Nintendo

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
42.980
Поени од реакции
77.929
ја имам на хард копи уште одма коа излезе ја купив
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.060
Поени од реакции
8.111
@Beric Dondarrion @Darling од каде у Скопјево има наефтини игри?

ГЛедам марио карт 8 во Анхоч ја има за 3990 денари има некаде поефтино или?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
42.980
Поени од реакции
77.929
Нема многу места на кои можеш да купиш хард-копи кај нас
освен Галерија, ја ги знам IDC во Аеродром и отприлика толку.
Не се поевтини многу-многу ни во Грција/ЕУ.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.194
Поени од реакции
27.473
Veke pocna i Anhoch da nudi Nintenda i igri za niv. Ne e veke samo galerija.
A isto taka imas i vo Game On na Akademska Kniga.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.194
Поени од реакции
27.473
-35% na site mario igri i luigi mansion 3 digitalno
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.060
Поени од реакции
8.111
1игра од 3гб еден саат ја симињаше еб.м им сервери
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767

Од се што покажаа на Е3, највише ми се свиѓаше новата Метроид. Сите очекуваа да се покаже нешто од Metroid Prime 4, али никад не сум ги играл тие, така да не сум баш заинтересиран. Повеќе ми прави мерак 2Д Метроид, a посебно ми се свиѓаше Samus Returns за 3DS. Ме радува што истото студио работи и на Metroid Dread и тоа што задржаа некои гејмплеј елементи што беа воведени во Samus Returns.

Веќе направив преордер на Special Edition и едвај чекам да излезе во октомври.

1623962131128.png
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
42.980
Поени од реакции
77.929
Мене Adv. Wars и Mario Party.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.165
Поени од реакции
1.257
Menuvam The witcher 3 wild hunt- complete edition za druga nintendo switch igra.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.677
Поени од реакции
15.526
знае ли некој да помогне, поодамна не сум во штос со игрите, ама сега ми треба инфо поради внукот...
Дали овој контролел би вршел работа за Супер Марио што е за ПЦ ??
Во краен случај да појдам до продавницата со лаптопот и да пробам ?
https://reklama5.mk/AdDetails?ad=4401367

Анхоч има и поскапи , од 1500мкд нагоре ама не знаат дали работат со ПЦ или се само за Нинтендо..., башка не сакам да вложувам многу пари, да видам внукот како ќе ги прифати игрите, има проблем со моториката , аутистичен е, но ако е универзален контролер може и други побавни игри за ПЦ да пробаме ....
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.351
Поени од реакции
4.854
Бегај и дувај од Анхоч контролери, посебно ако немаш конкретни информации дали би работел на конзола.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
знае ли некој да помогне, поодамна не сум во штос со игрите, ама сега ми треба инфо поради внукот...
Дали овој контролел би вршел работа за Супер Марио што е за ПЦ ??
Во краен случај да појдам до продавницата со лаптопот и да пробам ?
https://reklama5.mk/AdDetails?ad=4401367

Анхоч има и поскапи , од 1500мкд нагоре ама не знаат дали работат со ПЦ или се само за Нинтендо..., башка не сакам да вложувам многу пари, да видам внукот како ќе ги прифати игрите, има проблем со моториката , аутистичен е, но ако е универзален контролер може и други побавни игри за ПЦ да пробаме ....
Овие два ги имам, фаќаат на PC, за Нинтендо не знам. Црвениов е поевтин, го земав од Анхоч ми се чини, покомплициран е за сетирање. Белиот е безжичен, го вклучуваш ко USB и тераш. Од АлиЕкспрес негде околу 1.500 денари беше, а ваму над 2.000.

IMG_20230118_222428_244.jpg

На АлиЕкспрес пиши Nintendo Controllers ќе најдеш нешто поисплатливо и ќе знаеш со сигурност дека ќе фати. Е сеа ќе почекаш може подолго, ама тоа е. :D
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
19.677
Поени од реакции
15.526
Овие два ги имам, фаќаат на PC, за Нинтендо не знам. Црвениов е поевтин, го земав од Анхоч ми се чини, покомплициран е за сетирање. Белиот е безжичен, го вклучуваш ко USB и тераш. Од АлиЕкспрес негде околу 1.500 денари беше, а ваму над 2.000.

Прегледај го приврзокот 362763

На АлиЕкспрес пиши Nintendo Controllers ќе најдеш нешто поисплатливо и ќе знаеш со сигурност дека ќе фати. Е сеа ќе почекаш може подолго, ама тоа е. :D
се зезнав, купив денес од Премиер, позади ДД сторе, 450мкд, НЕМА ВРСКА, Виндовс 8 го препознава како некој ГамеПад , па и игра една онлајн пробав, вика Детектед ама не реагира на ниедна команда, во Петок ќе одам да видам да го вратам... не знам, за НИКАДЕ е сега Гејмингот, онлине игри заебаваат со регистрација а ако симнуваш други проблеми... може ќе му земам на внукот некоја конзола со вградени игри..
Море да си сочував некој стар 486 со офлајн игри од времете, краковани и со златен џојстик, ова сега е некако заебанција или Прескапо, не знам, не ми е јасно....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom