PayPal (официјална тема)

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.661
Поени од реакции
14.532
Ве читам и ви се чудам... Треба да си основате ПМРО - ПејПал Македонска Револуционерна Организација...

Ептен сте андерграунд :)
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Па барем е искрен сега министеров. Нема да има у догледно време. Луѓе снаоѓајте се. Јас така го разбрав.
 

Broda

Ijackhammer.
Член од
6 февруари 2013
Мислења
259
Поени од реакции
141
Абе си еба мамата цела држава, пола народ тука не знае што е ПејПел, доволно е да дојдат од ПејПел една приватна анкета низ градовите и ќе видат дека 50% не знаат што е тоа, причина му е демек Економијата, но тие нема да имаат толку промет и корист од Македонија бидејќи прост народ што абер нема од ништо не го бива со толку напредни плајќања, со ПејПел работат само помлади личности и луѓе кој работат многу со интернет и му треба тоа, другите незнаат трансакција на банка што е а не пак ПејПел.
(со постов не напаѓам никого, ама знам луѓе колку мене што киснат по компјутери а незнаат ПејПел ни за што служи а не пак да го користат)
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Колку што читам и следам (можеби не доволно) изглеа нема да има начин како нови корисници да се регистрираат на ПејПал преку Бугарија/Грција/Словенија а? Оние кои се качиле на возот на време си се качиле, изглеа...
 

Broda

Ijackhammer.
Член од
6 февруари 2013
Мислења
259
Поени од реакции
141
Колку што читам и следам (можеби не доволно) изглеа нема да има начин како нови корисници да се регистрираат на ПејПал преку Бугарија/Грција/Словенија а? Оние кои се качиле на возот на време си се качиле, изглеа...
Пред 2 дена се регистрирав чини се како што треба само што, наместо кога го правиш акаунтот да ставиш картица треба да направиш скип и потоа одиш во Withdraw и ставаш картица, како баг е некој тоа тука, внесуваш Адреса број град се како што е само земјата Бугарија.
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Абе си еба мамата цела држава, пола народ тука не знае што е ПејПел, доволно е да дојдат од ПејПел една приватна анкета низ градовите и ќе видат дека 50% не знаат што е тоа, причина му е демек Економијата, но тие нема да имаат толку промет и корист од Македонија бидејќи прост народ што абер нема од ништо не го бива со толку напредни плајќања, со ПејПел работат само помлади личности и луѓе кој работат многу со интернет и му треба тоа, другите незнаат трансакција на банка што е а не пак ПејПел.
(со постов не напаѓам никого, ама знам луѓе колку мене што киснат по компјутери а незнаат ПејПел ни за што служи а не пак да го користат)
Што ќе ни е ПејПал кога може луѓето да си киснат по шалтери у банка. :icon_mrgr:
 

Broda

Ijackhammer.
Член од
6 февруари 2013
Мислења
259
Поени од реакции
141
Луѓе бидете претпазливи, денеска пред 1 сат од ПејПел(демек) ми стигна и-мејл дека треба понатаму да го верифирам акунтот и дека е лимитиран, и ми ставија листа од 100 работи да пратам.
Овој и-мејл е фејк, фишит страница и имејл е, од ПејПел како што прочитав никогаш во и-мејл не бараат никакви документи, и ако во ПејПел страницата пишува дека акунтот ни е лимитиран ни ништо а во и-мејлот пишува тогаш значи е лажен и-мејлот.
Пазете, си реков јас дај да видам други како има постапено по интернетов кога гледам сето за кражба на идентитет.
 

Broda

Ijackhammer.
Член од
6 февруари 2013
Мислења
259
Поени од реакции
141
И јас мислев дека не е фејк, ама имаше една страница каде што има луѓе вработени во ПејПел и потврдија дека е фејк, бидејќи такви информации ќе ги има на акаунтот на страницата а не на и-мејл.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.661
Поени од реакции
14.532
Siguren si deka e fejk? Od kaj znaat deka bas vcera si otvoril akaunt?
Пишав еднаш дека МОРА да се пишува на МАКЕДОНСКИ фонт. Скоро цела ја изнапиша на латиница

Последно предупредување
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Пред 2 дена се регистрирав чини се како што треба само што, наместо кога го правиш акаунтот да ставиш картица треба да направиш скип и потоа одиш во Withdraw и ставаш картица, како баг е некој тоа тука, внесуваш Адреса број град се како што е само земјата Бугарија.
А што правиме после кога ќе порачаш некој продукт и адресата ти е, на пример:
Партизантска 25, 1000 Скопје, Бугарија
?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
А што правиме после кога ќе порачаш некој продукт и адресата ти е, на пример:
Партизантска 25, 1000 Скопје, Бугарија
?
Кога порачуваш производ од ebay ја глеаат адресата на ebay од пејпал таа нема врска .
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Кога порачуваш производ од ebay ја глеаат адресата на ebay од пејпал таа нема врска .
Има врска, кај некои производи во опис имам прочитано дека производот ќе биде испратен на пејпал адресата, не на таа што е наведена преку ибеј.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom