Only Fools and Horses

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Пред скоро имаше и некоја евтина понуда на нетов на книги околу серијава, со реплики, мислења, дешавки околу снимањето. Некоја колекција беше од 2-3 книги ко за 1000 денари на нашки :)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.489
Пред скоро имаше и некоја евтина понуда на нетов на книги околу серијава, со реплики, мислења, дешавки околу снимањето. Некоја колекција беше од 2-3 книги ко за 1000 денари на нашки :)
Da, Steve CLark e avtor , go imam na fb. :D Nekade okolu 13-14 funti bea.

only.jpg

fools.jpg
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
- What is that rumbling noise ?
- I don't hear anything.
- Oh it's nothing, it's just mom turning in her grave.

Зoштo мaлце ми е беше 4 пaти шo јa иaм изглеaнo серијaвa пa си јa пуштив пo јубилеен 5ти пaт :D

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.489
ДО која се стасани?
4та епизода од 1ва сезона ја даваа денес. Кога Дел сакаше да се жени со Полин , и кога бегаа после кај тетка им у Клаптон. :D По една епизода даваат на ден , некаде 17 часот почнува.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И на Едо ги имате, српскохрватски превод што касни некаде 5 секунди, ако не ве нервира тоа у ред е. А термин не знам, Едо е, негде после 21 часот :icon_lol:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.489
А да не смениле термин? вчера и денес чекав , немаше ништо дават некој др филм.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267
А да не смениле термин? вчера и денес чекав , немаше ништо дават некој др филм.
Вчера и денес..а и неделава претпоставувам цела, не е регуларна програмата на Телма дека празници.
Ама затоа пред некој ден даваа една епизода во некој рандом термин.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.489
Аууу колку беден превод на Телма , страшно. Како можеа "радио'' да го преведат како "воки токи"? Дури и Дел Бој во реченицата го кажа како радио. Аматери неписмени , штета шо нема опција да се изгаси преводот на тв.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Аууу колку беден превод на Телма , страшно. Како можеа "радио'' да го преведат како "воки токи"? Дури и Дел Бој во реченицата го кажа како радио. Аматери неписмени , штета шо нема опција да се изгаси преводот на тв.
Телма и преводите се комедија невидена. Цел живот ќе го памтам "парка" од Friends....уште не знам во кој дел од Македонија се користи тој збор и шо воопшто значи.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.813
Телма и преводите се комедија невидена. Цел живот ќе го памтам "парка" од Friends....уште не знам во кој дел од Македонија се користи тој збор и шо воопшто значи.
во тетово е нормално, значи пипка или допира:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom