Nokia Lumia Windows Phone 8 телефони (генерална дискусија)

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
da bas takov problem e, kolku i da go resetiram povtorno se e isto a i datata e bukvalno istata

Тоа е софтверска грешка со менување на екранот незнам дали ќе ти се среди телефонот? Од каде го зема телефонот има ли уште гаранција?

На некој ова му помагало, вака го проба така?

The 'pull battery'simulation on Windows Phone 8 is to press POWER and VOLUME down for about ten seconds.

This will behave as if you take the battery out and re-insert. The phone will be off after this. You can try to switch on.


If this does not help you can reset the phone, This WILL ERASE ALL USER DATA! USE AT YOUR OWN RISK

1. press POWER AND VOLUME DOWN to turn phone off
2. press POWER AND VOLUME DOWN again until an exclamation mark (!) appears
3. press in sequence VOLUME UP >VOLUME DOWN > POWER > VOLUME DOWN

The phone should now reset and reboot.
--- надополнето: 9 јули 2013 во 17:51 ---
Џои Сомнително ми е тоа што пред неполна година имав Сони икспериа П со капацитет од 1300 милиампер часови и морав да го полнам два пати на ден. Со уклучен интернет за не повеќе под 4 саати се празнеше за околу 40 %. Затоа вака што си е сигурно сигурно да си прашам.

Донт вори бе :), WP работи различно со процесите отколку Андроид. Ќе тера 3 пати повеќе со истата батерија
 

vXa

Член од
1 март 2009
Мислења
126
Поени од реакции
35
Хмм, не ми се ризикува многу многу :).
 
Член од
6 јули 2013
Мислења
5
Поени од реакции
0
Тоа е софтверска грешка со менување на екранот незнам дали ќе ти се среди телефонот? Од каде го зема телефонот има ли уште гаранција?

На некој ова му помагало, вака го проба така?

The 'pull battery'simulation on Windows Phone 8 is to press POWER and VOLUME down for about ten seconds.

This will behave as if you take the battery out and re-insert. The phone will be off after this. You can try to switch on.


If this does not help you can reset the phone, This WILL ERASE ALL USER DATA! USE AT YOUR OWN RISK

1. press POWER AND VOLUME DOWN to turn phone off
2. press POWER AND VOLUME DOWN again until an exclamation mark (!) appears
3. press in sequence VOLUME UP >VOLUME DOWN > POWER > VOLUME DOWN

The phone should now reset and reboot.
--- надополнето: 9 јули 2013 во 17:51 ---



Донт вори бе :), WP работи различно со процесите отколку Андроид. Ќе тера 3 пати повеќе со истата батерија



telefonov mi e od italija, nemam garancija bidejki e poklon
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076


Nokia го претстави својот нов смартфон Lumia 1020, чиј главен адут е камерата со сензор од 41 мегапиксели. Телефонот ја има технологијата PureView, систем со шест леќи на Carl Zeiss, автоматско и мануелно фокусирање, двоен блиц, како и стабилизација на сликата.

Lumia 1020 користи Windows Phone 8 оперативен систем, а има можност и за снимање на HD-видеа со резолуција од 1080 пиксели со 30 фрејмови во секунда.
--- надополнето: 13 јули 2013 во 11:21 ---


Nokia го претстави својот нов смартфон Lumia 1020, чиј главен адут е камерата со сензор од 41 мегапиксели. Телефонот ја има технологијата PureView, систем со шест леќи на Carl Zeiss, автоматско и мануелно фокусирање, двоен блиц, како и стабилизација на сликата.

Lumia 1020 користи Windows Phone 8 оперативен систем, а има можност и за снимање на HD-видеа со резолуција од 1080 пиксели со 30 фрејмови во секунда.
извор: Кајгана
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Штета што Македонија како трета земја уште долго нема да види некој од Лумиа телефоните на Нокиа...
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
720ka se naogja tuka?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
820 има во T-mobile, во мобилариве има 620 и 920.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076

Абе сликата според мене ми изгледа како да е позадина од некој телефон. Е сега дали е нокиа таблет, или некој ефтинурија од аша серијата останува да видиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom