NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    72
Член од
23 август 2010
Мислења
38.542
Поени од реакции
109.986
Леле Гобер :pos: :pos: Оди бе легни си да ти ебам тоа цепеницата неписмена што не знае да тапка баскет.

Али Џамал Крафорд најјак, до детаљ го предвиде последниот напад на Далас, дури кажа и дека Лука ќе потскокнува на една нога додека оди топката накај кош. Секако рече и дека ќе погоди Лука. :D
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.358
Поени од реакции
2.160
Добро бе не го разбирам хејтот кон Гобер. Мисмеч беше ситуацијата, центар е не може да биде толку мобилен нормално е онака да го изврти Лука, не гледам кој друг центар би изиграл подобра дефанзива тука. А и општо и лигата и фановите што го хејтаат, не му се незаслужени наградите, не е некој гаден лик и играч.

Далас нека гледаат да завршат дома работа за Лука да биде одморен во финале, а и дека се кладев дека 4-0 ке тепаат. :icon_lol:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.171
Поени од реакции
81.222
Добро бе не го разбирам хејтот кон Гобер.
Бокс му удри. Буквално. Ја свитка раката во бокс и боксот го свитка во зглоб, навнатре. Види самиот.

Но, ти збориш за друг хејт. OK тоа.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.412
Поени од реакции
7.748
Како што напиша @Björn хејтот кон Гобер е поради педерските работи што ги правеше за време на натпреварот.

Инаку ова е моментот пред да се случи, и Мекданиелс знаеше дека ја еба работата.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.171
Поени од реакции
81.222
Мекдениелс цела утакмица беше шетан наваму-натаму од Дончиќ, затоа он добро знае што ќе се деси.

А тоа француското гомно одувек ми било одвратно, впрочем како и сите Французи.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.542
Поени од реакции
109.986
Не е хејтот кон Гобер за последниот напад бе, него ради тоа што е прљв играч и гомно. Го акна Лука пред тоа, пичка скапана да му ебам се у куќа. И општо Гобер има историјат на прљави потези, и во НБА и за репрезентација така да нека го цица немиен.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.171
Поени од реакции
81.222
Што не го мавне така Јокиќ или Дрејмонд...
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.562
Поени од реакции
20.810
Не е хејтот кон Гобер за последниот напад бе, него ради тоа што е прљв играч и гомно. Го акна Лука пред тоа, пичка скапана да му ебам се у куќа. И општо Гобер има историјат на прљави потези, и во НБА и за репрезентација така да нека го цица немиен.
Во ни еден момент не идеше на топка, стегна тупаница за да му удри бос во стомак копилето, и суспензија за ова треба да јаде !!! Па уште и ми крева раменици, јас ништа не знам у подрум сум бил !!!


 

Kajgana Shop

На врв Bottom