Nintendo

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Uste nesto. Gleam na Galerija stranata, i gledam ima edno, i drugo Nintendo.


Toa poeftinoto ne moze da se povrze so TV?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Uste nesto. Gleam na Galerija stranata, i gledam ima edno, i drugo Nintendo.


Toa poeftinoto ne moze da se povrze so TV?
ne
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.273
Поени од реакции
27.720
Bas interesno i soodvetno mi izgledaat igrive sto gi prilozi ko primer Berik, znam deka bas bi im se raduvala i gejmala mnogu. Vakvo nesto slicno ni odaleku nema na PS4. Epten simpaticna i privlecna mi stanuva konzolava, a i ke vrsi rabota.
Isto taka Mario Oddisey e odlicna igra.
Автоматски споено мислење:

Uste nesto. Gleam na Galerija stranata, i gledam ima edno, i drugo Nintendo.


Toa poeftinoto ne moze da se povrze so TV?
Nintendo Switch Lite ne moze, samo handheld e, i iskreno ja bi predlozila standardot psnovniot da go zemes.
Isto taka ima glasini za Switch HD se spekulira so pojak hardver ako ti se ceka, ma da ja mislam oti nema da e nesto drasticno razlicno.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
@Darling има ли опција свичот 1 игра да ја шеруваш на 2 конзоли?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.941
@Darling има ли опција свичот 1 игра да ја шеруваш на 2 конзоли?
Ако збориме за даунлодирана игра, мислам дека не.

Хард копи, на колку сакаш конзоли играј го.
Автоматски споено мислење:

Uste nesto. Gleam na Galerija stranata, i gledam ima edno, i drugo Nintendo.


Toa poeftinoto ne moze da se povrze so TV?
не лајтот

Обичниов, можеш да го играш у рачна верзија и на те ве и да ги менуваш во секунда. Само го вадиш, или ставаш Свичот на док и се преместува од рачна во те ве и обратно.
Играм у рачна верзија и у меѓувреме ми се ослободил телевизорот, само го докнувам и се појавува на големиот екран.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Ако збориме за даунлодирана игра, мислам дека не.

Хард копи, на колку сакаш конзоли играј го.
Автоматски споено мислење:


не лајтот

Обичниов, можеш да го играш у рачна верзија и на те ве и да ги менуваш во секунда. Само го вадиш, или ставаш Свичот на док и се преместува од рачна во те ве и обратно.
Играм у рачна верзија и у меѓувреме ми се ослободил телевизорот, само го докнувам и се појавува на големиот екран.
Еве сега проверив исто како ПС4 за шерување дигитални игри на примарна и на секундарна, истото го можеш и на свичот, купуваш 1дигитал и ја делиш на 2 и испага поефтина варијанта, ама никако да се решам да купам знам дека нема да ја играм :D
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Еве сега проверив исто како ПС4 за шерување дигитални игри на примарна и на секундарна, истото го можеш и на свичот, купуваш 1дигитал и ја делиш на 2 и испага поефтина варијанта, ама никако да се решам да купам знам дека нема да ја играм :D
Ja gleav sega Mario odyssey na jutub, epten zarazno izgleda, a e i dosta inovativna vo smisla na gejmplejot. Jas bi ja igral. Isto i Zelda mi deluva primamlivo. Sosema razlicen koncept i pristap od drugive konzoli. Se e super, edinstveno cenite na igrite se po malku solenki, a i ne znam kolku ima kaj nas Nintendo community, za da se menuvas so igri i sl.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.941
Еве сега проверив исто како ПС4 за шерување дигитални игри на примарна и на секундарна, истото го можеш и на свичот, купуваш 1дигитал и ја делиш на 2 и испага поефтина варијанта, ама никако да се решам да купам знам дека нема да ја играм :D
ја си купив некои ААА наслови и неААА наслови.
Али у задње време се фаќам како играм све бесплатни игри.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.273
Поени од реакции
27.720
Ja gleav sega Mario odyssey na jutub, epten zarazno izgleda, a e i dosta inovativna vo smisla na gejmplejot. Jas bi ja igral. Isto i Zelda mi deluva primamlivo. Sosema razlicen koncept i pristap od drugive konzoli. Se e super, edinstveno cenite na igrite se po malku solenki, a i ne znam kolku ima kaj nas Nintendo community, za da se menuvas so igri i sl.
Jas probuvam da ja 100%nam mario, baagi zaglavuvam na nekoi mesecinki :D
Da, solenki se, ja ja nacekav sega na popust za 40 dolara. Tolku e maksimumot na popust :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.941
Jas probuvam da ja 100%nam mario, baagi zaglavuvam na nekoi mesecinki :D
Da, solenki se, ja ja nacekav sega na popust za 40 dolara. Tolku e maksimumot na popust :D
не
тие даркер сајд оф д мун се потешки нивоа
ќерка ми 100% не може да ја сврти
Автоматски споено мислење:

Crash team racing e besplatna do 5ti.
не е бесплатна до 5-ти, туку бесплатно можеш да ја играш до 5-ти
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Во неа имааш пристап со акаунтот. Можеш да си избереш Македонија при креирање на акаунтот, али не би препорачал тоа, пошто за Македонија не се предвидени еден куп работи кои Nintendo ги нуди, меѓу кои најбитен е токму e-Shop-от.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom