NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    67

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.343
Поени од реакции
79.162
Верувам дека се криви, но не знаеме што точно се случило. Ние ја гледаме само нивната реакција.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.280
Поени од реакции
8.032
Сигурно имаат испровоцирано нешто, ама пак и овие треба малце да оладат. :)
Барем сега може да се издејствува тој што го шлапаат да добие забрана за влез во сала и слично, без делење шлаканици, сепак станува збор за блиска фамилија на играч во НБА.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
987
Поени од реакции
2.346
Овие глупите само му ја ебаваат и онака убавата вечер.
Ај ќе им ја плати тој казната ама се надевам ќе ги отстранат од натпревари некое време. Класични ропаци.
Не налетале досега на некоја црнчуга да ги ресетира на фабрички подесувања.
Ќе им се фати црнчугата, гледај ги колкави се и двајцата :свиркам: Балканци се ова, не толерираат навреди особено кога е во прашање фамилија и слично. Плус што има врска Јокич со неговите браќа па НБА да истражува ? Нека им забранат влез на утакмици и готово
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.479
Поени од реакции
9.311
Ќе им се фати црнчугата, гледај ги колкави се и двајцата :свиркам: Балканци се ова, не толерираат навреди особено кога е во прашање фамилија и слично. Плус што има врска Јокич со неговите браќа па НБА да истражува ? Нека им забранат влез на утакмици и готово
Така де, црнците обично се мали по раст и не се атлети. Абе пушти Рон Артест има гла со гла да ги чука. Пример само. Балканци биле.

Види, го сакам и јас Јокич, а и Лука и пред црнчугите или било кој ги почитувам и сакам да земаат МВП награди и титули ама она погоре ниту има врска со спорт, ниту пак треба така да остани.

Бан од салите додека да налетаат некој да ги врати на фабрички подесувања.
Убо е всала некој да шлапаш до курот шо не ти е, нека одат Чикаго или Бруклин во гетата па нека си мерат на кој му е подолг да ги видам.

Pa retko koj bi gi kutnal 2 na 2, barem od tie likovi sho se vo publika tamu. "Pomaliot" e MMA borec.

Ne opravduvam toa sho go napravia, ama apla bezveze vi se komentarite.
Гледам па тие како одбрале на некој со нивни габарит да му се силат, ептен без веза брат и твојата забелешка сега. Без лутиш.

Не знам од ММА ама знам од на улица, секогаш можи да налеташ на некој побудала од тебе и поспремен од тебе. Е овие вака ако продолжат со класично сељачење ќе налетаат еден ден на таков и ќе гледаме циркузи пак.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.343
Поени од реакции
79.162
0 слободни за Нагетс у второ полувреме

У сезоната Лејкерс имаа 500+ слободни повеќе од Нагетс.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.636
Поени од реакции
12.464
Има некој овдека league pass, и ако да, дали има проблеми со стримот, или само ја сум нешто поебан ?
Автоматски споено мислење:

Требаше да се пожалам за да проработи :facepalm: :гомце:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.354
Поени од реакции
29.829
0 слободни за Нагетс у второ полувреме

У сезоната Лејкерс имаа 500+ слободни повеќе од Нагетс.
Aко уствари си ги гледал утакмиците ќе знаеше дека Лејкерс уствари ретардирано малку фаули прават. Велам ретардирано, затоа што е плејоф и треба машка кошарка. Денвер прават баш машки фаули, од кои некои дефакто беа намерни (по денешни) стандарди... Во споредба овие Лејкерс не се само женскасти/свилени туку и се слабаци.
На пример КЦП кога направи боречки зафат врз Леброн, и буквално го легна долу. Секоја чест на силата пошто овој е многу поголем. Ама дефакто намерен фаул.

Тоа за директна споредба, во утакмиците со Денвер.
Во врска со тоа кој колку слободни шутира во сезона, прво види кој колку игра под кош... Мислам ако сакаш да критикуваш, а не да вадиш вообичаени муабети „Лејкерс се повластени од лигата“. :)
Јас сезонава дали 3-4 утакмици со Лејкерс пропуштив, последните пред плејофот (па ваљда знам што зборувам).
Автоматски споено мислење:

После дебаклот на Кингс цирка 2002, таквите муабети се вообичаени. Посебно овде во екс-ју. И фактите (статистики и видео снимки) очигледно не помагаат за да се смени нечие мислење. Инаку има куп детални видео анализи на тоа конференциско финале. Вклучително и анализи на докажани хејтери, но горе долу заклучокот е истиот - судиите не ги фаворизираат Лејкерс. Тоа тогаш, денес обратното важи. Пошто играат ретардирано неконфронтирачка кошарка и редовно јадат ќутек. Буквално немаат ни enforcer/силеџија тип на играч што се одмаздува за опасни фаули.
 
Последно уредено:

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.352
Поени од реакции
7.489
Me razbudi zenatata 5 i pol da sum gi proveril decata, pustam rez gleam half time na dalas.. vikam top bar ke gi dogledam.. pustam arena nema nisto.. jebala te arena si prilegnav pak..
На толку многу сајтови за стриминг... Мене ме иритира да слушам коментар на српско-хрватски. Сакам да слушам коментар во оригиналниот јазик.
Nbabite или Billasport (bilasport) не ми текнува дали беше со едно или две Л.

Инаку јас денес летам за Македонија, ме ставиле 2 смена да работам, така да ќе си гледам НБА на раат после 2 недели пауза
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.735
Поени од реакции
3.031
На толку многу сајтови за стриминг... Мене ме иритира да слушам коментар на српско-хрватски. Сакам да слушам коментар во оригиналниот јазик.
Nbabite или Billasport (bilasport) не ми текнува дали беше со едно или две Л.

Инаку јас денес летам за Македонија, ме ставиле 2 смена да работам, така да ќе си гледам НБА на раат после 2 недели пауза
Kaj ke se zamaram so strimovi u 5 sabajle.. zimam dalinsko pustam TV, ako ima - ima, ako ne si se vrakjas na spienje :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.196
Поени од реакции
107.856
0 слободни за Нагетс у второ полувреме

У сезоната Лејкерс имаа 500+ слободни повеќе од Нагетс.
Ако ја гледаше ќе видеше дека Денвер имаше домаќинско судење у Г2. Да не ме сфатиш погрешно, не дека судиите им се криви на Лејкерс, ама имаше неколку сомнителни ситуации што отидоа у полза на Денвер. На Јокиќ пар нагуравања од позади за офанзивен скок беа недосудени ко офанзивен фаул, у прва четвртина челенџот што се прифати ко успешен за фаулот над Леброн од Мареј беше комедија, го шлапна по рака овие при 300 камери при све земаа сменија одлука :facepalm: итн.

Објасни Ванлок погоре што е проблемот за Лејкерс, а со такви проблеми Денвер не може да го поминат за жал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom