept
your passes but you can hardly do that.

These are the IMPROVEMENTS and ISSUES that i can think of so far
there are got to be more, please share with PES gamers.

Thank you for reading this lenthy post.
GOOD LUCK TO ALL.

АЛАЛ да ти е СЕ како што треба е опишано!
Нема што појќе да се коментира!
--- надополнето: Nov 9, 2011 1:07 AM ---
1.02 кракувано .exe ама не екомпатибилно со алатката што ја остајв погоре!
http://www.mediafire.com/?dcv692vxb607tvd
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.850
Поени од реакции
10.224
Mr.47 брат сакаш лути се сакаш муабет не ми прај ама НЕ Е МОЖНО да завршиш мечу први четири на TOP LEVEL!!!!!
Последен сум ан табела со Арсенал 27 дајни 36 примени 1 победа имам само од 17 кола!!!!!
Не jenkie gameplay незнам remove scripts мадиња голи ШО САКАШ ПРАЈ исти КУР, ова е срам за KONAMI, утре ќе стам слика ако не ме ебава интернетов - МАЈКАТА ВПИЧКА да им ебам на овие провајдериве!!!
 

Ставре од Швицарска

Желба по титула :D
Член од
25 август 2011
Мислења
2.700
Поени од реакции
2.805
Незнам шо не ви чини толку ја ги јадам сите ... на супер стар играм зашо е ептен подобро ( полесно од топ плеер ) и пореално , прам низ цела утакмица околу 15 шута од кој 3 - 100‘% се гол + играм со многу пасоој и така појќе шансе се праа. ... :)
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Секоја чест за Конами се исплатил трудот. Конечно е направена најглупата верзија до сега :mad:
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Луѓе многу плачете. Сеа знам дека ќе ме нападнете сите дека јадам г али еве ќе си кажам:

Значи ПРВО и најбитно, умешноста во играњето на играва не се мери во тоа дали ќе ја завршите мастер лига на ТОП или на супер стар на прво и колку купа ќе освоите и т.н. него кога ќе седнете 1 ВС 1 или 2 ВС 2 па да се пробате кој колку знае. Затоа не се нервирајте толку за глупости. Ако ви е тешка на ТОП, намалете на Проф, ако и таму е тешка терајте на Аматер и т.н. На крај краева игра е, и никој не ве тера да ја играте, исто немора ни 2012 да ја играте, терајте 2011, 2010 или 2006.. шо и да е. Значи без нервози, ве гледам многу сте бесни, мислам дека нема потреба.

Јас лисно мислам дека играва е топ у смисла на сите промени што се направени (движење, подавање, анимации, тимејт контрола, оф д бол и т.н.) но и УЖАСНО ме нервира невозможноста на играта, и тоа што 70% од шутевите се катастрофа али тоа е сеа.

За мене (ќе повторам) најдобро „ниво“ е супер стар. Сега почнав да играм со Милан Мастер лига и тепав прва утакмица со Зенит 3-1. На ТОП рецимо тоа немаше шанси да се деси. сите утакмици ми завршуваа со макс 1 до 2 гола (примени или дадени).

Поентата е, пробајте повеќе формации, тактики, играчи, тимови и најдете тоа што на вас ви одговара и со кое би можеле да постигнете поголем успех, а за тоа кој е најбољи ќе видиме кога ќе се решиме 1 на 1 :) Јас лично не се сметам за одличен играч, можеби повеќе помеѓу добар и многу добар. Цел живот играм на Професионал, али овде нема шанси, едноставно претешко е, па фурам на Супер стар (да знам дека нема логика).
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Луѓе многу плачете. Сеа знам дека ќе ме нападнете сите дека јадам г али еве ќе си кажам:

Значи ПРВО и најбитно, умешноста во играњето на играва не се мери во тоа дали ќе ја завршите мастер лига на ТОП или на супер стар на прво и колку купа ќе освоите и т.н. него кога ќе седнете 1 ВС 1 или 2 ВС 2 па да се пробате кој колку знае. Затоа не се нервирајте толку за глупости. Ако ви е тешка на ТОП, намалете на Проф, ако и таму е тешка терајте на Аматер и т.н. На крај краева игра е, и никој не ве тера да ја играте, исто немора ни 2012 да ја играте, терајте 2011, 2010 или 2006.. шо и да е. Значи без нервози, ве гледам многу сте бесни, мислам дека нема потреба.

Јас лисно мислам дека играва е топ у смисла на сите промени што се направени (движење, подавање, анимации, тимејт контрола, оф д бол и т.н.) но и УЖАСНО ме нервира невозможноста на играта, и тоа што 70% од шутевите се катастрофа али тоа е сеа.

За мене (ќе повторам) најдобро „ниво“ е супер стар. Сега почнав да играм со Милан Мастер лига и тепав прва утакмица со Зенит 3-1. На ТОП рецимо тоа немаше шанси да се деси. сите утакмици ми завршуваа со макс 1 до 2 гола (примени или дадени).

Поентата е, пробајте повеќе формации, тактики, играчи, тимови и најдете тоа што на вас ви одговара и со кое би можеле да постигнете поголем успех, а за тоа кој е најбољи ќе видиме кога ќе се решиме 1 на 1 :) Јас лично не се сметам за одличен играч, можеби повеќе помеѓу добар и многу добар. Цел живот играм на Професионал, али овде нема шанси, едноставно претешко е, па фурам на Супер стар (да знам дека нема логика).
Јас играм на Top Player и едноставно многу ретко да победиш за разлика од 2011 и претходните каде Барселона примаше по 5-6 сега победите се сведени на 30%, а сега може Пандев да ја шие цела одбрана и голови да дава подобро и од најдобрите играчи :confused:

Ова видео буквално го објаснува Konami
Невозможни ситуации тогаш ... Невозможни ситуации сега!
FUCK KONAMI
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.850
Поени од реакции
10.224
Незнам шо не ви чини толку ја ги јадам сите ... на супер стар играм зашо е ептен подобро ( полесно од топ плеер ) и пореално , прам низ цела утакмица околу 15 шута од кој 3 - 100‘% се гол + играм со многу пасоој и така појќе шансе се праа. ... :)
Е брат вака значи, земи го Арсенал, напрај каква сакаш тактика значи ама буквално што знајш прави, одиграл лига на top player, и ако завршиш подобро од 17 место, остај адреса телефон screenshot, и ја ти давам што сакаш
--- надополнето: Nov 9, 2011 11:42 PM ---
Луѓе многу плачете. Сеа знам дека ќе ме нападнете сите дека јадам г али еве ќе си кажам:

Значи ПРВО и најбитно, умешноста во играњето на играва не се мери во тоа дали ќе ја завршите мастер лига на ТОП или на супер стар на прво и колку купа ќе освоите и т.н. него кога ќе седнете 1 ВС 1 или 2 ВС 2 па да се пробате кој колку знае. Затоа не се нервирајте толку за глупости. Ако ви е тешка на ТОП, намалете на Проф, ако и таму е тешка терајте на Аматер и т.н. На крај краева игра е, и никој не ве тера да ја играте, исто немора ни 2012 да ја играте, терајте 2011, 2010 или 2006.. шо и да е. Значи без нервози, ве гледам многу сте бесни, мислам дека нема потреба.

Јас лисно мислам дека играва е топ у смисла на сите промени што се направени (движење, подавање, анимации, тимејт контрола, оф д бол и т.н.) но и УЖАСНО ме нервира невозможноста на играта, и тоа што 70% од шутевите се катастрофа али тоа е сеа.

За мене (ќе повторам) најдобро „ниво“ е супер стар. Сега почнав да играм со Милан Мастер лига и тепав прва утакмица со Зенит 3-1. На ТОП рецимо тоа немаше шанси да се деси. сите утакмици ми завршуваа со макс 1 до 2 гола (примени или дадени).

Поентата е, пробајте повеќе формации, тактики, играчи, тимови и најдете тоа што на вас ви одговара и со кое би можеле да постигнете поголем успех, а за тоа кој е најбољи ќе видиме кога ќе се решиме 1 на 1 :) Јас лично не се сметам за одличен играч, можеби повеќе помеѓу добар и многу добар. Цел живот играм на Професионал, али овде нема шанси, едноставно претешко е, па фурам на Супер стар (да знам дека нема логика).
Абе брат КАКО да играм на professional кога 10 ГОДИНИ играм PES, на најтешко, имам освојно се и сешто на турнири(нејќамд а се фалам), и сега одеднаш излага СРАЊЕ од KONAMI и МЕ ПРИНУДУВА, ме ПРАВИ РЕТАРДИРАН, ме тера да се потценувам, да одам против себе - да играм на PRO???!, мислам без навреда кон сите што играат на PRO ама неможам срцево ен ми дава да го ебам!
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Е брат вака значи, земи го Арсенал, напрај каква сакаш тактика значи ама буквално што знајш прави, одиграл лига на top player, и ако завршиш подобро од 17 место, остај адреса телефон screenshot, и ја ти давам што сакаш
--- надополнето: Nov 9, 2011 11:42 PM ---


Абе брат КАКО да играм на professional кога 10 ГОДИНИ играм PES, на најтешко, имам освојно се и сешто на турнири(нејќамд а се фалам), и сега одеднаш излага СРАЊЕ од KONAMI и МЕ ПРИНУДУВА, ме ПРАВИ РЕТАРДИРАН, ме тера да се потценувам, да одам против себе - да играм на PRO???!, мислам без навреда кон сите што играат на PRO ама неможам срцево ен ми дава да го ебам!
Иако Арсенал е голем и добар клуб у играва е тешко да играш со него (според мене). Од оваа година фалат многу играчи (како у реален живот така у играва). Неможеш да играш без ван перси во напад. И да го играш е претешко, камо ли да бде повреден или надоле. Нема реална замена за него. Исто ко во баерн што нема замена за гомез, рибери и робен. За разлика од овие клубови кога играш со милан рецимо, можеш за напад да бираш од 4 искличително добри играчи ибра, касано, робињо, пато, после тоа да не зборам за барса, реал, интер и др клубови со многу повеќе играчи. Така да мора да купуваш на почеток играчи за да правиш ротации...

П.с. Не е битно за кои клубови навивам, чисто онака ми се спомнати клубовиве...
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.035
Поени од реакции
6.061
Мастер лигата е катастрофа.
1. Кога купувам или му продолжувам договор на играч, се дешава да не можам да му понувам договор од 3+ години, иако играчот има 23(пример)!
2. Штотуку го изгубив Балотели, пошо не сакаше да нов договор. Играчот го играв нонстоп. Не ми грееше клупа.
3. Тренингот е катастрофа! Што му фалеше на тој од 2011? Сеа ако сакам да појачам еден Атрибут, другите ќе паѓаат! Или треба да играм, само да им се крева кондиција, која МОЖЕ И' се крева!
4. Да купиш играч кој е звезда у друг тим е скоро невозможно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom