PayPal (официјална тема)

Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
Јас имам словенски, на тој може да се примаат пари нели?
Moже но под многу ограничени услови и суми. Се додека не те стигне кобната верификација и сфатиш дека живееме во РЕЗЕРВАТ, додека цела Европа се обединува... :tapp:[DOUBLEPOST=1408122054][/DOUBLEPOST]
Јас имам словенски, на тој може да се примаат пари нели?
Moже но под многу ограничени услови и суми. Се додека не те стигне кобната верификација и сфатиш дека живееме во РЕЗЕРВАТ, додека цела Европа се обединува... :tapp:
Скромноста е доблест (y)
Тешко на тој што живее од скромност во овој свет...(y)
 
S

staycalm

Гостин
Moже но под многу ограничени услови и суми. Се додека не те стигне кобната верификација и сфатиш дека живееме во РЕЗЕРВАТ, додека цела Европа се обединува... :tapp:[DOUBLEPOST=1408122054][/DOUBLEPOST]
Moже но под многу ограничени услови и суми. Се додека не те стигне кобната верификација и сфатиш дека живееме во РЕЗЕРВАТ, додека цела Европа се обединува... :tapp:

Тешко на тој што живее од скромност во овој свет...(y)
Колкави суми е дозволено?
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
Колкави суми е дозволено?
До кај 2000 евра годишно (тотален износ на приливи), секако ако те следи среќа и во најоптимистично сценарио. Ако не, секој износ од 1 нагоре :ROFLMAO:
На ова додади доколку планираш да повлечеш во мк пари на картица една голема непозната + милоста на банката со која ќе си имаш работа :LOL:
 
S

staycalm

Гостин
До кај 2000 евра годишно (тотален износ на приливи), секако ако те следи среќа и во најоптимистично сценарио. Ако не, секој износ од 1 нагоре :ROFLMAO:
На ова додади доколку планираш да повлечеш во мк пари на картица една голема непозната + милоста на банката со која ќе си имаш работа :LOL:
цц, а пример може ли нешто да имам проблеми после што сум вадел така пари?
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
цц, а пример може ли нешто да имам проблеми после што сум вадел така пари?
Не верувам, бидејќи попрво пејпал ќе те верифицира (читај блокира) пред да привлечеш внимание на нашиве гладни ајкули (даночни служби и слични на нив) со поголеми суми на пари.

Како и да е, нашиов преродбенички рај (читај резерват) е осигуран дека нема да надминеш минималец по примања :sneaky:, thus остануваме зависни од милоста на владините богови од Олимп.
 
S

staycalm

Гостин
Не верувам, бидејќи попрво пејпал ќе те верифицира (читај блокира) пред да привлечеш внимание на нашиве гладни ајкули (даночни служби и слични на нив) со поголеми суми на пари.

Како и да е, нашиов преродбенички рај (читај резерват) е осигуран дека нема да надминеш минималец по примања :sneaky:, thus остануваме зависни од милоста на владините богови од Олимп.
(n)
 
Член од
13 декември 2010
Мислења
17
Поени од реакции
1
Здраво дечки, видов дека паупал имало во Македонија и избрзав си напрајв вчера одма, ко глеам неможиш да примаш пари, пробав да сменам држава - неможи па одма му мавнав ДЕЛИТ.

Е сега сакам да прашам дали да направам одма со држава словенија, и ако направам дали ќе можам да ги извадам парите што ќе ми ги пратат пошо треба да ми пратат едно 100тина долари.

Благодарам однапред
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Здраво дечки, видов дека паупал имало во Македонија и избрзав си напрајв вчера одма, ко глеам неможиш да примаш пари, пробав да сменам држава - неможи па одма му мавнав ДЕЛИТ.

Е сега сакам да прашам дали да направам одма со држава словенија, и ако направам дали ќе можам да ги извадам парите што ќе ми ги пратат пошо треба да ми пратат едно 100тина долари.

Благодарам однапред
Изгледа дека повеќе не може да се примаат пари од пејпал на македонска картица, најверојатно банките ги блокираат овие трансакции.
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
Здраво. Неделата отворив пејпал акаунт и како држава ја одбрав Словенија. Акаунтот го отворив со виза електрон картичка од НЛБ Тутунска Банка. На крај и го верифицирав. Сега имам еден проблем. Денес ставив 1000 денари на мојата трансакциона сметка ама на пејпал акаунтот кажува дека имам 0,00 евра/долари. Дали кога ставам пари треба да ставам во евра или долари на трансакциона за да ги чита пејпалот? Или пак треба да помине определено време за да се внесат на пејпалот? Некако овој начин не ми е јасен пошто картицата ја поврзав со акаунтот и се функционираше нормално. Ако може некој да објасни.[DOUBLEPOST=1408455139]
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Здраво. Неделата отворив пејпал акаунт и како држава ја одбрав Словенија. Акаунтот го отворив со виза електрон картичка од НЛБ Тутунска Банка. На крај и го верифицирав. Сега имам еден проблем. Денес ставив 1000 денари на мојата трансакциона сметка ама на пејпал акаунтот кажува дека имам 0,00 евра/долари. Дали кога ставам пари треба да ставам во евра или долари на трансакциона за да ги чита пејпалот? Или пак треба да помине определено време за да се внесат на пејпалот? Некако овој начин не ми е јасен пошто картицата ја поврзав со акаунтот и се функционираше нормално. Ако може некој да објасни.
Неможеш да ставиш пари на пејпалот, кога ќе плаќаш парите автоматски ти ги зима од картичката (самото ги префрла во валутата со која треба да се плати)
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
Неможеш да ставиш пари на пејпалот, кога ќе плаќаш парите автоматски ти ги зима од картичката (самото ги префрла во валутата со која треба да се плати)
Значи без разлика што на мојот пејпал акаунт кажува дека имам 0,00 еуро/долари, сепак коклу што имам на трансакционата во реалноста толку имам и на акаунтот нели?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom