PayPal (официјална тема)

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Има врска, кај некои производи во опис имам прочитано дека производот ќе биде испратен на пејпал адресата, не на таа што е наведена преку ибеј.
Затоа имаш да му напишиш на која адреса да ти го прати .
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
214
Поени од реакции
51
едно прашање до поискусните
сакам да порачам нешто од бугарија е сеа има начин да платам преку пејпал
ама бугариве ми се малце несигурни во таа работа дали ке го испорачаат производот по спиди
спиди неможе да ми гарантира за парите
е сеа прашањето ми е колку пејпал гарантира ако не ми стигне за одредено време ако поднесам жалба дека не е стигнат производот
што ке се деси ке ми ги вратат парите или.....
ај ве молам за брз одговор фала
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
едно прашање до поискусните
сакам да порачам нешто од бугарија е сеа има начин да платам преку пејпал
ама бугариве ми се малце несигурни во таа работа дали ке го испорачаат производот по спиди
спиди неможе да ми гарантира за парите
е сеа прашањето ми е колку пејпал гарантира ако не ми стигне за одредено време ако поднесам жалба дека не е стигнат производот
што ке се деси ке ми ги вратат парите или.....
ај ве молам за брз одговор фала
Ако имаш 100% верификуван пејпал сигурно ти е 100%(ти поднесуваш пријава на пејпал тие го тужат продавачот , и ти го добиваш производот или парите а продавачот ќе си плати и за тужбата против него) , ама ако ти е со наша картичка на друга држава регистриран тогаш немаш сигурност .
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
214
Поени од реакции
51
Ако имаш 100% верификуван пејпал сигурно ти е 100%(ти поднесуваш пријава на пејпал тие го тужат продавачот , и ти го добиваш производот или парите а продавачот ќе си плати и за тужбата против него) , ама ако ти е со наша картичка на друга држава регистриран тогаш немаш сигурност .
колку си сигурен за ова
сеа извини не е згодно да те прашувам вака ама битно ми е
имам опција да платам преку пејпал со наша картица и имам една другарка која зивее во англија она до сега ми порачувала и имаше еден проблем за едно копче за телефон отвори постапка и и пратија ново
не е битно дали може она да плати па мене да ми стигне
фала
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
колку си сигурен за ова
сеа извини не е згодно да те прашувам вака ама битно ми е
имам опција да платам преку пејпал со наша картица и имам една другарка која зивее во англија она до сега ми порачувала и имаше еден проблем за едно копче за телефон отвори постапка и и пратија ново
не е битно дали може она да плати па мене да ми стигне
фала
Епа ти кажав доколку ти е пејпалот верификуван од земјите каде што е достапен , т.е не е со наша картичка регистриран на друга земја 100% ти е тогаш сигурно дека мора да ти пратат , па види и страната колку е сигурна распрашај се .
 

aneta:)

animal lover
Член од
3 јули 2007
Мислења
449
Поени од реакции
13
Идев по тоа што го има напишано Anon за тоа како да се регистрираш на paypal преку withdraw, но никако не ми успева, ми го пишува ова This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card., дури и ми стигна порака од тутунска банка како Suspicious message: дека е направено неуспешно плаќање со мојата виза картичка. Ај некој ако може да ми помогне како треба да направам? Иначе се регистрирав преку Словенија, а дали има врска и тоа што немам пари на картичката, ова прашувам затоа што кај add card ми го пишува тоа погоре, а кај anon тоа што го кажува на следниот чекор треба да имаш пари.
--- надополнето: 20 април 2013 во 19:03 ---
 

Broda

Ijackhammer.
Член од
6 февруари 2013
Мислења
259
Поени од реакции
141
Идев по тоа што го има напишано Anon за тоа како да се регистрираш на paypal преку withdraw, но никако не ми успева, ми го пишува ова This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card., дури и ми стигна порака од тутунска банка како Suspicious message: дека е направено неуспешно плаќање со мојата виза картичка. Ај некој ако може да ми помогне како треба да направам? Иначе се регистрирав преку Словенија, а дали има врска и тоа што немам пари на картичката, ова прашувам затоа што кај add card ми го пишува тоа погоре, а кај anon тоа што го кажува на следниот чекор треба да имаш пари.
--- надополнето: 20 април 2013 во 19:03 ---
Ти се појавува пораката највероватно оти немаш пари, ПејПел ќе ти земат 1-2 долари негде не сум 100% сигурен и ќе ти пратат код на банка заедно со трансакцијата, и ти треба да го видеш тој код и да го внесиш.
Проблем се пари дека немаш во картицата не е до банката.
 

aneta:)

animal lover
Член од
3 јули 2007
Мислења
449
Поени од реакции
13
Ти се појавува пораката највероватно оти немаш пари, ПејПел ќе ти земат 1-2 долари негде не сум 100% сигурен и ќе ти пратат код на банка заедно со трансакцијата, и ти треба да го видеш тој код и да го внесиш.
Проблем се пари дека немаш во картицата не е до банката.
Ок, во понеделник ќе ставам пари, па ќе пробам пак да видам, ако има нешто проблем ќе пишам :)
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Ок, во понеделник ќе ставам пари, па ќе пробам пак да видам, ако има нешто проблем ќе пишам :)
Ти требаат ~90 тина денари (1.5€) на картица. Стави едно стотче, па пробај пак.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
499
Поени од реакции
381
Ок, во понеделник ќе ставам пари, па ќе пробам пак да видам, ако има нешто проблем ќе пишам :)
Мене ми земаа 92 денари и веднаш ми ги вратија...така да стави си 100 и некој денар плус за секој случај.Инаку мораш да ги имаш тие пари на картичка.
 

Eufrat Kurajber

Real cigan from da hood.
Член од
4 декември 2009
Мислења
341
Поени од реакции
12
Луѓе, ај малку помош ако може..пример вака: зачленет сум на некоја веб страна..имам некој кеш на неа а на страната има само опција да ги искешираш своите пари од акаунтот на твој личен PayPal..е сега.. во Македонија сеуште нема пристап до PayPal-От .. како можам јас на пример да ги извадам тие пари кога немам PayPal ??!?!? некое решение ? .. Фала однапред..
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.240
Луѓе, ај малку помош ако може..пример вака: зачленет сум на некоја веб страна..имам некој кеш на неа а на страната има само опција да ги искешираш своите пари од акаунтот на твој личен PayPal..е сега.. во Македонија сеуште нема пристап до PayPal-От .. како можам јас на пример да ги извадам тие пари кога немам PayPal ??!?!? некое решение ? .. Фала однапред..
Ако се работи за некоја со кликање страна нешто во стилот долар по клик тоа е превара а ако се работи за нешто друго тогаш побарај на реклама5 или на пазар3 има луѓе што вадат пари.
 

Eufrat Kurajber

Real cigan from da hood.
Член од
4 декември 2009
Мислења
341
Поени од реакции
12
PTC? Не фала :) знам дека се скам повеќето сајтови..онака прашав само..ќе ми треба PayPal у секој случај..сепак фала на информацијата..
--- надополнето: 22 април 2013 во 13:23 ---
PTC? Не фала :) знам дека се скам повеќето сајтови..онака прашав само..ќе ми треба PayPal у секој случај..сепак фала на информацијата..
 

aneta:)

animal lover
Член од
3 јули 2007
Мислења
449
Поени од реакции
13
Успешно се регистирав на paypal, фала на сите, е сега негде прочитав да се почека еден ден пред да се почне со нарачување нешто за да не ме фати paypal, тоа точно е или?
 

roknroler

Umetnik
Член од
28 август 2011
Мислења
96
Поени од реакции
160
Успешно се регистирав на paypal, фала на сите, е сега негде прочитав да се почека еден ден пред да се почне со нарачување нешто за да не ме фати paypal, тоа точно е или?
немаш гајле од брзи нарачки,имаш проблем само кога ќе ти побараат скен за идентификација,ќе видат дека си од Македонија и збогум акаунт
ако не им пратиш,пак иста прикаска само со задоцнување некое.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom