NeoTV IPTV (Neotel) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156
neoTV Инфо: Ги информираме сите корисници на neoTV, дека од денес (01.03.2018) ТВ каналите Orlando Kids, Mini Ultra и Ultra ќе бидат заменети со ТВ каналите Fight Channel, IDJ TV, Vavoom и Pikaboo. Каналите ќе бидат достапни за сите постоечки и нови корисници.
Со Почит,
Тимот на Неотел
 
Член од
30 декември 2017
Мислења
2
Поени од реакции
1
Интернетот им е катастрофа, телевизијата е исто, бидејќи е поврзана со интернетот. Проблем имам 1 година но се трпеше, последниве месец ипол катастрофа, преку 30 пати поднесов приговор да дојдат да видат што е работата(како што викаат они, проблем бандерата) ни трага ни глас. Мизерија невидена.

Ако има некој со вакви лоши искуства како мене нека пише.
 

Attachments

Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156
Интернетот им е катастрофа, телевизијата е исто, бидејќи е поврзана со интернетот. Проблем имам 1 година но се трпеше, последниве месец ипол катастрофа, преку 30 пати поднесов приговор да дојдат да видат што е работата(како што викаат они, проблем бандерата) ни трага ни глас. Мизерија невидена.

Ако има некој со вакви лоши искуства како мене нека пише.
ne drugar kaj mene e se super a mozno e da e problem.od bandera a bidejki do ruter treba da servisiraat telekom a telekomci ne im se ide I neotel imaat golem problem zatoa I jas sega se prefrlam na LTE I zavrsena rabota
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156
go prodolziv dogovorot so neotel denes prv den mi e so LTE vaka dobro e zadovolitelno
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Како сте задоволни од НеоТВ? Знам дека телевизијата е зависна од интернетот, односно ако нема нет нема ниту тв. Па дајте инфо дали е стабилен нетот, колку често има прекини, како е телевизијата, колку се ажурни од техничка поддршка итн.
Ги гледам пакетите и ме интересира дали има некој што користи оптички пакет
neoTrio 50?
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156
Како сте задоволни од НеоТВ? Знам дека телевизијата е зависна од интернетот, односно ако нема нет нема ниту тв. Па дајте инфо дали е стабилен нетот, колку често има прекини, како е телевизијата, колку се ажурни од техничка поддршка итн.
Ги гледам пакетите и ме интересира дали има некој што користи оптички пакет
neoTrio 50?
jas mozam da ti kazam samo za LTE takov paket koristam
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.011
Поени од реакции
1.267
Како сте задоволни од НеоТВ? Знам дека телевизијата е зависна од интернетот, односно ако нема нет нема ниту тв. Па дајте инфо дали е стабилен нетот, колку често има прекини, како е телевизијата, колку се ажурни од техничка поддршка итн.
Ги гледам пакетите и ме интересира дали има некој што користи оптички пакет
neoTrio 50?
Јас имам другар од Аеродром на тој пакет. Оптиката е од Неотел не од Телеком. Задоволен е се нема пожалено. Од каде си ти?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
RTL хрватските ги ставиле.

RTL
RTL 2
RTL LIVING
RTL Kockica

Не знам зошто не се нудат кај операториве и уште двете канала RTL Passion, RTL Crime и да се комплетира цел пакет.


Тука е и РТРС, Jugoton Elta 2 и уште некој беше небитен канал да пополнува место.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom