Nirvana

Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.534
Поени од реакции
3.726
Пред некој ден излезе трејлерот за филмот „Soaked In Bleach“ кој ќе биде прикажан годинава, драма/документарец во кој повторно Том Грант-приватниот детектив кој Кортни го најмува да го пронајде Кобејн кога овој исчезнува од болницата во ЛА, неколку дена пред да почине, ќе ја објаснува неговата теорија дека Курт е убиен, овојпат и со неколку форензичари и детективи кои работеле на случајот. Според мене е само обид за публицитет, сега кога се повторно актуелни со 20-годишнината од смртта на Курт и примањето во Куќа на славните, али веројатно ќе биде интересен за сите што (сакаат да) веруваат во таа теорија.


Инаку, синоќа беа примени во Рокенрол куќата на славните каде настапија со женски вокали како замена за Курт и тоа:
Џоан Џет за „Smells Like Teen Spirit“, Ким Гордон од Соник Јут за „Aneurysm“, Ст. Винсент(андерграунд-музичарка) за „Lithium“ и Лорде за„All Apologies“.

http://www.rollingstone.com/music/news/nirvana-reunite-with-lorde-joan-jett-on-vocals-for-rock-hall-of-fame-20140411
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Ме мрзе да листам на претходните страни, а и не се сеќавам дека е постиран. А и да е, ми е гајле. УбаФ е!

 

M!K!

supersonic
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.224
Поени од реакции
1.966
Знае некој кога ќе излезе документарецот ?
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
И која е вистинската приказна за Курт? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom