PayPal (официјална тема)

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Ако ми е блокиран акаунтот и ми бара верификација можам ли некако да го вратам во функција?



Како да верификувам адреса?...
Никако .. се имаш регистрирано на словенија и треба тие писмо да ти пуштат и тоа ке залута некаде словенија а ти нема никогаш да го добиеш.
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
50
Поени од реакции
16
Неодамна си го верифицирав PayPal акаунтот, па доколку некој сака да нарача нешто од eBay или било која продавница која што испорачува во Македонија, со задоволство би му излегол во пресрет. За повеќе инфо контактирајте ме по пат на приватна порака. Поздрав.
 

Towelie

теХАЦЕ
Член од
26 јуни 2011
Мислења
307
Поени од реакции
254
Подобро да кажеше КАКО и ние да верификувавме...
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
246
Поени од реакции
155
ми требат пари на Alertpay(payza) за размена со Paypal ....ако има некој пари на alertpay јас ке ви пратам на Paypal :)
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
ми требат пари на Alertpay(payza) за размена со Paypal ....ако има некој пари на alertpay јас ке ви пратам на Paypal :)
Друже зошто не направиш на алерт свој акаунт? нели може од Македонија да се направи? или курац и тоа како пејпл..
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
само малце.. стварно сум у фрка а ми треба малце поитно па неможам баш да листам.. дали во моментов има пејпал во Македонија или ??
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
234
Поени од реакции
10
само малце.. стварно сум у фрка а ми треба малце поитно па неможам баш да листам.. дали во моментов има пејпал во Македонија или ??
Во моментов, не можеш да се регистрираш како држава дека си Македонија, Но можеш со Словенија, Хрватска или Бугарија.
--- надополнето: 13 јуни 2012 во 22:35 ---
Подобро да кажеше КАКО и ние да верификувавме...
Јас верифицирав со ТТК Банка и истото може со НЛБ. И треба да имаш одобрено и направено електронско банкарство.

1. Креираш нов акаунт, каде што изборот на регионот ќе го направиш од Словенија. (Доколку неќе да ги прифати, Хрватска или Бугарија.)

2. Одиш во оделот „PayPal for you“, и кликаш на копчето Get Started.

3. Потоа ги внесуваш твоите информации, како што ти ги пишува на личната карта.

4. Потоа ќе те праша „How would you like to pay for your purchases?“, и кликни на „Go to My Account“.

5. Отвори го е-маилот кој што го имаш внесено, и потврди т.е. верифицирај го твојот емаил.

6. После тоа имаш да поставиш две тајни прашања, и два одговори.

7. И сега одиш во „Withdraw“ кој се најдува во „My Account“.

8. Кликаш на „Withdraw funds to your card“, и ти се потребни 1,5 евра минимум на твојата слетка.

9. Влесуваш податоци од картичката. Исто како што се на неа. И во делот „Card Number“, внесуваш хххх хххх хххх хххх, растојание измеѓу секоја 4та бројка.

10. Кликаш на „Add Card“, и потоа ќе имаш за внесување на 4бројки. Се логираш на електронското банкарство на твојата банка, и во оделот за резервирани сретства ќе најдеш каде имаш резервирано 1,5 евра за yyyyyyyyyyy PP*xxxxCODE, каде првиот дел не ти е важен, тоа е сериски број од број на трансакции, а после РР* имаш 4бројки, кои треба тие да ги внесиш за потврда.

11. После ова ќе ти биде целосно верифициран и банансот ќе биде на твојата сметка 1,5 евра. И успешна трансакција за верификација.

12. Каде што во „My Account“ статусот ќе ти се промени дека ти е верифициран.

СРЕЌНО!! ;)
 

Attachments

  • 46,7 KB Прегледи: 114
  • 47,1 KB Прегледи: 119
  • 42,4 KB Прегледи: 117
  • 100,7 KB Прегледи: 117
  • 47,6 KB Прегледи: 125
  • 76,7 KB Прегледи: 124
  • 112,8 KB Прегледи: 115
Член од
5 февруари 2011
Мислења
246
Поени од реакции
155
Во моментов, не можеш да се регистрираш како држава дека си Македонија, Но можеш со Словенија, Хрватска или Бугарија.
--- надополнето: 13 јуни 2012 во 22:35 ---

Јас верифицирав со ТТК Банка и истото може со НЛБ. И треба да имаш одобрено и направено електронско банкарство.

1. Креираш нов акаунт, каде што изборот на регионот ќе го направиш од Словенија. (Доколку неќе да ги прифати, Хрватска или Бугарија.)

2. Одиш во оделот „PayPal for you“, и кликаш на копчето Get Started.

3. Потоа ги внесуваш твоите информации, како што ти ги пишува на личната карта.

4. Потоа ќе те праша „How would you like to pay for your purchases?“, и кликни на „Go to My Account“.

5. Отвори го е-маилот кој што го имаш внесено, и потврди т.е. верифицирај го твојот емаил.

6. После тоа имаш да поставиш две тајни прашања, и два одговори.

7. И сега одиш во „Withdraw“ кој се најдува во „My Account“.

8. Кликаш на „Withdraw funds to your card“, и ти се потребни 1,5 евра минимум на твојата слетка.

9. Влесуваш податоци од картичката. Исто како што се на неа. И во делот „Card Number“, внесуваш хххх хххх хххх хххх, растојание измеѓу секоја 4та бројка.

10. Кликаш на „Add Card“, и потоа ќе имаш за внесување на 4бројки. Се логираш на електронското банкарство на твојата банка, и во оделот за резервирани сретства ќе најдеш каде имаш резервирано 1,5 евра за yyyyyyyyyyy PP*xxxxCODE, каде првиот дел не ти е важен, тоа е сериски број од број на трансакции, а после РР* имаш 4бројки, кои треба тие да ги внесиш за потврда.

11. После ова ќе ти биде целосно верифициран и банансот ќе биде на твојата сметка 1,5 евра. И успешна трансакција за верификација.

12. Каде што во „My Account“ статусот ќе ти се промени дека ти е верифициран.

СРЕЌНО!! ;)
не можи ја препознават картичката дека е од македонија....незнам како се верификува ти :)
Image 1.jpg
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
50
Поени од реакции
16
Ти изгледа право на регистрација внесуваш картичка. Следи то упатството и амин.
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
246
Поени од реакции
155
Ти изгледа право на регистрација внесуваш картичка. Следи то упатството и амин.
арно викаш сега сум verified ке видиме до кога :D

незнам дали да повлечам пари :( ако има некој повлечено нека пиши :)
 

Kir4e

OdPrilep Ebago
Член од
1 февруари 2007
Мислења
269
Поени од реакции
5
И јас имам проблем со вирификацијата ...
треба одново да отворам нов paypal на исто име за да не ми го кажува ова : The credit card number you have entered cannot be verified. Only credit cards from approved countries may be used on PayPal.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
арно викаш сега сум verified ке видиме до кога :D

незнам дали да повлечам пари :( ако има некој повлечено нека пиши :)
Не повлекувај никогаш пари од PayPal!!!

Ќе ти стигнат, ама може да си отвориш многу проблеми. Послушај ме, јас го изедов тој стап пред недела дена и сега PayPal акаунтот ми е во минус. Страв ми е да не јадам некои тужби или слично.
Ставај си само пари на картичката за да можеш да купуваш од eBay, Амазон или некоја друга страна, со купувањето нема да имаш никакви проблеми, ама пари не повлекувај во никој случај. Ако веќе треба да ти прати некој пари нека ти ги прати на Moneybookers ( Skrill ) AlertPay или некој друг сервис отколку на PayPal.
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
246
Поени од реакции
155
Не повлекувај никогаш пари од PayPal!!!

Ќе ти стигнат, ама може да си отвориш многу проблеми. Послушај ме, јас го изедов тој стап пред недела дена и сега PayPal акаунтот ми е во минус. Страв ми е да не јадам некои тужби или слично.
Ставај си само пари на картичката за да можеш да купуваш од eBay, Амазон или некоја друга страна, со купувањето нема да имаш никакви проблеми, ама пари не повлекувај во никој случај. Ако веќе треба да ти прати некој пари нека ти ги прати на Moneybookers ( Skrill ) AlertPay или некој друг сервис отколку на PayPal.
зошто да јадам тужби бе друже јас не ги крадам парите само си ги повлеквам парите шо си ги заработвам :) и тие сигурно знат за ова верификацијата не пијат масло :D ако сакаја ке забранеја верификација :)
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
234
Поени од реакции
10
И јас имам проблем со вирификацијата ...
треба одново да отворам нов paypal на исто име за да не ми го кажува ова : The credit card number you have entered cannot be verified. Only credit cards from approved countries may be used on PayPal.
Ако веќе постоечкиот акаунт ти е различно од земјите: Словенија, Хрватска или Бугарија, одново регистрирај се на нив. Ако си веќе на нив и неќе да се верификува со таа постапка која ја напишав, пробај со останатите земји, и биди упорен при внесувањето не само еднаш, пробај повеќе пати и подоцна по неколку часа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom