Netflix (стриминг платформа за гледање филмови и серии)

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
Дечки, ги прелистав сите страни но не забележав ништо околу тоа како да се овозможи српски/хрватски превод на нетфликс. Некои сугерираат користење на српски/хрватски VPN, но дали има некој туторијал за како сето тоа да се намести на ТВ?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Дечки, ги прелистав сите страни но не забележав ништо околу тоа како да се овозможи српски/хрватски превод на нетфликс. Некои сугерираат користење на српски/хрватски VPN, но дали има некој туторијал за како сето тоа да се намести на ТВ?
во менито на нетфликс

ke go napravish ova jazik hrvatski i ke ti se sihronozira so prevodi ama i celo meni ke ti se smeni

1640949833408.png
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
65
Поени од реакции
49
Кога одам да платам месец ми вика имаше ерор ве молиме обидете се подоцна веќе 2 дена е вака а имам пари на сметката помош некој ? Ако е некој за делење нека пише.
 
Последно уредено:
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Кога одам да платам месец ми вика имаше ерор ве молиме обидете се подоцна веќе 2 дена е вака а имам пари на сметката помош некој ? Ако е некој за делење нека пише.
Каде одиш да платиш? Мене автоматски ми ги зема парите секој месец :)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
ајде некој нека провери дали премиум е поефтин од стандарт пакетот?
кај турциве е така ама нз кај нас малце чудно зс е тоа така

1649335193536.png
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
ајде некој нека провери дали премиум е поефтин од стандарт пакетот?
кај турциве е така ама нз кај нас малце чудно зс е тоа така

Прегледај го приврзокот 328035
Некоја промоција е ваљда ова. Во поголемите земји често прават вакви промоции кај што добиваш повеќе за поевтино.

Кај нас на Балканов е лоповлук и кога има промоција првин ќе ја покачат цената, па после намалена минимално и пак намалената цена ќе е поскапа од нормалната цена што била неколку дена пред промоцијата. Затоа и ни е чудно.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
ајде некој нека провери дали премиум е поефтин од стандарт пакетот?
кај турциве е така ама нз кај нас малце чудно зс е тоа така

Прегледај го приврзокот 328035
Тоа од што им се покачени цените, поради инфлацијата на Турската лира, пример, првиот пакет Бејзик беше пред една година 17 лири, па го покачија на 27 и еве сега 38 лири. Кога ќе ти истече претплатата ќе си платиш по новата цена секако
 
Член од
18 јуни 2018
Мислења
95
Поени од реакции
28
Здраво,
Има ли некој со слободно место да учествувам во делење на акаунт?
Поздрав
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Пред извесно време почнав да ги гледам Mad Max на Нетфликс и кога стигнав до третиот дел (1985) не беше достапен за гледање иако сите останати ги има.
Истото ми се деси и вчера кога го завршив The Hunger Games : Mockingjay Part I и кога сакав да го изгледав вториот дел односно четвртиот филм од серијалот. Претходно ги имаше Jonh Wick кецот и тројката без двојката за сега да се достапни само кецот и двојката, а и Back to the Future беше нешто слично.


Се мислам да ги исфорсирам сите серии кои сум ги почнал па прекинал, да ги завршам конечно, да ја изгледам Better Call Saul и да се префрлам на Дизни плус. Дали е Дизни плус достојна замена или и таму ќе се разочарам?
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Пред извесно време почнав да ги гледам Mad Max на Нетфликс и кога стигнав до третиот дел (1985) не беше достапен за гледање иако сите останати ги има.
Истото ми се деси и вчера кога го завршив The Hunger Games : Mockingjay Part I и кога сакав да го изгледав вториот дел односно четвртиот филм од серијалот. Претходно ги имаше Jonh Wick кецот и тројката без двојката за сега да се достапни само кецот и двојката, а и Back to the Future беше нешто слично.


Се мислам да ги исфорсирам сите серии кои сум ги почнал па прекинал, да ги завршам конечно, да ја изгледам Better Call Saul и да се префрлам на Дизни плус. Дали е Дизни плус достојна замена или и таму ќе се разочарам?
Vo princip kaj site e taka bidejki postojano se menuvaat filmovite. Jas imam netflix, disney i amazon prime pa u princip so kombinacija od site tri gi imam site delovi od filmovi, mada filmovi ko John Wick gi kupuvam na dvd/bluray.

Samo so disney ja mislam bi ti bilo isto ko i sea.
Podobra varijanta moze ke ti bide vpn so toa sto ke si menuvas drzava za da gledas odredeni filmovi ili serijali.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Vo princip kaj site e taka bidejki postojano se menuvaat filmovite. Jas imam netflix, disney i amazon prime pa u princip so kombinacija od site tri gi imam site delovi od filmovi, mada filmovi ko John Wick gi kupuvam na dvd/bluray.

Samo so disney ja mislam bi ti bilo isto ko i sea.
Podobra varijanta moze ke ti bide vpn so toa sto ke si menuvas drzava za da gledas odredeni filmovi ili serijali.

Имам холандско впн, катастрофа друже. Полошо и од тоа што ми е достапно тука во Малта.
Еве си платив за Дизни еден месец па да видиме како ќе оди. Има некои интересни серии и филмчиња кои ми фатија око па да видиме како ќе се движи со тек на време а Нетфликс полека ќе иде у заборав. Пет ноќи по ред барам асален филм да гледам и се завршувам со некој катастрофален ултра досаден веќе виден трилер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom