Nirvana

Vecchia Signora

Storia Di Un Grande Amore
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.196
Поени од реакции
2.048
Еве еден мал допринос од мене во темава,ќе кажам тоа дека бендов зазема посебно место на мојата музичка полица, ги слушам во посебни прилики.

и мал бонус

 
Член од
14 март 2014
Мислења
424
Поени од реакции
1.150
За Нирвана ми е премногу интересно што повеќето кои велат дека им е омилена ја знаат само Тин спирит и толку.
А,и да where did you sleep last night.
Добар бенд.
Штета што умрел Курт од предозирање.
Толку.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
2.349
Поени од реакции
1.724
За Нирвана ми е премногу интересно што повеќето кои велат дека им е омилена ја знаат само Тин спирит и толку.
А,и да where did you sleep last night.
Добар бенд.
Штета што умрел Курт од предозирање.
Толку.
ја заборави и come as you are :P
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.156
Поени од реакции
30.648
Ај тро во склоп на муабетите од погоре :)
(инспирација за Цоме ес ју Аре)

 

Kajgana Shop

На врв Bottom