PayPal (официјална тема)

Член од
2 јануари 2013
Мислења
153
Поени од реакции
30
Чекај значи со пејонир картица можеш да ги трошиш средствата од пејпал без никаков ризик?
(n)
 

LePAk

пензиониран воваџија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
113
Поени од реакции
80
Чекај значи со пејонир картица можеш да ги трошиш средствата од пејпал без никаков ризик?
(n)
Не, со ПејПал можеш да ги трошиш средствата што ги имаш на Пејонир картицата, не и обратно
 

dragansk

хелоу...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
4
Сакам да прашам, пробал ли некој да направи withdraw на пари преку paypal со регистрирана картичка од нлб тутунска банка (на начинот преку словенија) ? :)
 

LePAk

пензиониран воваџија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
113
Поени од реакции
80
Сакам да прашам, пробал ли некој да направи withdraw на пари преку paypal со регистрирана картичка од нлб тутунска банка (на начинот преку словенија) ? :)
Овој начин сеуште функционира
 
Член од
4 ноември 2010
Мислења
127
Поени од реакции
54
Овој начин сеуште функционира
Ako funkcionira na NLB, togas dali funkcionira na Stopanska od septemvri 2014 ne funkcionirase dali ima nekoj iskustvo dali probal? I DALI E 5USD PROVIZIJA OD PAYPAL taka mi stoi na profil kako e kaj vas i dali imate limiti posto kaj mene ne stojat limiti samo stoi verivikuvano bez limit, kako e kaj Vas, Blagodaram

Sent from my SM-T210 using Tapatalk
 
Член од
18 април 2010
Мислења
20
Поени од реакции
2
Zasto kaj mene koga sakam da si ja verificiram kartickata od NLB (visa electron) "Enter PayPal Code" mi e sivo i nemozam da go kliknam a mi stasa na smetkata od tutunska naplatata i kodot?
 

LePAk

пензиониран воваџија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
113
Поени од реакции
80
Ako funkcionira na NLB, togas dali funkcionira na Stopanska od septemvri 2014 ne funkcionirase dali ima nekoj iskustvo dali probal? I DALI E 5USD PROVIZIJA OD PAYPAL taka mi stoi na profil kako e kaj vas i dali imate limiti posto kaj mene ne stojat limiti samo stoi verivikuvano bez limit, kako e kaj Vas, Blagodaram

Sent from my SM-T210 using Tapatalk
Од Стопанска функционира со Виза Електрон картичката. Провизија од ПејПал има од 2,5$ при повлекување.

Zasto kaj mene koga sakam da si ja verificiram kartickata od NLB (visa electron) "Enter PayPal Code" mi e sivo i nemozam da go kliknam a mi stasa na smetkata od tutunska naplatata i kodot?
Пробај логирај се пак, не би требало да има проблеми
 
Член од
2 јануари 2013
Мислења
153
Поени од реакции
30
Повлеков пари преку Халк банка но сеуште нема ништо на сметка.
 

LePAk

пензиониран воваџија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
113
Поени од реакции
80
Повлеков пари преку Халк банка но сеуште нема ништо на сметка.
Најбрзо стигаат на НЛБ Тутунска, на ХалкБанк можеби ќе треба да почекаш 2-3 работни дена
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
394
Поени од реакции
222
Само што префрлив од пејпал на нлб тутунска и стигнаја за 10 секунди :)

инаку за даноци мислам дека има даночно ослободување за персонален данок до 90 000 годишно ИЗВОР
 
S

staycalm

Гостин
Јас очигледно сум баксуз, со отприлика 20 долари префрлени од словенски акаунт на нлб, уште од лани ми го лимитираа...Има ли некој што сега во скоро време правел словенски акаунт со македонска картичка со тој стариот метод што го имаше по форумов? Некои викаат работи некои не работи..
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
Јас очигледно сум баксуз, со отприлика 20 долари префрлени од словенски акаунт на нлб, уште од лани ми го лимитираа...Има ли некој што сега во скоро време правел словенски акаунт со македонска картичка со тој стариот метод што го имаше по форумов? Некои викаат работи некои не работи..
јас имам направено пред неколку месеци пај пал словенски со тутунска банка и 2пати иам повлечено пари и парите за 1ден дури и побрзо стигаат од пајпал до картичката
 
Член од
2 август 2010
Мислења
100
Поени од реакции
38
Дали има начин да се зголеми лимитот на средствата што ги влечеш од Пеј Пал годишно? Лимитот е 2500 годишно и за да го зголемиш ти бараат да им пратиш лични податоци за да те верификуваат.

Дали ако им пратиш лични податоци од МК ќе ти го затворат акаунтот зашо нели не е дозволено од МК да влечеш пари преку Пеј Пал?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.511
Поени од реакции
11.574
Дали има начин да се зголеми лимитот на средствата што ги влечеш од Пеј Пал годишно? Лимитот е 2500 годишно и за да го зголемиш ти бараат да им пратиш лични податоци за да те верификуваат.

Дали ако им пратиш лични податоци од МК ќе ти го затворат акаунтот зашо нели не е дозволено од МК да влечеш пари преку Пеј Пал?
Самиот си го одговори прашањето - словенечкиот PayPal е наменет за граѓаните на Словенија, а за граѓаните на Македонија има македонски PayPal.

Е сега, тоа што преку македонскиот PayPal може само да се праќаат пари, односно може само да се купува, но не може да се примаат пари, односно не може да се продава, тоа е веќе наш проблем, а не на Словенците.
 
Член од
2 јануари 2013
Мислења
153
Поени од реакции
30
Само што префрлив од пејпал на нлб тутунска и стигнаја за 10 секунди :)

инаку за даноци мислам дека има даночно ослободување за персонален данок до 90 000 годишно ИЗВОР
Дали ова важи за сите граѓани на РМ без разлика дали се редовно вработени или не?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom