PES 2012

  • Креатор на темата kpb
  • Време на започнување

Alexandre_Pato

Шева 7
Член од
13 февруари 2009
Мислења
132
Поени од реакции
36
Вчера бев многу напизден на PES-ов ама денеска почна се на свое место да си иде!
Стандард за PES е на почеток да се фрустрираш ама годинава ова беше МАКСИМУМОТ од KONAMI, се додека не открив како да се игра во одбрана!
Значи финтата е во тоа што НЕ ТРЕБА ДА ГО НАПАЧАТЕ ИГРАЧОТ СО ТОПКАТА СО ПОСТОЈАНО ДРЖЕЊЕ НА X, туку ДА ГО УСПОРИТЕ НАПАДОТ!
Значи ДРЖИШ R2+X и му го покриваш просторот, отпушташ R2 ВО МОМЕНТОТ КО ЌЕ ПРОБА ДА ТЕ ИЗДРИБЛА и му ја земаш топката! Пробајте и ќе имате поубави деној :D, во прилог доказ:








Сево ова на аматери хаахахах ....тони брате по 500 ден со тебе :D позз до Чаљо!
 
H

-HRO

Гостин
Единствено нешто што ми оди на нерви од играва се повеќе од МУТАВИТЕ голмани кои неможат да одбранат ни топка што е упатена со 1км/H...
Незнам кои „Goalkeeper improvements“ ги правеа КОНАМИ цело ова време, ама ова е катастрофално...
Без оглед дали се работи за мојот голман, или голманот на компјутерот...ова е катастрофа!
И да...мојот најнов ГОЛ со Арјен Робен....вистинска НЕмајсторија и резултат на багави голмани...
Навистина многу разочарувачки...
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Може торент од пачот за германска лига а воедно и направени трансфери и поправена премиер лига?
Фала
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Може торент од пачот за германска лига а воедно и направени трансфери и поправена премиер лига?
Фала
Не може, бидејќи торенти се забранети, како и барањето на нив.
--- надополнето: Oct 1, 2011 10:39 AM ---
Единствено нешто што ми оди на нерви од играва се повеќе од МУТАВИТЕ голмани кои неможат да одбранат ни топка што е упатена со 1км/H...
Незнам кои „Goalkeeper improvements“ ги правеа КОНАМИ цело ова време, ама ова е катастрофално...
Без оглед дали се работи за мојот голман, или голманот на компјутерот...ова е катастрофа!
И да...мојот најнов ГОЛ со Арјен Робен....вистинска НЕмајсторија и резултат на багави голмани...
Навистина многу разочарувачки...
П.с. Абе не знаете да играте - нов слоган од Конами, поврзан со слоган на Apple и iPhone 4 - Абе не знаете да го држите телефонот. :)
 

NovaLine

Not an idiot.
Член од
5 јануари 2011
Мислења
228
Поени од реакции
112
Имам еден проблем со пачот PES Edit 1.0 ... уклучвам играта влегвам Champions League па Exibition и излегва PES2011 has stopped working.
пробав Run as Administrator... влегвам пак во CL па Exibition одбирам тимој и пак излегва PES2011 has stopped working.... помош некој?!
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
па ако си го ставил на ПЕС11 пачот што е за ПЕС12 туе тие грешката :D
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
468
Поени од реакции
68
Имам еден проблем со пачот PES Edit 1.0 ... уклучвам играта влегвам Champions League па Exibition и излегва PES2011 has stopped working.
пробав Run as Administrator... влегвам пак во CL па Exibition одбирам тимој и пак излегва PES2011 has stopped working.... помош некој?!
пеерче си ја згрешил годината:)
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Не може, бидејќи торенти се забранети, како и барањето на нив.
Не може ни по пп да ми прати некој ? :D
Како ќе знаете дали ми пратил или не? :P
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Може да ти прати по ПП, ама не смееш да бараш јавно по темиве.
A како пред 2 страни има линкови на мегауплоад и уплоад.ком за пес едит патчот? :D
Онда може да се ставаат линкови и од торенти :P
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.028
Поени од реакции
6.051
Како сте? Добри? И јас сум добар. Еве ремек дело кое заврши пред неполни 5 минути.
Како ви се допаѓа? :pos:
Дооооооооооообра Игра!.jpg
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
A како пред 2 страни има линкови на мегауплоад и уплоад.ком за пес едит патчот? :D
Онда може да се ставаат линкови и од торенти :P
PesEdit не е нелегално, модификација за игра е и бесплатен е од модерите.

Не може линкови од торенти за играта, линкови од рапидшер или од каде било за НЕЛЕГАЛЕН материјал.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.028
Поени од реакции
6.051
brat sto ti napraile be?:D ili do golmanot e:)
Што ми направиле? Па првпат кога седнав на било која пес на 5 звезди или Топ Плеер по ново, никогаш не сум изгубил повеќе од 3-0. Да сум заборавил нагло да играм е можно, но тешко остварливо и за верување.
Голманот може ме заеба 2-3 пати, ама со поставувањето на одбраната како швајцарско сирење, пробивањето на нивни играчи низ мојата одбрана како "жежок нож низ путер"(топ шоп стил) е претерано!

А и фаулите ебаваат и тоа доста. Не смао ѓто добиваат фаул за ништо, туку па коа ќе решам да му скинам нозе, не можам да го погодам со клизач, избегава како да се клизачите мало камче на земја......
Јас фаули едвај добивам....

Јас мислам дека Конами се подобриле оваа година, пошо до лани губеа од секој можен што играл ПЕС, па сеа ќе враќаат 10кратно!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom