PayPal (официјална тема)

Член од
22 јули 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дечки, пробувам на другарче да му пратам 400 долари преку пејпал и ми дава грешка. Никако не сака да се направи трансакцијата, а претходно со помали суми си функционираше. Има некој искуство со ова?
PayPal.jpg
 

LePAk

пензиониран воваџија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
113
Поени од реакции
80
Дечки, пробувам на другарче да му пратам 400 долари преку пејпал и ми дава грешка. Никако не сака да се направи трансакцијата, а претходно со помали суми си функционираше. Има некој искуство со ова?
Прегледај го приврзокот 125037
Нека проба да ти направи фактура, за некоја услуга, ти плати ја. Би требало да фунцкионира
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
9
Поени од реакции
0
Eve imam 18 godini i baram sovet kade odnosno vo koja banka i kakva karticka da si izvadam za da si napravam paypal acc?
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.873
Eve imam 18 godini i baram sovet kade odnosno vo koja banka i kakva karticka da si izvadam za da si napravam paypal acc?
Тутунска. И побарај да ти активираат смс за секоја трансакција да добиваш на мобилен. Кога ќе треба да го верифицираш акаунтот кодот ќе ти стигне по смс и одма завршуваш. Во меѓувреме активирај си и електронско банкарство со токен на мобилниот. На тој начин можеш да си го контролираш лимитот за интернет плаќања на дневно ниво.
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
9
Поени од реакции
0
Тутунска. И побарај да ти активираат смс за секоја трансакција да добиваш на мобилен. Кога ќе треба да го верифицираш акаунтот кодот ќе ти стигне по смс и одма завршуваш. Во меѓувреме активирај си и електронско банкарство со токен на мобилниот. На тој начин можеш да си го контролираш лимитот за интернет плаќања на дневно ниво.
Blagodaram mnogu, i samo ako moze da prasham ako mozesh da mi dadesh primer vo vrska so toa " На тој начин можеш да си го контролираш лимитот за интернет плаќања на дневно ниво." ?
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.873
Blagodaram mnogu, i samo ako moze da prasham ako mozesh da mi dadesh primer vo vrska so toa " На тој начин можеш да си го контролираш лимитот за интернет плаќања на дневно ниво." ?
Кога ќе си активираш електронско банкарство на страната на НЛБ https://www.nlbklik.com.mk имаш опција да си подесиш лимит за интернет плаќања. Можеш на која сакаш сума. Тоа значи дека ако некој не дај боже ти ја украде картичката нема да може да врши трансакции поголеми од сумата што ќе си ја предвидиш. Плус тоа на смс ќе добиваш известување за секоја трансакција и прилично ти се гарантира сигурноста.
 
Член од
3 јануари 2014
Мислења
8
Поени од реакции
0
Здраво. Ми треба совет од вас дечки. Каква картичка треба да имам за да можам да отворам paypal сметка? И колку треба да платам за таа картичка? Треба да ми префрлат пари за онлајн работа.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Здраво. Ми треба совет од вас дечки. Каква картичка треба да имам за да можам да отворам paypal сметка? И колку треба да платам за таа картичка? Треба да ми префрлат пари за онлајн работа.
Visa дебитна,не се плака мислам многу рачунај 200 ден, банка или тутунска или унибанка која ти е најблиска таму оди

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
3 јануари 2014
Мислења
8
Поени од реакции
0
Visa дебитна,не се плака мислам многу рачунај 200 ден, банка или тутунска или унибанка која ти е најблиска таму оди

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Фала ти многу. А можам ли да примам пари преку Paypal? Затоа и ми треба.
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
На некој да му се наоѓа нешто ситно на PayPal, а за возврат да добие пари во банка ?
 
Член од
29 октомври 2007
Мислења
23
Поени од реакции
2
Имам околу 50 евра на пејпал , некој да сака нешто да нарача ,а да ми прати на трансакциона ? нека пише во порака
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Момци во Мај направив акаунт на пејпал, и наплатив 1,50 евра за активација, и тогаш не го активирав, и вчера го напишав кодот и сега ми е верифициран ваљда, но не ми се вратени тие 1,50 евра?
поминаа 24 часа.. пишав си некоја им порака али не верувам да вратат.
Поздрав
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.524
Поени од реакции
11.596
Момци во Мај направив акаунт на пејпал, и наплатив 1,50 евра за активација, и тогаш не го активирав, и вчера го напишав кодот и сега ми е верифициран ваљда, но не ми се вратени тие 1,50 евра?
поминаа 24 часа.. пишав си некоја им порака али не верувам да вратат.
Поздрав
Нема да ти ги вратат парите.

Дали е картичката верификувана или не, ќе дознаеш на самиот PayPal каде што, под самиот број на картичката, треба да пишува Verified.

А парите кои ти ги наплатија за верификување на картичката, ќе се потрошат со твојата прва нарачка.

На пример, ако твојата прва нарачка биде некој предмет кој чини 10 евра, PayPal ќе ти одземе само 8.50 евра од твојата картичка и на тие 8.50 евра ќе ги додаде овие 1.50 евра кои веќе ти ги има одземено и така ќе плати 10 евра за твојата прва нарачка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom