Nokia Lumia 800 во Македонија

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ова е како Facebook vs Google+

Ќе проба да ги привлече корисниците кон нешто ново, ќе фејлне, ќе си замине. Помеѓу iOS и Android, сите можности и желби на корисниците околу оперативен систем се покриени, кај ајфон имаш милион апликации, кај андроид имаш тотална слобода....

Кај нокиава ќе имаш мал број на апликации, нова платформа и стварно не гледам причина зашто некој би го избрал ова, пред ајфон 4 или HTC модел.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.911
Поени од реакции
1.677
Секоја чест за Nokia што конечно успеа колку толку да се врати на пазарот на паметни телефони, НО сепак мислам дека Lumia 800 е преценет и за таа цена на пазарот има телефони со дупло појаки перформанси и технологија како Samsung, Htc па и iphone. Мислам дека сега за сега многу тешко ке се носи со нив. :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
ПРВО и основно да не мешате следно

Цената на телефонот е 22 000 по интернет.

Тоа што вип со 1000 денари месечна претплата бара 24 000 денари тоа е нивни проблем и тие нека му е мислат. Додека насекаде во светот го даваат од 49$-149$ нашите му бараат 500$ + највисока претплата.

#mkfail
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.185
Поени од реакции
887
Ајде де ЕДНА.... само една барам


Телефонов е како циглава само со неколку тинтири-минтири,дури и циглава ми е поубава.
Башка шо за тие пари ќе купам многу помоќна машина а не само името НОКИА.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075


Телефонов е како циглава само со неколку тинтири-минтири,дури и циглава ми е поубава.
Башка шо за тие пари ќе купам многу помоќна машина а не само името НОКИА.
Како тоа помоќна машина?

Нокиата една од најмоќните кај windows phone. На windows phone не му требаат дуал кор ова она. Нема зошто да го мешаш оваа јачина со јачината на телефоните кај андроид.
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
766
Поени од реакции
335
Ne vredi tolku... Gi gledav i Lumia 800 i N9 brzo otkako izlegoa vo prodazba, vo zivo gi gledav mislam, gi rastrakav malce i tolku. Ne deka e losa, tuku ima podobro za tie pari. Iako seuste sum korisnik na stariot dobar Symbian OS i Nokia ( momentalno koristam N8 i N96 ) mora da se priznae deka Android-ot ke da e najdobar momentalno... Procitajte "reviews" po net od korisnici i sporedbi i skoro vo sekoj vtor komentar ke vidite sporedba od tipot Galaxy ili HTC ( t.e Adroid ) e podobar ili ova ili ona...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.685
Вип претераа со цените...Овај телефон реално на 500 денари претплата 24 месеци треба да го даваат за 100 евра. Тие како влегоа, 29.000 само телефонот, претплатата нагоре за 1000 денари, телефонот надолу за 1000 денари. Неарнини.

Procitajte "reviews" po net od korisnici i sporedbi i skoro vo sekoj vtor komentar ke vidite sporedba od tipot Galaxy ili HTC ( t.e Adroid ) e podobar ili ova ili ona...
Можиш да си инсталираш Android кога сакаш на било кој Win телефон... Заправо можиш да инсталираш и да си го зачуваш Win-от па да си одбираш на boot кој оперативен да го стартува.
 
P

Princ

Гостин
VIP отсекогаш претеруваа со цените на мобилните уреди. Ко да забораваат дека нивна примарна дејност е мобилната телефонија а не продавањето на мобилни уреди. Ај да профитираат нешто ситно од тоа, ама 29.000 за овој уред од старт е прескапо.
Всушност, оваа постапка не ја разбирам кај никој од македонскиве оператори.
Ало, се слушаме? Значи вие не треба да заработувате/профитирате од продавањето на уредите, туку од моите минути/претплата на кои ќе се обврзам со користењето на уредов. Секаде за багатела на договор ги даваат телефонските уреди, само кај нас хардкор ги плаќаш, а во случајов богами и натплаќаш.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
VIP отсекогаш претеруваа со цените на мобилните уреди. Ко да забораваат дека нивна примарна дејност е мобилната телефонија а не продавањето на мобилни уреди. Ај да профитираат нешто ситно од тоа, ама 29.000 за овој уред од старт е прескапо.
Всушност, оваа постапка не ја разбирам кај никој од македонскиве оператори.
Ало, се слушаме? Значи вие не треба да заработувате/профитирате од продавањето на уредите, туку од моите минути/претплата на кои ќе се обврзам со користењето на уредов. Секаде за багатела на договор ги даваат телефонските уреди, само кај нас хардкор ги плаќаш, а во случајов богами и натплаќаш.

Ова треба да се прати кај сите оператори. Стварно саката работа
--- надополнето: 3 февруари 2012 во 19:19 ---
http://vip.mk/

Гледам пукнале реклама го форсираат виповци
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
Ептен се глупи овие или е некоја грешка или јас не знам математика
24 месечна претплата х 2990 денари = 71.760,00 + даваш и 17.999,00 денари и телефонот излегува 89.759,00 денари
24 месечна претплата х 590 денари 14.160,00 + даваш и 24.999,00 и телефонот излегува 39.159,00 денари
Само телефонот да го купиш е 29.999,00 денари

http://www.vip.mk/cm/gsm_adv/nokia/index.php?phoneId=239
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Многу се сакати, јас незнам кој будала ќе им го купи!!!!
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.805
Многу се сакати, јас незнам кој будала ќе им го купи!!!!
Ех сеа и ти кажуваш глупости.....како кој ќе го купи.....па например ако синчето на некој директор,биде умен и за ручек ако ја исрка цела чинија ,тогаш по заслуга за стореното дело,ќе отиде со татичко и ќе му го купат телефончето.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Ех сеа и ти кажуваш глупости.....како кој ќе го купи.....па например ако синчето на некој директор,биде умен и за ручек ако ја исрка цела чинија ,тогаш по заслуга за стореното дело,ќе отиде со татичко и ќе му го купат телефончето.
:icon_lol: :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom