NBA сезона 2009/2010

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.797
Поени од реакции
6.784
Не се дава Јута. Ќе биде интересна последнава 1/4. :vozbud:
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.511
Коби :zver: Ги реши на Јута. :je:
Фил Џексон :zver: има 45-0 кога ја добивал првата утакмица. :tv:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Интересен натпревар, Лејкерс одлично шутираа во 1во полувреме и не успеаја да се одлепат премногу што значеше дека може да имаат проблем. Јута има добра екипа, но сепак моја прогноза во оваа серија 4 - 2 за Лејкерс (мислам и лани така беше). Штета што ги нема Кириленко и Окур, ќе беше многу поинтересно.

Кливленд - Бостон ќе биде неизвесна серија, очекувам 6 - 7 натрпевари и мала предност давам на Кливленд.

Орландо не би требало да има проблеми со Атланта.

Сан Антонио е благ фаворит против Феникс, но сепак не сум ги гледал Феникс годинава па не сум сигурен како играат.
 
Член од
3 август 2009
Мислења
178
Поени од реакции
2
Мн сум разочаран од поразот сношти.Можевме да победиме незнам дали пак ке ни се укажи шанса во стејплс центар да го победиме лејкерс ретко се добива ваква шанса ама никогаш не се знај имаме млади играчи кои можат повеке (Miles,Matthews).Дерон покажа уште еднаш дека е најдобар плеј во моментов во лигата проблемот е тоа што немаме висок центар кој ке биде добар во одбрана да прави повеке скокови,блокади неможи Фесенко да го чува гасол и другиот проблем е како и секогаш брајант.Човекот е пеницилин за Јута секогаш има по 30 поени по натпревар против јута.Слоун мора да купи таков центар па макар по цена да не биди шутер од поле.
P.S.Жално за тренер како слоун со толку голем стаж во нба што е без прстен ама тоа е.Ке видиме сега имаме утакмица пак во ЛА па како ке биди ке видиме.GO JAZZ
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Сите знаевме еве сега и официјално,ЛеБРОН Џејмс ја одбрани МВП титулата во регуларниот дел.Тоа му пошло од рака на десет кошаркари до сега.Со среќа крале и закити ја годинава со прстенче...
Бидејќи ние сите тука сме пристрасни сооглед дека сме фанови на една или друга екипа еве што рекоа стручњаците и колегите за ЛеБрон...
Да не копирам изјави а ги има многу.Оставам линк ако го интересира некој... http://www.nba.com/2010/news/05/01/lebron.mvp/index.html

Од година во година се погласни се познавачите дека ЛеБрон е најдоминантното суштество што се појавило во НБА...
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Од година во година се погласни се познавачите дека ЛеБрон е најдоминантното суштество што се појавило во НБА...
Којзнае каква медицина е употребена за него :D:D
Времето ке покаже...
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Којзнае каква медицина е употребена за него :D:D
Времето ке покаже...
За медицина се сложувам во секој случај :D :D

Но кај сите има медицина мора да се сложиме.Сето е на хемија.Сепак не е сето во медицината нели?Класичен пример е Рони Туријаф
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Добра утакмица Лејкерс -Јута, особено прво полувреме кога Лејкерс има скоро 80% реализација. А не ми е јасно што му се закачиле судииве на Фишер цело време му судат непостоечки фаули. Коби препознатливо на неколку пати поентираше откако веќе бил 5 секунди во воздух ;) - таквите ми се најомилени! Гасол второ полувреме, на мое огромно задоволство се разбуди! И оној Браун од клупа супер игра. Јас сум презадоволна од играта синојќа и со душа чекам да ја гледам наредната!
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.472
Поени од реакции
5.519
Вчера многу се разочарав со Јута бидејќи знам дека можевме да направиме многу повеќе. Повредата на Дерон во првата минута според мене беше одлучна за мечот бидејќи го ограниче многу и ги немаше оние негови влезови и вадење на топката на тројка. Според натпреварите со Денвер кои ги гледав сите шест:pipi: на натпреварот вчера Дерон покажа само 60% од играта против Денвер и тоа ми влева дополнителна надеж дека со враќањето на Кириленко за натпреварот број 3 и со самото тоа ограничување на Коби плус доминанта игра на Дерон и користење на физичката надмоќ на Бузер врз Гасол мислам дека имаме шанси за уште еден ГОЛЕМ подвиг:smir:

П.С. Знае некој кога ќе бидат објавени составите на годината?
 
Член од
3 август 2009
Мислења
178
Поени од реакции
2
Вчера многу се разочарав со Јута бидејќи знам дека можевме да направиме многу повеќе. Повредата на Дерон во првата минута според мене беше одлучна за мечот бидејќи го ограниче многу и ги немаше оние негови влезови и вадење на топката на тројка. Според натпреварите со Денвер кои ги гледав сите шест:pipi: на натпреварот вчера Дерон покажа само 60% од играта против Денвер и тоа ми влева дополнителна надеж дека со враќањето на Кириленко за натпреварот број 3 и со самото тоа ограничување на Коби плус доминанта игра на Дерон и користење на физичката надмоќ на Бузер врз Гасол мислам дека имаме шанси за уште еден ГОЛЕМ подвиг:smir:

П.С. Знае некој кога ќе бидат објавени составите на годината?
и јас имавме голема шанса ама наивно накрај изигравме.Мора коби да се запри некако
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
и јас имавме голема шанса ама наивно накрај изигравме.Мора коби да се запри некако
Може да жали Јута за поразот.ЛАЛ се екипа која секогаш најдоброто го чува за крај.Ако Јута ја искористеше слабата игра на ЛАЛ ќе победеше и ќе им го дадеше претисокот.Сепак Јута од наредната пресметка ќе смета на Кириленко а против него Гасол нема да може така лесно да игра.Јута може и сигурно ќе го намачи Лејкерс.За да го победи незнам,неверувам

ХАха во најавата за утакмицата во студио се Крис Пол и Чарлс Баркли.Водителот ги прашува против кого му било најтешко да игра.Чарлс му вели признај јас од секогаш сум признвал дека тоа е Карл Мелоун.И овој попушта.Вели покрај Стив Неш се осеќам како мало дете.Го именуваше канаѓанецот како најдобриот плеј
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Ален се распука :)
11 за Селтикс,реприза од првата утакмица само ќе видиме дали и сега ќе закуца Мо !!!


:)
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Рондо 20 асистенции:nesvest:
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Кливленд ќе паѓа од Бостон, така ми мириса хехе, колку само Рондо е нездрав хехе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom