Netflix (стриминг платформа за гледање филмови и серии)

Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.406
Може да немаат никаков ќар од ова.
Ја на пример ако го направат вака, нема да плаќам за 4 одеднаш (16€) туку за 2 (8€)
Ќе ми заштедат 96€ годишно. Прц! :)

Едит - Сега ја видов понудата, тоа најефтиното квалитет на слика 480p.
Ќе мора да се плаќа 12€, стандард пакет.
 
Последно уредено:
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.132
Може да немаат никаков ќар од ова.
Ја на пример ако го направат вака, нема да плаќам за 4 одеднаш (16€) туку за 2 (8€)
Ќе ми заштедат 96€ годишно. Прц! :)

Едит - Сега ја видов понудата, тоа најефтиното квалитет на слика 480p.
Ќе мора да се плаќа 12€, стандард пакет.
што во малта е 16е?
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.740
Поени од реакции
1.166
А како ќе знаат кој живее со мене а кој не? Ќе проверуват лични карти? Или ќе ме врзат за една IP адреса и ако идам на одмор или ако имам викендица и секој викенд сум таму сега ќе ми треба нов акаунт?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.643
Muabetot e za hakirani i sl, jas go sfakam ova ako potvrdes so sms code deka si ti - ke prodolzi da si gleda prijatel, brat, svalerka od druga ip...

Ако сакаат да го потврдат пристапот до сметката, мора да го внесат кодот што им стигнува на е-пошта или мобилниот телефон
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.406
Muabetot e za hakirani i sl, jas go sfakam ova ako potvrdes so sms code deka si ti - ke prodolzi da si gleda prijatel, brat, svalerka od druga ip...

Ако сакаат да го потврдат пристапот до сметката, мора да го внесат кодот што им стигнува на е-пошта или мобилниот телефон
Ама има само еден телефонски број во акаунтот. Ако е да мора на секое логирање да пишуваш код ќе е заебано. One Time Password е изводливо, или евентуално рачно додавање на ип адресите на останатите кои користат, ма да така како што вика Ve76, кога би идел на одмор како?
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Muabetot e za hakirani i sl, jas go sfakam ova ako potvrdes so sms code deka si ti - ke prodolzi da si gleda prijatel, brat, svalerka od druga ip...

Ако сакаат да го потврдат пристапот до сметката, мора да го внесат кодот што им стигнува на е-пошта или мобилниот телефон
Ама има само еден телефонски број во акаунтот. Ако е да мора на секое логирање да пишуваш код ќе е заебано. One Time Password е изводливо, или евентуално рачно додавање на ип адресите на останатите кои користат, ма да така како што вика Ve76, кога би идел на одмор како?
Користам НФЛ сервисот за гледање натпревари и кај нив е неограничен број на уреди на една IP адреса во моментот. Значи нема да има проблем кај се наоѓаш, битно во тој момент да е активна само една адреса.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.406
Користам НФЛ сервисот за гледање натпревари и кај нив е неограничен број на уреди на една IP адреса во моментот. Значи нема да има проблем кај се наоѓаш, битно во тој момент да е активна само една адреса.
Па да, во мојот случај пак ќе бидe проблем.
На мојот акаунт во моментов покрај јас и жена ми уште тројца гледаат Нетфликс. Сигурен сум дека секоја вечер бар 3 конекции има на мојот акаунт, а некогаш и максимумот, 4.љ
Со ова лимитирање на ИП адреси јас сигурно ќе сменам пакет и ќе плаќам помалку.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.643
Па да, во мојот случај пак ќе бидe проблем.
На мојот акаунт во моментов покрај јас и жена ми уште тројца гледаат Нетфликс. Сигурен сум дека секоја вечер бар 3 конекции има на мојот акаунт, а некогаш и максимумот, 4.љ
Со ова лимитирање на ИП адреси јас сигурно ќе сменам пакет и ќе плаќам помалку.
Isto. Moze toa im e celta, mesto da plakam ja ultra premium za 4 ekrani, neka si kupat site po eden obicen paket.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.132
Isto. Moze toa im e celta, mesto da plakam ja ultra premium za 4 ekrani, neka si kupat site po eden obicen paket.
480p тоа може некој само што користи мобилен него тв за гледање содржини.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.643
480p тоа може некој само што користи мобилен него тв за гледање содржини.
Жонтра хахаха

Smeneti im se planovite, pisuva na site watch on any pc, phone, tv... Porano pisuvase up to 2 screens, up to 4 screens

Screenshot_2021-03-17-12-11-50-843_com.android.chrome.jpg
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.132
Жонтра хахаха

Smeneti im se planovite, pisuva na site watch on any pc, phone, tv... Porano pisuvase up to 2 screens, up to 4 screens

Прегледај го приврзокот 288343
Тоа на мобилка дава, го нема тој делот што го кажуваш ти гледам сега доле го префрлиле, или овие лешпериве идат у минус многу па накачуваат претплати па еве сега и ова ако го воведат.

1615979988459.png
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.867
Поени од реакции
7.554
 

Kajgana Shop

На врв Bottom