NeoTV IPTV (Neotel) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
eве ги IPTV Media
http://iptvmedia.mk/

видов има нешто бесплатно сите тв канали без уред и со филмотека. Но како што пишав погоре не знам дали се официјално почнати со оваа работа.
Овие се малку нелогични со понудите,за 24 месеци претплата бараат 8,000ден. а месечно е 299 ден. и доколку би плаќал месечно наредните 24 месеци те фаќа 7,176ден. наместо да биде поевтино за однапред толку месеци претплата овде е поскапо,а понудата на канали е иста заедно со се филмотеката. :)
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Овие се малку нелогични со понудите,за 24 месеци претплата бараат 8,000ден. а месечно е 299 ден. и доколку би плаќал месечно наредните 24 месеци те фаќа 7,176ден. наместо да биде поевтино за однапред толку месеци претплата овде е поскапо,а понудата на канали е иста заедно со се филмотеката. :)
Добро овие имаат ли листа на канали или нешто така?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Овие се малку нелогични со понудите,за 24 месеци претплата бараат 8,000ден. а месечно е 299 ден. и доколку би плаќал месечно наредните 24 месеци те фаќа 7,176ден. наместо да биде поевтино за однапред толку месеци претплата овде е поскапо,а понудата на канали е иста заедно со се филмотеката. :)
Во 8000. пишува сопствен уред значи ке биде за тебе после тие 24месеци, можда е андродид уред некој.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Во 8000. пишува сопствен уред значи ке биде за тебе после тие 24месеци, можда е андродид уред некој.
Е да,уредот останува и од него ја има само оваа слика (доколку е овој),а никаде нема опис за каков уред се работи,негови перформанси и сл.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
http://neotel.mk/category/domasni-korisnici/televizija/

Изгледа ова се новите пакети со 4Г
Bravo bas me zacudija so ponudava ...no sepak brzinite na Lte se 10/1 i 20/2 mbps so 1000gb. ali .nekako sporo mise gleda ova ,brzina za 4g, i kako sto gledam izgleda samo SK, e ova za start .ajde nekoj so 4G telfon neka napravi prebaruvajne na mrezi ....ako moze tamu co centar ili kaj zeleznicka kade sto e neotel. da vidi dali ima 4g mreza od neotel....ili pak nesto so wi-max ot imaat praveno ,posto gledam vo ponudite samo Lte i optik imaat ponuda ..a spored mene na Neotel mu fali edna licenca za Mobilen operator ili pak za Mvno i da ima 4Play uslugi, ako vistina pravat 4g mreza mozat da rentaat 3g od telekom ili Vip , kako sto pravat ostanatite operatori vo svetot///
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Bravo bas me zacudija so ponudava ...no sepak brzinite na Lte se 10/1 i 20/2 mbps so 1000gb. ali .nekako sporo mise gleda ova ,brzina za 4g, i kako sto gledam izgleda samo SK, e ova za start .ajde nekoj so 4G telfon neka napravi prebaruvajne na mrezi ....ako moze tamu co centar ili kaj zeleznicka kade sto e neotel. da vidi dali ima 4g mreza od neotel....ili pak nesto so wi-max ot imaat praveno ,posto gledam vo ponudite samo Lte i optik imaat ponuda ..a spored mene na Neotel mu fali edna licenca za Mobilen operator ili pak za Mvno i da ima 4Play uslugi, ako vistina pravat 4g mreza mozat da rentaat 3g od telekom ili Vip , kako sto pravat ostanatite operatori vo svetot///
Јас кога стартуваа со NeoTV им предложив да почнат и со мобилни услуги како виртуелен оператор, ама немаше такво нешто како интерес кај нив. Истото им го пишав пред некоја недела, исто така рекоа дека не планираат засега.
Еве и да не направат свој мобилен оператор, нека се договорат со Lycamobile да искомбинираат пакети и да понудат некои поволности и кај двата оператори, по примерот во Србија: https://sbb.rs/paketi/sbb-i-telenor-superset Исто вакво имаше и во Црна Гора.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Јас кога стартуваа со NeoTV им предложив да почнат и со мобилни услуги како виртуелен оператор, ама немаше такво нешто како интерес кај нив. Истото им го пишав пред некоја недела, исто така рекоа дека не планираат засега.
Еве и да не направат свој мобилен оператор, нека се договорат со Lycamobile да искомбинираат пакети и да понудат некои поволности и кај двата оператори, по примерот во Србија: https://sbb.rs/paketi/sbb-i-telenor-superset Исто вакво имаше и во Црна Гора.
na istoto mislev go delime mislejneto .... :)
znaci ako vke gradat 4g mreza ,mozat da rentaat so Lyca za 3g i da imaat 4 play paket ,kako sto ima Telekom i Vip
vaka nema smisla to sto e neo trio 50/50 e 1490den, prvite 3 meseci 745 toa na 24 meseci vkupno ke dojde po 1400 denari a i + 2 mob, linii da imas od vip samo so sim, 2x599den 1200+1400= 2600den( so neotel)-- a vip kombo4 e 2100 - a magentata od telekom e 2500.od neotel ke dojdi najskapo ....
 
Последно уредено:
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Покрај тоа што Неотел е препознатлив на пазарот по оптичкото поврзување за деловни корисници, сега истата услуга ја направи достапна и за домашните корисници. Со континуираното проширување на оптичката мрежа, Неотел на домашните корисници им нуди оптички интернет пристап од 100 Mbps со симетрична брзина.Во периодов овие брзини на оптичкиот интернет пристап се достапни за граѓаните на Скопје, Тетово, Куманово и Битола, каде што се проширува мрежата до крајните корисници.
Ова го напишале на нивната страна, убаво е да има малку конкуренција за Телеком, претераа со нивното споро поставување на оптика.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Пак ќе пишам најдобро е да отворат свој салони за да може народов подобро да ги запознае. Имам чувство дека повеќе луѓе не ни знаат дека постои Neotel и Neotv поготово постариве луѓе. Рекламите на телевизииве не им се чести како на Tелеком и VIP.
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
503
Поени од реакции
693
Kontaktirav so nivnata korisnicka podrska i mi istaknaa deka ova LTE e so antena vo mesta kade sto ima podrska t.e. ne za cela teritorija na R.M.

Tie anteni bi trebalo da se kako Vip Lite ili poranesen OnNet koi zemaa (i zemaat) signal od repetitorite na radiodifuznata mreza.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Kontaktirav so nivnata korisnicka podrska i mi istaknaa deka ova LTE e so antena vo mesta kade sto ima podrska t.e. ne za cela teritorija na R.M.

Tie anteni bi trebalo da se kako Vip Lite ili poranesen OnNet koi zemaa (i zemaat) signal od repetitorite na radiodifuznata mreza.

Каква е таа антена?јас мислев дека е како оноа на ВИП има рутер со 2 антени и дека така работи? Ова е безвезе... Јас во Скопје никаде не видов мрежа на Неотел ЛТЕ што значи дека не е баш ЛТЕ.
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
503
Поени од реакции
693
Каква е таа антена?јас мислев дека е како оноа на ВИП има рутер со 2 антени и дека така работи? Ова е безвезе... Јас во Скопје никаде не видов мрежа на Неотел ЛТЕ што значи дека не е баш ЛТЕ.
Zato spomnav deka verojatno se kako antenite od OnNet bodejki se raboti za mesta kade ima moznost t.e. ne bese dostapna vo crla teritorija (gradovi) kako mobilnite LTE. I jas na pocetok mislev deka e kako VIP LTE koja mozes segde da koristis!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom