Nokia Lumia Windows Phone 8 телефони (генерална дискусија)

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075

Нокиа EOS 41 мегапиксел камерче. Се очекува да биде претставен во Јули. :vozbud:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Се е супер за нокиа,ама задниот дизајн ми изгледа грд ми боде очи,барем да направеше задниот дизајн да биде рамен иако ќе биде малку дебело, но сепак ќе вреди заради камерата :)


Sent from my iPad 3 using Tapatalk 2
 
Член од
6 јули 2013
Мислења
5
Поени од реакции
0
a dali bi znaele kolku bi mozelo da cini promenata na touch screen-ot kaj nokia lumia 920 ? bidejki mene mi se rasipa i go nosev na servis vo italija, i mi baraat 160e, a problemot e sto nemam garancija i sega bi sakala da se informiram kolku bi cinelo vo makedonija, neznam dali bi mi se isplatilo da go popravam ili da kupam nov
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
a dali bi znaele kolku bi mozelo da cini promenata na touch screen-ot kaj nokia lumia 920 ? bidejki mene mi se rasipa i go nosev na servis vo italija, i mi baraat 160e, a problemot e sto nemam garancija i sega bi sakala da se informiram kolku bi cinelo vo makedonija, neznam dali bi mi se isplatilo da go popravam ili da kupam nov

Цел екран ти е пукнат, не работи воопшто. Или само стаклото од горе е пукнато, а екранот работи?
 

vXa

Член од
1 март 2009
Мислења
126
Поени од реакции
35
Чисто информативно. Да не има некој Лумиа 620 ?? Конкретно ме интересира животот на батеријата :). Дали издржува барем еден ден. Со нормално користење. 20-30 мин разговор, 1 саат интернет и сл. ????
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
ne e puknato nishto, voopsto ne funkcionira najverojatno nekoj defekt e samo neznam sto

Сигурно е хардверски? Пробај со хард ресет.

HARD RESET
Press and hold the power-, volume-down- and camera buttons until the phone vibrates. Then release the power-button and keep the other two buttons pressed for another five seconds.
--- надополнето: 9 јули 2013 во 13:42 ---
Чисто информативно. Да не има некој Лумиа 620 ?? Конкретно ме интересира животот на батеријата :). Дали издржува барем еден ден. Со нормално користење. 20-30 мин разговор, 1 саат интернет и сл. ????

http://blog.gsmarena.com/the-nokia-lumia-620-gets-the-battery-treatment-does-rather-poorly/

Одличен е, ќе ти тера 1 дена како ништо.
 

vXa

Член од
1 март 2009
Мислења
126
Поени од реакции
35
С
Сигурно е хардверски? Пробај со хард ресет.

HARD RESET
Press and hold the power-, volume-down- and camera buttons until the phone vibrates. Then release the power-button and keep the other two buttons pressed for another five seconds.
--- надополнето: 9 јули 2013 во 13:42 ---http://blog.gsmarena.com/the-nokia-lumia-620-gets-the-battery-treatment-does-rather-poorly/

Одличен е, ќе ти тера 1 дена како ништо.

Го видов ова тестирање, ама на други страни има каде што ја критикуваат премногу батеријата. Демек не очекувале такво нешто од Нокиа. Затоа прашав, некој да не го има. Сепак од човек што го користел нема поубаво мислење :). Фала во секој случај ;)
 
Член од
6 јули 2013
Мислења
5
Поени од реакции
0
ne fuknkcionira ni taka. problemot e vo software-ot i zatoa treba da se promeni celiot touch screen
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
ne fuknkcionira ni taka. problemot e vo software-ot i zatoa treba da se promeni celiot touch screen


Ваков проблем имаш така?
--- надополнето: 9 јули 2013 во 16:47 ---
С


Го видов ова тестирање, ама на други страни има каде што ја критикуваат премногу батеријата. Демек не очекувале такво нешто од Нокиа. Затоа прашав, некој да не го има. Сепак од човек што го користел нема поубаво мислење :). Фала во секој случај ;)

Колку и да е лоша еден ден сигурно ќе ти тера :)
 
Член од
6 јули 2013
Мислења
5
Поени од реакции
0
da bas takov problem e, kolku i da go resetiram povtorno se e isto a i datata e bukvalno istata
 

vXa

Член од
1 март 2009
Мислења
126
Поени од реакции
35
Џои Сомнително ми е тоа што пред неполна година имав Сони икспериа П со капацитет од 1300 милиампер часови и морав да го полнам два пати на ден. Со уклучен интернет за не повеќе под 4 саати се празнеше за околу 40 %. Затоа вака што си е сигурно сигурно да си прашам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom