Only Fools and Horses

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.923
Поени од реакции
35.266
Постои 19 минутна неимитувана епизода, која можно е да се емитува во октомври ако се постигне согласност со BBC за авторски права. :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Во 1984 год некоја нафташка компанија сакала да се изрекламира преку серијата како шо разбрав, и да спонзорира снимање на една епизода на свој трошок, али режисерите и Џон Суливан не добиле дозвола од BBC, па снимале во независно студио али епизодата никојпат не била емитувана туку ја има само на некои ДВД додатоци.

Еве и мала снимка како трејлер нешто.

 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Постои 19 минутна неимитувана епизода, која можно е да се емитува во октомври ако се постигне согласност со BBC за авторски права. :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Во 1984 год некоја нафташка компанија сакала да се изрекламира преку серијата како шо разбрав, и да спонзорира снимање на една епизода на свој трошок, али режисерите и Џон Суливан не добиле дозвола од BBC, па снимале во независно студио али епизодата никојпат не била емитувана туку ја има само на некои ДВД додатоци.

Еве и мала снимка како трејлер нешто.

You plonker!

Уште од кога ја имам гледано оваа :), еве ја
https://vimeo.com/164318269
 
Последно уредено:

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Родни тука почнува да се гледа со Касандра, а Дел се мота у тој дел на Лондон, накитен као новогодишна елка, со мобилен (од 15 кила) и филофакс глуми јапи фацка у клупчево пред женски. Целата сцена е хаос, а на оваа минута ќе умрев од смеење на првото гледање.
Ако добро се сеќавам, моментов е импровизиран на лице место и не бил дел од сценариото.

 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
Родни тука почнува да се гледа со Касандра, а Дел се мота у тој дел на Лондон, накитен као новогодишна елка, со мобилен (од 15 кила) и филофакс глуми јапи фацка у клупчево пред женски. Целата сцена е хаос, а на оваа минута ќе умрев од смеење на првото гледање.
Ако добро се сеќавам, моментов е импровизиран на лице место и не бил дел од сценариото.

Актерот што го игра ДелБој го има правено овој дел по стендапи претходно и ептен јако поминал па решил да го воведе и ова во серијата и покрај тоа што не било во серијата и....паметно што направи, култен дел испадна :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182

Видеово ме натера да сфатам дека уствари Дел Бој има многу чудна фризура....(неговата десна страна ептен ми е чудно ќелава/висока :D )
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.923
Поени од реакции
35.266
Видеово ме натера да сфатам дека уствари Дел Бој има многу чудна фризура....(неговата десна страна ептен ми е чудно ќелава/висока :D )
Па Дејвид Џејсон почнал да ја губи косата уште од почетокот на 80тите, еве едно видео интервју од 1984 уште грендед кога е жив, стопирај на 5:39 отпозади му се гледа цел круг. Му ставале парчиња коса за снимањето и го фарбале црн, и сам кажуваше во едно интервју за ова. :)

 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.923
Поени од реакции
35.266
Del Boy: Anyway , why you are wearing em' glasses?
Beckham: This? To be honest i thoght that you know , if I was to wear this no one will recognize me , and I can be a little bit you know , inkognitef.
Del Boy: Yeah. Good thinking. ... Тука умирам веќе. :pos::pos::pos::pos::pos:

 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.923
Поени од реакции
35.266
Синот на Џон Суливан пред неколку часа официјалноо објави дека во почетокот на 2019 год ќе има мјузикл за ОФАХ. :vozbud::vozbud::vozbud: Имаше шпекулации за ова уште пред 2 год, али ништо не беше официјално до денес. Не сум фан на ваков тип филмови или шо и да се, али за серијава можам да ги гледам Дел Бој и Родни како седат на кревет и не прават ништо и пак ќе се интересни. Незнам само дали ќе биде како филм направено, или во театар само.[DOUBLEPOST=1531773337][/DOUBLEPOST]Театарска сцена, сега потврдија. Нема веза, се е бонус од оваа култна серија. :love:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom