Nokia Lumia 800 во Македонија

Член од
22 февруари 2011
Мислења
47
Поени од реакции
6
јас сакам lumia 800 ама со е претерано е претерано 500евра за телефон е глупости не само за овај него и за iphone и другите што служат само за курчење
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
јас сакам lumia 800 ама со е претерано е претерано 500евра за телефон е глупости не само за овај него и за iphone и другите што служат само за курчење
Не е толку скап околу 300 евра сега се
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
47
Поени од реакции
6
кај се 300 евра за во македонија велам иначе знам германија дека се толку
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
47
Поени од реакции
6
за такви продавничина сто ги има само прочитај на ова немаш гаранци на она немаш ко ке испадни гаранција за ништо немаш и незнајш ни дали е кинески или оригниал краден некраден и незнам ти шо
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
за такви продавничина сто ги има само прочитај на ова немаш гаранци на она немаш ко ке испадни гаранција за ништо немаш и незнајш ни дали е кинески или оригниал краден некраден и незнам ти шо
Што му фали на тој телефон? Не е оригинален? Нема гаранција сакаш да кажеш?
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
47
Поени од реакции
6
Ние гарантираме дека нашата гаранција со која се гарантира предметот на ова дело, без можни грешки предизвикани од лошата изработка и сиромашните материјали во производство. Сите оштетување може да бидат отстранети бесплатно на одредена услуга под гаранција.

Гарантниот период почнува од датумот на купување на производот и трае 12 месеци. Во случај на неуспех на производот е предмет на оваа гаранција, ние се обврзуваме на истиот да го поправат што е можно поскоро и не подоцна од 45 дена. Доколку производот не може да се поправи или не е попраен во рок од 45 дена, ќе биде заменет со нов. Ако поправката трае подолго од 10 дена, гаранцијата ќе биде продолжена за време на траењето на поправката.

Под гаранција не подлежат:
Батерија и полнач оштетени од неправилно користење.
Физичко оштетување од влага,течности и прашина.
Промена на маска.
Полнење на телефонот со неоригинален полнач.
Оштетување од нагли промени на температура.
Дисплеј,тач скрен,флет кабел
Отварање на производот од неовластен сервисер.


купуваш со екран на допир телефон ама немаш гаранција дали ке работи дисплејот, и знам многу што се зафркнале и купиле од вакви продавничина па нерви искинаа со телефоните се нешто не му работи. Иначе телефонот не реков дека не чини него дека од приватни продавничина вакви не ти е баш сигурно дали истиот ке функционира како што треба
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Аха да, а од Т-мобиле демек ќе ти ја признаат гаранцијата - Мало морген!

Истото лајно е секаде.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Ние гарантираме дека нашата гаранција со која се гарантира предметот на ова дело, без можни грешки предизвикани од лошата изработка и сиромашните материјали во производство. Сите оштетување може да бидат отстранети бесплатно на одредена услуга под гаранција.

Гарантниот период почнува од датумот на купување на производот и трае 12 месеци. Во случај на неуспех на производот е предмет на оваа гаранција, ние се обврзуваме на истиот да го поправат што е можно поскоро и не подоцна од 45 дена. Доколку производот не може да се поправи или не е попраен во рок од 45 дена, ќе биде заменет со нов. Ако поправката трае подолго од 10 дена, гаранцијата ќе биде продолжена за време на траењето на поправката.

Под гаранција не подлежат:
Батерија и полнач оштетени од неправилно користење.
Физичко оштетување од влага,течности и прашина.
Промена на маска.
Полнење на телефонот со неоригинален полнач.
Оштетување од нагли промени на температура.
Дисплеј,тач скрен,флет кабел
Отварање на производот од неовластен сервисер.

купуваш со екран на допир телефон ама немаш гаранција дали ке работи дисплејот, и знам многу што се зафркнале и купиле од вакви продавничина па нерви искинаа со телефоните се нешто не му работи. Иначе телефонот не реков дека не чини него дека од приватни продавничина вакви не ти е баш сигурно дали истиот ке функционира како што треба
Абе види вака ако сакаш да поминеш поефтино ќе го земеш од мобилара а ако сакаш да го земеш од вип или т-моб ќе те изгорат така да твој е изборот.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Кај си слушнал па ти Нокиа да се расипе одма :)
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
47
Поени од реакции
6
абе оригинална нокиа можи не ама вака кинески или неубо декодирани едно др во софтверот чепкани и не си на сигурно како што напишав погоре луѓето се зафркнале дали интернето не му работи, па ке фати ама мрежа ке нема па не ти отвора нешто тачот заебава му кочи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom