NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    71
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.898
Поени од реакции
3.312
Dali bese sudena namerna licna na gober za tupanicata vo stomakot na Luka?
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
894
Поени од реакции
1.350
Во ни еден момент не идеше на топка, стегна тупаница за да му удри бос во стомак копилето, и суспензија за ова треба да јаде !!! Па уште и ми крева раменици, јас ништа не знам у подрум сум бил !!!


Kaj gledas boks vo stomak, zosto suspenzija ? Obicen faul e ova.
Автоматски споено мислење:

Ne trebalo ni tehnicka da mu sudat za faulov...
Автоматски споено мислење:

Inace Gobert e drvo od igrac.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.395
Kaj gledas boks vo stomak, zosto suspenzija ? Obicen faul e ova.
Автоматски споено мислење:

Ne trebalo ni tehnicka da mu sudat za faulov...
Автоматски споено мислење:

Inace Gobert e drvo od igrac.
Имаше намера јако да го плесне апла се гледа.
Негооо брату кој се сеа фаворити Селтикс?
Или уште стоиш на ставот за Минесота?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.109
Поени од реакции
84.772
Интересна е оваа ера на лигава (y)

1716655859726.png


Не знам дали Далас (ако влезат) би можеле да се носат со Селтикс, некако ептен лесен патов на Бостон...
Многу веројатно и следна сезона шампионот ќе биде елиминиран во втора рунда :ROFLMAO:
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.706
Поени од реакции
10.107
Вечер може да се деси тоа шо го направија Волвс против Нагетс , два брејка. Све зависи од Лука и Кајри , ама 2-0 и 2 утакмици на домашен... ќе се вадат мисирите во одела на тоа шо го направија Нагетс и како тоа 2-2 е многу веројатно.
Чим Лука почна да игра дефанзива , не знам кој ќе им биде нареден изговор , полека ќе се спремаат за лигавење на Селтикс.
7 утакмици го делат Дончич од станување главна фаца во НБА, барем за неутралните фанови низ светот што препознаваат , овие нека си го дркаат на Едвардс и Тејтум.
Докторска ти беше прогнозата, браво!

Лука ги искина со лобови и асистенции до Гафорд и Лајвли, а Кајри му зачука 3 тројќи со ред и им еба пиперот.
Какво невероватно дуо.

Откако влезе во НБА сите некако навиваме за Лука Меџик, детето заслужува титула и се надевам ќе лапне сезонава.

Минесота е аут, Бостон нека му ја мислат.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.823
Поени од реакции
80.359
Не смее да крева рака на татко му.
Јокиќ и може никако да не изреагира кон него, зависи дали ќе го изнервира со тоа или не, али оние двене говеда на трибини...
Како и да е, повесело би било на Дрејмонд Грин да му го напраи тоа. Мислам дека у Франција ќе го врати.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.448
Поени од реакции
5.655
Haliburton propusta vecer

Znaci Miami bez Butler, Knicks bez Randle, Bogdanovic, Robinson, OG na pola serija i Brunson na edna noga, i sega Pacera bez glavnio igrac vo najvaznata utakmica. Ova e najlesniot pat do edno finale od ko sledam Nba
Ако не освојат Бостон треба да ги префрлат у Г лига, цел тим.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.706
Поени од реакции
10.107
Haliburton propusta vecer

Znaci Miami bez Butler, Knicks bez Randle, Bogdanovic, Robinson, OG na pola serija i Brunson na edna noga, i sega Pacera bez glavnio igrac vo najvaznata utakmica. Ova e najlesniot pat do edno finale od ko sledam Nba
Не го заборавај Лејкерс во Баблот со повредените Mајами во финале и претходно релативно лесни противници во тогашен Денвер + Хјустон на Харден и Вестбрук.

Ама па, ако така гледаме на работите, нема да има ниту еден шампион туку за сите ќе викаме пу пу не важи, противникот им беше повреден.
Умешноста е да ја изиграш сезоната со ротации за во постсезоната да имаш здрав состав.

I Antetokoumpo povreden.
Да беше здрав, иако со Лилјакот не се вклопија баш најдобро пошто и двата се болхендлери, на истокот друга песна ќе се пееше годинава.

Истото важи и за она говедото од Камерун во Фила.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom