Only Fools and Horses

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.964
Поени од реакции
6.785
Моментот кога му кажуват на Дел Бој дека ќе стане татко, непроценливо :pos::pos::pos:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.328
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Феноменално. Пробајте да ги замислувате кога ќе ја читате скриптата. :pos::pos::pos::pos:

http://www.steveclark.co.uk/exclusive-fools-horses-sport-relief-sketch-script-trigger/


Trig: Ooh , David Beckham. Black bloke who played for Wales.
Del: That's the one.

:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:


Ехх штета што умре човекот пред да снимат , ќе беше циркус.
Македонската верзија на Триг се ликовите на Лазар Бараков
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Ја прекинаа ОФАХ за да дават пријатели. Факинг пријатели , хумор за второ оделенци. :facepalm:
Jaс Still Open Hours че ја затерувам. Ме фаќа носталгија за Дел Бој, или поточно сакам да го гледам во неговата последна улога која уште трае и е актуелна. Онака на старост што би се рекло :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ја прекинаа ОФАХ за да дават пријатели. Факинг пријатели , хумор за второ оделенци. :facepalm:
Ај тоа туку гледана и репризирана по 93201321 пати. Затоа никогаш не фаќам да пратам серија на македонскиве телевизии. Не ми смета ни термин ни тоа што би била една неделно или една на ден, не е важно туку ми смета несериозноста со програмската шема.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.328
Јас не памтам серија да била давана до крај , на било која мк телевизија. Освен турските и тие циганските. Едно време се сеќавам и Prison Break го сецнаа на сред трета сезона на Сител.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Најголем број на епизоди од ОФАХ даваа на Алфа ги даваа епизодите и од 90-тите како на пример, The Class of 62'. Може тогашната Алфа ги имаше сите епизоди од ОФАХ
Таа Алфа телевизија беше пред да се ребрендира Алфа во културна телевизија што потоа ја "купи" Мијалков и ја направи клон на Сител и Канал5.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Еј добро не сум бил единствен што ја пратам серијава. Домашниве и другариве ме праваат луд зошто ја гледам. Не можеш да им докажеш дека има јак хумор, само видоа дека е стара серија и повеќе не ги интересира.
Која сезона беше ова кога Дел стана татко? Гледам телма ја прекинаа, има уште сезони, така?
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Еј добро не сум бил единствен што ја пратам серијава. Домашниве и другариве ме праваат луд зошто ја гледам. Не можеш да им докажеш дека има јак хумор, само видоа дека е стара серија и повеќе не ги интересира.
Која сезона беше ова кога Дел стана татко? Гледам телма ја прекинаа, има уште сезони, така?
Официјално, ова беше последна сезона. Ама има уште епизоди, снимани како стандардното Christmas special на BBC секоја година, побарај си ги.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Еј добро не сум бил единствен што ја пратам серијава. Домашниве и другариве ме праваат луд зошто ја гледам. Не можеш да им докажеш дека има јак хумор, само видоа дека е стара серија и повеќе не ги интересира.
Која сезона беше ова кога Дел стана татко? Гледам телма ја прекинаа, има уште сезони, така?
Истo друштвo иaме изглеa :D
Истoтo и јa прoбувaм нa мoиве дa им гo oбјaснaм, декa е дoбрa серијa, декa е интереснa, декa е нaјдoбрo рaнгирaнa бритaнскa серијa aмa џaбе, си решиле oни декa серијaвa билa глупa и декa имaлo мнoгу пoдoбри серии и џaбе...

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Пола екипа е умрена шо се вика, тешко дека ќе се деси некоја нова епизода.

Ама мислам дека ми треба нова тура глеање на only fools and horses :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom