PES 2011

  • Креатор на темата bowl
  • Време на започнување
H

-HRO

Гостин
Не знам како не ги губите живците играјќи ја играва.
Додека играв успеав да го скршам џојстикот и да го отперам предниот дел на куќиштето.
Буквално бев ваков на секој направен пас. А судијата па... значи колку ме нервира што пола саат чекам да свирне за да ја шутнам топката да му ебам тролот да му ебам! Го уништува и онака спорото темпо на игра, ми се влечат по теренот да им ебам се...


Ќе си играм фифа...
Тоа е финтата, малку и да се нервираш. Неможе само да тепаш и да се радуваш. Која би била реалноста во тоа? Играш, играш, тепаш, 1во место си, 30 бода им бегаш на 2рите, нема шанси да те стигнат и не се замараш. Тоа е далеку од реално.
Иначе имаш Game Speed Adjust...стај на +1...мене тоа ми е таман....сосем доволна брзина на играта.
Јас на почетокот кога почнав да играм ПЕС одвај завршував прв, а имаше и моменти кога завршував втор поради подобра гол разлика на компјутерот. Сум губел поради автоголови, сум губел поради гол во 90+4мин. (а требало да свири во 93та мин)...замисли кои нервози се тоа....
Сега веќе по 5-0 тепам големи тимови како Барселона со Кардиф, или со некои далеку послаби екипи.
На Top Player Difficulty ми е прелесно....и нема веќе нервози (единствено што може да ми се случи е некој испад нерешено, каде што 100 пати ќе погодам статива, 50 пати ќе погодам пречка, противничкиот голман ќе направи 100 неверојатни интервенции, и топката никако нема да сака да влезе во голот по 90минути игра). Во моментот ќе бидеш нервозен, ама подоцна ќе сфатиш дека е интересно и многу реално...
Играј поише се друго ќе си дојде со тек на време... :)
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Да многу е интересно посебно кога си на 2 утакмици пред крај на сезона од прв си,а бегаш само два бода играш претпоследна најбитна утакмица тепаш 2-0 во прво полувреме и потоа во второ до 55 минута губиш 3-2 и губиш прво место.Многу реално.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Прееска нешто стиснал брат ми и сега кога ја уклучувам ми бара сериски број. WTF?!
Знае некој ова како да се среди освен Uninstall па пак Install?
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Кога пробувам да вклучам auto save во master league ми вади don't send error да не знае некој како да го средам ова?
Имам инсталирано пач песедит 3.5
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Некој да не има сериски број?
Како што пишев погоре, ми се заеба па ја избришав па сеа пак ја инсталирам....ама неам сериски...
ај нид хелп!! :)
 
Член од
1 јули 2010
Мислења
58
Поени од реакции
7
Го средив со крак. Најдов некако :)
Сепак фала што се потруди
--- надополнето: Jul 31, 2011 10:03 PM ---
Edit: Што е ова пачовиве големи :) Ја имам еден малце постар ама малце меморија фаќа....Претходната страна што има еден гига и нешто е :vozbud: WTF?!
Абе зависи до пачот, има едни "PES SMOKE" тие зафакаат више од гига, ама затоа има додавано многу нови тимови, нови играчи помалце познати, ја има бразилската лига, има додадено многу репрезентации од кои ја има и Македонија со сите играчи (буквално е се средено како што треба)
 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Ај ако можете дајте ми линк од некој пач за ПЕС со squad updates, што е можно понов :)
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414

Неможам да ја инсталирам еве што ми се појавува .. ве молам некој за помош!
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
^а да пробаш со другата Pro Evo Soccer икона или со setup иконата?
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
^ Нема и тоа да помогне, треба да ја направи како .iso file и со Daemon Tools или слично да ја mount... Он зел цедиња и ги копирал на хард дискот, бар така ми изгледа?
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
^ Нема и тоа да помогне, треба да ја направи како .iso file и со Daemon Tools или слично да ја mount... Он зел цедиња и ги копирал на хард дискот, бар така ми изгледа?
да во право си,сеа приметив дека на хард диск ја ставил,а iso веројатно има.

Ова може да ти помогне
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
да во право си,сеа приметив дека на хард диск ја ставил,а iso веројатно има.

Ова може да ти помогне
Тоа е лесно како да го маунтне, остави му видео како да направи .iso фајл од некој фолдер, мене ме мрзи да барам :)
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Тоа е лесно како да го маунтне, остави му видео како да направи .iso фајл од некој фолдер, мене ме мрзи да барам :)
најубаво нека опише дечкото дали симнал или купил,да не зборме на слепо;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom