PayPal (официјална тема)

Член од
13 септември 2009
Мислења
79
Поени од реакции
33
Се направив акаунт на пејпал и сакав да го верификувам и ми беше за тоа одземено 1.50 од картичката но четирите бројки не ми се пристигнати повеќе од 2 недели...Дали стигнува писмо со бројките за верификација како што е на скрилл ?или пак до 30 дена во маил??Некој со повеке инфо да ми објасни за новите регистранирани акаунти кој се за верификација...Имам картичка преку уни банка дебнитна и префрлам повеке од 5-6 пати од Скрилл на картичката и нема ников пробјем некоа трансакција ке закасни но нема никаков проблем проверено.На секоја трансакција е голема профизијата од 2.95 евра .Тоа не е направено сладно ако префрлам 10 евра ќе ми земе иста провизија и со 100 евра тоа е многу лошо направено да не споредувам со провизијата и кај нас со банките ...Ајде мала помош за пеј пал ми треба да извршам поголем трансвер а самата страна дозволува само пејпал
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.837
Поени од реакции
2.104
Се направив акаунт на пејпал и сакав да го верификувам и ми беше за тоа одземено 1.50 од картичката но четирите бројки не ми се пристигнати повеќе од 2 недели...Дали стигнува писмо со бројките за верификација како што е на скрилл ?или пак до 30 дена во маил??Некој со повеке инфо да ми објасни за новите регистранирани акаунти кој се за верификација...Имам картичка преку уни банка дебнитна и префрлам повеке од 5-6 пати од Скрилл на картичката и нема ников пробјем некоа трансакција ке закасни но нема никаков проблем проверено.На секоја трансакција е голема профизијата од 2.95 евра .Тоа не е направено сладно ако префрлам 10 евра ќе ми земе иста провизија и со 100 евра тоа е многу лошо направено да не споредувам со провизијата и кај нас со банките ...Ајде мала помош за пеј пал ми треба да извршам поголем трансвер а самата страна дозволува само пејпал
Ако имаш активирано електронско банкарство од банката чива е картичката бројот го имаш на трансакцијата, ако немаш побарај извод од банката и таму ќе ти го пишува. Аза провизијата тоа незнам, некој друг нека ти објасни.
 
Член од
8 јули 2011
Мислења
29
Поени од реакции
8
Него надвор од темава, а со доста сличности и поврзаности со неа

http://goo.gl/CGy92Y

Доколку сте расположени за дискусија околу темава на линков погоре, или да се отвори нов топик :)
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Ќе може некој да ми објасни како да ставам пари? Пред 3-4 месеци ставав и немав проблем. Сега идам преку опцијата Add money(instantly)
upload_2014-11-7_13-31-23.png

и ме пребацува на тоа TrustPay( парнер на paypal ):
upload_2014-11-7_13-33-31.png

и бидејќи акаунтот е регистриран на Словенија, ми дава да изберам од неколку словенски бански или да ставам друга upload_2014-11-7_13-36-23.png

Бирам other и ми го дава ова:
upload_2014-11-7_13-37-38.png
Што значи дека треба да треба преку банка да уплатам мануално ?


Ај ве молам за помош.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Ќе може некој да ми објасни како да ставам пари? Пред 3-4 месеци ставав и немав проблем. Сега идам преку опцијата Add money(instantly)
Прегледај го приврзокот 106364

и ме пребацува на тоа TrustPay( парнер на paypal ):
Прегледај го приврзокот 106365

и бидејќи акаунтот е регистриран на Словенија, ми дава да изберам од неколку словенски бански или да ставам друга Прегледај го приврзокот 106366

Бирам other и ми го дава ова:
Прегледај го приврзокот 106367
Што значи дека треба да треба преку банка да уплатам мануално ?


Ај ве молам за помош.
Немoже дa се стaвaaт пaри, при плaќaње oд кaртичкa ти пoвлекувa aвтoмaтски

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Сакаш да кажеш дека нема никаква опција за ставање пари ?
Пa немoжеш oд кaртицa нa пејпaл дa стaвиш пaри, кoгa плaќaш aвтoмaтски ти пoвлекувa oд кaртицa, тaкa беше сигурнo уште е тaкa

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Пa немoжеш oд кaртицa нa пејпaл дa стaвиш пaри, кoгa плaќaш aвтoмaтски ти пoвлекувa oд кaртицa, тaкa беше сигурнo уште е тaкa
А пример со button-от DONATE пример некој ако ми префрли т.е. донира пари на акаунтот. Ако веќе неможе да имаме пари на акаунтот, тогаш каде ќе одат тие пари? Или воопшто нема да му дозволи на донаторот да донира?
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
А пример со button-от DONATE пример некој ако ми префрли т.е. донира пари на акаунтот. Ако веќе неможе да имаме пари на акаунтот, тогаш каде ќе одат тие пари? Или воопшто нема да му дозволи на донаторот да донира?
Тoчнo дa ти кaжaм незнaм, aмa штoм немoже нa нaшиoт пејпaл дa примaме пaри, претпoстaвувaм и кaкo дoнaцијa немoже, инaче нели вo тoј случaј ќе примaш пaри сaмo кaкo динaцијa

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
S

staycalm

Гостин
Има ли некој со сеуште активен словенски или било каков друг пејпал освен македонски каде што може да прима пари? Треба да ми пратат пари а не можам да ги примам на македонскиов, а словенскиот ми е лимитиран.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Може ли некако да направам Paypal преку кој ќе можам да примам пари ?
 
K

kalimer0

Гостин
Дали функнционираат добро акаунтите регистрирани преку Словенија? Има ризик од блокирање?
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.649
Поени од реакции
867
Дали функнционираат добро акаунтите регистрирани преку Словенија? Има ризик од блокирање?
Акаунтите регистрирани преку Словенија од 1 август не функционираат, односно не можеш да повлекуваш пари од пејпал на сметка у банка.
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
Како да извадам пари од fiverr се работе за мала сума околу 60$ така да нешто што нема голема провизија ??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom