NBA сезона 2009/2010

Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Вие сите што сте за лејкерс толку се разбирате во кошарка ако гасол ви изигра добро или пасте играле некоја си волшебна одбрана а не гледате реално на работите...само ален и судиите ви ја донесоа титулата !.....
Гледај Интер како освојува со помош на судиите а не тука ми зборуваш за ЛАЛ демек имале помош од судиите ова италијанската лига е или некоја балканска па судиите да помагаат на едните :pos: Се гледа колку пратиш кошарка :)
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
173
Поени од реакции
79
1. Wannabe columnist? Фино фино, значи ме читаш и ти оставив впечаток.



2. Сум давал коментари без врска? Многу членови на форумот нема да се сложат со тебе, но сепак твое мислење - биди здрав и жив.




Хах.

---------------------------------------------------------------------------



3. Одбраната на двата тима беше одлична. Но на Лејкерс кога му требаше најмногу таа одбрана, таа беше таму за нив.



4. Е штета што не се игра само едно полувреме.






5. Ако мислиш дека Лејкерс не изиграа добра одбрана, имаш едно rewind копче, изгледај пак тоа што можеш и размисли за твојот коментар пак. А ако си пак со истиот став за одбраната на Лејкерс, не знам што може да ти помогне.


6. Да не претеруваш малку? Реторичко е.





7. Е колку толку Лејкерс поентираа, и погоди што? Тоа беше доволно.



8. Мамбата направи 15 скока, да во првите три четвртини требаше да биде попаметен со неговите акции на офанизвниот крај, но тоа прават легендите, ако не му оди на едно поле( шутот вчера на Коби), копаат подлабоко и наоѓаат други начини да му помогнат на тимот.



9. Ако сме ќутуци, што се замараш со нас?



10. Барај ја вината на друго место, во слободните фрлања нема да ја најдеш.



11. Никој ни играчите, ни тренерите ни весници ни тв - радио медиа не се пожали на судењето но еве ти изгледа гледаше нешто што никон не го гледа.





12. А дали некогаш вака си помислуваш дека може Лејкерс го напаѓаа повеќе обрачот или беа поагресивни?



13. Ако мислиш дека Артест не извади против Феникс , едноставно е подобро да престанеш да мислиш.



14. 32 % и пак успеавме да победиме! Па мора да сме многу добри!

Сигурно не е ова најдобриот тим во историјата на Лејкерс, но сите фанови можат да бидат горди на него. Back to back.



Пријатно лето и и ќе се радуваме( не дркаме) на титулите на Лејкерс.

Како и многу пати досега. Премногу пати. Дури малку станува и досадно.

1. немозам да одолеам на форумдзиски ехперти и галамџии и стално им стојат на пат и во фаца да ги корегирам со вистиснки аргументи - не субјективни/ со бројки / со математика .со статистика.......едниствено што се забележува е дека колку толку знаеш доволно барем јазик за да украдеш/преведеш некој пост/мисла од нба и на тој начин глумиш во филм нба критичар....copy/paste.....т.е мислиш дека којзнае со си ни открил.......уствари експерти на готово во дрзавава и форумдзиски аналитичари колку сакаш...........

2. тие што ти мислиш дека си ги фасцинирал го згрешиле подфорумов.....и едноставно мислат дека шахот и формулата се спортови каде доагаат до израз атлетските способности на спортистите ..........на крај ...нека си гледаат фудбал!!!!

3. беше одлична и на двата тимаодбранта , само што на бостон далеку подобра........и одбраната и нападот.......лакерс не знаеше едноставно оваа утакмица што значи термниот напад во кошарка......отсечени во нападот ......без решение......тоа е разликата!!!!!!.....ili vo prevod na lakers koga beshe najpotreno tuka bese linijata za slobodni !!!!!!

4. да но со катастрофално прво полувреме се влегува и во hall of fame на смешно добиени натпревари........

5. за одбраната и за копцето..дефниититвно јас ке ти помогнам со бројки............

def skokovi lakers 30 boston 32

blokadi 3 7

blagodarenie na odbranata 32.5% 40.8%
raalizacija
------------------------------------------------------------------

Los Angeles assisted on only 11 baskets.
The Lakers took 83 shot attempts. mashala !!!!!!!!!!

nemoj samo pak da mi drvish ofanzivni skokovi....zborime odbrana !!!!!

jazik si za 4 matematika kako stoish ????????

=========================================

i sega lazat brojkite ?!!!!


8. sto kopaat lagendite be........abe go zakopaa be.............t.e pak ti mi filozofirash i sakash da me prekrstish da veruvam deka on sam se doveduval vo takvi tehski situacii(zivej ti so tvoa tvoe udeduvawe)......a ne deka odlicnata odbrana naboston go forsirala.........pa ako e legnda nema tablata od zadna strana da ja pogoduva........ni L od legenda kaj kobe na ovaa utakmica...............
.....legendite ne cekaat nekoj da gi odnese pred linijata za slobodni i na sto e mozno polesen nacin da poentiraat/realiziraat.......
legenda ne se stanuva so vadewe na jazikot na zorle so cel da imitirame drugi legendi (pravi legendi) MJ....tuku so potenje gz i realen ucinok...........the hard way...........!!!!!!!!!

10. "Game 7 was determined at the free-throw line, where the Lakers took 20 more attmpts (37) than the Celtics (17)."

http://www.nba.com/celtics/game_recap/keys-20100617-BOSLAL.html

znaci definitivno imash problemi so matematika !!!!!

plus dadovte edvj 50 poeni za 3 cetvrtini a realiziravte 12 slobodni poslednite 6 min ........od vkupno 30 poeni poslednata cetvrtina !!!

11. jas mislam so svoja glava.......ja gledav utakmicata i nosam zaklucoci.......ti si toj so ceka da mu napishta od medii, tv......pa on na gotovo da prepisehe.........toa e megu mene i tebe big difference!!!!!!

12. nema sto da mislam.....esapot vika

Los Angeles assisted on only 11 baskets.
The Lakers took 83 shot attempts. mashala !!!!!!!!!!

plus blagodarenie na off reb......imavte scond chance.......taka da i so second chance udari imavte mizerija realizacija !!!!

vie nemavte ni mozsnot ni prostor da ja vrtite topkata normalno....a ne pa da upatite udar!!!!............

13. pa dobro ja lazam .........eve vidi go presot na phil po utakmicata pa da cuesh deka samiot prizna deka ron artest e mvp za ovaa utakmica..........jasno i glasno.........samo ti se prasih na udren!!!!!!


sto se odnesuva za phoenix ...tikvata na artest vo 5ta utakica ve izvadi.....najdobrata igra na artest vo voj playoof beshe tokmu vo slednata 6ta utakmica so 25 poeni.......od koj 17 vo prviot del !!!!!!!

sto ne ejasno tuka !!!!!!!

pa golemiot rival od kogo minatat godina so houston ke ve izduvaa...vi stana ikona.........pa treba kobe poster od artest da stai .....i kaj nego i kaj zena mu vo sobata !!!!

14. jas pak ke povtoram : ova garnitura ke ostane zapisana kako ona koja stanala shampion vo 7 utakmica so najslab procent na realizacija !!!!
2008 taa garnitura ke ostane zapisana po najubedliviot poraz sto lakers go dobil u final i playoff so 40 poeni razlika !!!!!!

i toa tokmu protiv bostondziska odbrana .......ne e slucajno neli.....sto se javuva boston vo dvata slucai ???????

za ovie "recordi" od istorijata na lakers timot slobodno proveri.......ne sum greshka !!!!!

===========================================

da rezimiram : igravte protiv superioren tim vo napad i ushte po superioren tim vo odbrana !!!!!!.........ednostavno ne zasluzivte da pobedite..........

tepavte edvaj vo 7 utkamica na domashen teren so edavj edna trojka.....svrti 2008 da vidihs boston kako tepa..........ubedlivo......pobeda za vek i vekov da vi prai koshmaari !!!!!


ako imash stavrno da pises so argumenti i brojki i fakti arno.....ako ne dzabe si go troshish vremeto so subjektivni ubeduvanja i si praish bajram na mozokot !!!!!!!!
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Гледај Интер како освојува со помош на судиите а не тука ми зборуваш за ЛАЛ демек имале помош од судиите ова италијанската лига е или некоја балканска па судиите да помагаат на едните :pos: Се гледа колку пратиш кошарка :)
Не туку треси глупости и не знам што го мешаш фудбалот..Интер си освои тројна круна оваа сезона а ти можиш да гледаш само....ти како прво не ме сфати што ми беше поентата..во клучните дуели на натпреварот каде имаше 2-3 фалови за селтикс судиите не ги свирнаја и на брајант безвеза три слободни му дадоа и толку треба...зарем ти сериозно би дозволиле во стејплс центарот бостон да го освои шампионатот на 3-3 сериа .....јас ти доставувам аргументи за моето мислење и тоа се гледа кој колку разбира за разлика од тебе како 5 годишните ќе ми одговориш а кој е шампион а а??...добро што не сум како вас јувенташите па да се фалам со титулите на бостон и меѓусебните дуели на двете екипи....ајт оди прати хокеј сега!
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
da rezimiram : igravte protiv superioren tim vo napad i ushte po superioren tim vo odbrana !!!!!!.........ednostavno ne zasluzivte da pobedite..........

tepavte edvaj vo 7 utkamica na domashen teren so edavj edna trojka.....svrti 2008 da vidihs boston kako tepa..........ubedlivo......pobeda za vek i vekov da vi prai koshmaari !!!!!


ako imash stavrno da pises so argumenti i brojki i fakti arno.....ako ne dzabe si go troshish vremeto so subjektivni ubeduvanja i si praish bajram na mozokot !!!!!!!!
O ти искомплексирана џукело, со 3 поста сакаш овде главен да се правиш! Е па не може, само смешен си во нашите очи зошто сам се побиваш!

ЛА со толку слаба реализација го пре*баа бостон, а замисли да им одеше шутот, ќе ги убиеа!
Бостон беше фаворит ама се посраа на крајот, го изедоа цел, немиен!
Да не беа судиите, овој натпревар немаше ни да се игра, се ќе беше завршено 1-2 натпревари порано бидејќи во вториот натпревар судиите ги победија ЛА, а не пензионерите од бостон!
Ти сам мислиш дека си стручњак, цениш коментари на форумџии како да си спортски аналитичар на бостон, па ќе ни кажуваш овде колку пелени им требаа на мочковците и серковците од бостон за да не претекува по паркет и да може натпреварот да се игра без прекини!
Кажи нешто и за сељачењето и лигавењето на оваа селско-пензионерска екипа(Рондо и Гарнет се залутани таму, секоја чест за нив), кој собраа многу ѕвезди, а пак го попушија бургерски!
Од такви самопрогласени стручњаци како тебе ми се гади, според пишуваното си доста искомплексирана особа со благи пореметувања во свеста, личност која не разликува црно и бело(да се правам сега малку и јас стручњак како тебе, малку иронија)!
Можеби си и оki man, кој од страм од поразот пишува од друго име(ако не е оки се извинувам)!
Муабетот ми беше, ако не сакаш да умрам од смеење на твоите постови, не пишувај, ќе ме носиш на душа и мене и цел форум за најмногу изедени гомна во еден пост!

BE L.A.

--- надополнето ---

Tрадицијата е тука да се руши така да вечерва се пишува нова историја!

BE L.A.
Речено сторено!
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
nemoj samo pak da mi drvish ofanzivni skokovi....zborime odbrana !!!!!
8. sto kopaat lagendite be........abe go zakopaa be.............t.e pak ti mi filozofirash i sakash da me prekrstish da veruvam deka on sam se doveduval vo takvi tehski situacii(zivej ti so tvoa tvoe udeduvawe)......a ne deka odlicnata odbrana naboston go forsirala.........pa ako e legnda nema tablata od zadna strana da ja pogoduva........ni L od legenda kaj kobe na ovaa utakmica...............
10. "Game 7 was determined at the free-throw line, where the Lakers took 20 more attmpts (37) than the Celtics (17)."
plus dadovte edvj 50 poeni za 3 cetvrtini a realiziravte 12 slobodni poslednite 6 min ........od vkupno 30 poeni poslednata cetvrtina !!!
12. nema sto da mislam.....esapot vika
Aко беше толку добра одбраната на Бостон,како дозволи 23 офанзивни скока?
Коби беше очаен во нападот,ама затоа имаше 15 скокови,од кои 4 офанзивни.
Зашо бе,Бостон играат мн. јака одбрана,а прават глупави фаули,со што Лејкерс ја решија утакмицата од слободни...криви се судиите.
Крајниот резултат 83-79.На што се должи очајната игра во последната четвртина на Бостон?И пак,криви се судиите шо судеа лични,затоа дури 12 поени од слободни погодија Лејкерси,инаку немаше да тепат.
И да,есапот вика дека Лејкерс беа подобри,победија во седмиот натпревар и ја одбранија титулата.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
O ти искомплексирана џукело, со 3 поста сакаш овде главен да се правиш! Е па не може, само смешен си во нашите очи зошто сам се побиваш!

ЛА со толку слаба реализација го пре*баа бостон, а замисли да им одеше шутот, ќе ги убиеа!
Бостон беше фаворит ама се посраа на крајот, го изедоа цел, немиен!
Да не беа судиите, овој натпревар немаше ни да се игра, се ќе беше завршено 1-2 натпревари порано бидејќи во вториот натпревар судиите ги победија ЛА, а не пензионерите од бостон!
Ти сам мислиш дека си стручњак, цениш коментари на форумџии како да си спортски аналитичар на бостон, па ќе ни кажуваш овде колку пелени им требаа на мочковците и серковците од бостон за да не претекува по паркет и да може натпреварот да се игра без прекини!
Кажи нешто и за сељачењето и лигавењето на оваа селско-пензионерска екипа(Рондо и Гарнет се залутани таму, секоја чест за нив), кој собраа многу ѕвезди, а пак го попушија бургерски!
Од такви самопрогласени стручњаци како тебе ми се гади, според пишуваното си доста искомплексирана особа со благи пореметувања во свеста, личност која не разликува црно и бело(да се правам сега малку и јас стручњак како тебе, малку иронија)!
Можеби си и оki man, кој од страм од поразот пишува од друго име(ако не е оки се извинувам)!
Муабетот ми беше, ако не сакаш да умрам од смеење на твоите постови, не пишувај, ќе ме носиш на душа и мене и цел форум за најмногу изедени гомна во еден пост!

BE L.A.

--- надополнето ---

Речено сторено!
Алооо !! ШО ТИ НА ТЕБЕ БЕ ??? МРДНАТ СИ !!! ОЛАДИ ЕЈЈЈ !
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Како и да е, разликата меѓу Лејкерс и Бостон е мала, но доволна, за Лејкерс оваа година да бидат шампиони.
Се покажа дека одбраната и посебно тимската игра на последниот натпревар го решија победникот.
Како и да е, јас сум Лејкерс фан и мило ми е што Лејкерси се шампиони :)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Совршен крај на финалето и воопшто на целиот плеј-оф. Кажав неколку пати дека очекував поквалитетна кошарка во оваа серија, но мајсторката ги поправи впечатоците. Повторно многу се грешеше и промашуваше, но сепак притисокот го правеше своето, а и одбраните беа на повисоко ниво од минатите натпревари.

Клучно за поразот на Бостон беше што не успеа да се одлепи повеќе на полувреме, со оглед на кататсрофалниот шут на ЛА во 1во полувреме. Ален освен вториот натпревар целосно потфрли во оваа серија, а и Пирс не беше на она ниво од пред 2 години.

Коби беше очаен со шутот, и веројатно ќе беше најголем виновник доколку не ја земеа титулата, но сепак погоди клучни слободни и уште 1 шут во финишот и ја доби целосната потребна поддршка од Артест пред се, како и од Фишер и Одом. (Гасол секако го рачунам како константен број 2).

Се на се интересен плеј - оф, и се надевам на уште поинтересен наредна година.
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
[video]http://www.nba.com/video/channels/playoffs/2010/06/18/20100618_gm7_minimovie.nba/?ls=iref:nbahpt1[/video]
никој нема да зажали ако го погледне видео, како филмови на стивен спилберг, емотивни, јуначки... едноставно совршено видео
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219
и кога се виде дека 4 цетвртина не ја бива веке ........оооооопппппп судиите одма так на кобе гратис 3 слободни........ами на 3 слободни 1 гратис даваме у staples..........од jack едно..........

само несалам судија и токмак мозе во ваков дуел , култен со оглед на историјата и плус 7ма утакмица , на 8 мин и помалку пред крај да досуди и даде гага на зорле форсиран фаул за 3 во ситуација плус кога има само 4 поени ралика............3 слободни кој на крајот ке бидат пресудни .......со оглед на резултатот......и после тие усте серија слободни фрланја (кога просто не ја бива поинаку против ваква одбрана)......:nenene:


па само со слободни игравте бе второто полувреме ......

25-37 (лакерс) :nesum: 15-17 (бостон).............повеке од двојно !!!
дечко ја те разбирам дека си исфрустриран од поразот али КОЈ ГУБИ ИМА ПРАВО ДА СЕ ЛУТИ....
си се прашал ли ти колку слободни и колку непостоечки фаули досудија судиите општо во цело финале????? ако не знаеш треба реприза да глеаш од сите уутакмици ....ама ко шо јас гледав повеќе фаули досудија против ЛАЛ ...а ти тоа еднаш ако имаш гледано кошарка и си видел дека за ЛАЛ досудиле фаули тоа е друга песна....биди поздравени ти и Бостон и надевајте се на титула другата година .....имате поздрав од ЛАЛ и ЗЕН МАСТЕРОТ
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
дечко ја те разбирам дека си исфрустриран од поразот али КОЈ ГУБИ ИМА ПРАВО ДА СЕ ЛУТИ....
си се прашал ли ти колку слободни и колку непостоечки фаули досудија судиите општо во цело финале????? ако не знаеш треба реприза да глеаш од сите уутакмици ....ама ко шо јас гледав повеќе фаули досудија против ЛАЛ ...а ти тоа еднаш ако имаш гледано кошарка и си видел дека за ЛАЛ досудиле фаули тоа е друга песна....биди поздравени ти и Бостон и надевајте се на титула другата година .....имате поздрав од ЛАЛ и ЗЕН МАСТЕРОТ
И Коби Брајант!
Тој најмногу е исфрустриран бидејќи со 27% реализација ги напучивме бостон, тоа него го мачи и затоа е заслепен и не може да ги види другите работи!
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
1. немозам да одолеам на форумдзиски ехперти и галамџии и стално им стојат на пат и во фаца да ги корегирам со вистиснки аргументи - не субјективни/ со бројки / со математика .со статистика.......едниствено што се забележува е дека колку толку знаеш доволно барем јазик за да украдеш/преведеш некој пост/мисла од нба и на тој начин глумиш во филм нба критичар....copy/paste.....т.е мислиш дека којзнае со си ни открил.......уствари експерти на готово во дрзавава и форумдзиски аналитичари колку сакаш...........

2. тие што ти мислиш дека си ги фасцинирал го згрешиле подфорумов.....и едноставно мислат дека шахот и формулата се спортови каде доагаат до израз атлетските способности на спортистите ..........на крај ...нека си гледаат фудбал!!!!

3. беше одлична и на двата тимаодбранта , само што на бостон далеку подобра........и одбраната и нападот.......лакерс не знаеше едноставно оваа утакмица што значи термниот напад во кошарка......отсечени во нападот ......без решение......тоа е разликата!!!!!!.....ili vo prevod na lakers koga beshe najpotreno tuka bese linijata za slobodni !!!!!!

4. да но со катастрофално прво полувреме се влегува и во hall of fame на смешно добиени натпревари........

5. за одбраната и за копцето..дефниититвно јас ке ти помогнам со бројки............

def skokovi lakers 30 boston 32

blokadi 3 7

blagodarenie na odbranata 32.5% 40.8%
raalizacija
------------------------------------------------------------------

Los Angeles assisted on only 11 baskets.
The Lakers took 83 shot attempts. mashala !!!!!!!!!!

nemoj samo pak da mi drvish ofanzivni skokovi....zborime odbrana !!!!!

jazik si za 4 matematika kako stoish ????????

=========================================

i sega lazat brojkite ?!!!!


8. sto kopaat lagendite be........abe go zakopaa be.............t.e pak ti mi filozofirash i sakash da me prekrstish da veruvam deka on sam se doveduval vo takvi tehski situacii(zivej ti so tvoa tvoe udeduvawe)......a ne deka odlicnata odbrana naboston go forsirala.........pa ako e legnda nema tablata od zadna strana da ja pogoduva........ni L od legenda kaj kobe na ovaa utakmica...............
.....legendite ne cekaat nekoj da gi odnese pred linijata za slobodni i na sto e mozno polesen nacin da poentiraat/realiziraat.......
legenda ne se stanuva so vadewe na jazikot na zorle so cel da imitirame drugi legendi (pravi legendi) MJ....tuku so potenje gz i realen ucinok...........the hard way...........!!!!!!!!!

10. "Game 7 was determined at the free-throw line, where the Lakers took 20 more attmpts (37) than the Celtics (17)."

http://www.nba.com/celtics/game_recap/keys-20100617-BOSLAL.html

znaci definitivno imash problemi so matematika !!!!!

plus dadovte edvj 50 poeni za 3 cetvrtini a realiziravte 12 slobodni poslednite 6 min ........od vkupno 30 poeni poslednata cetvrtina !!!

11. jas mislam so svoja glava.......ja gledav utakmicata i nosam zaklucoci.......ti si toj so ceka da mu napishta od medii, tv......pa on na gotovo da prepisehe.........toa e megu mene i tebe big difference!!!!!!

12. nema sto da mislam.....esapot vika

Los Angeles assisted on only 11 baskets.
The Lakers took 83 shot attempts. mashala !!!!!!!!!!

plus blagodarenie na off reb......imavte scond chance.......taka da i so second chance udari imavte mizerija realizacija !!!!

vie nemavte ni mozsnot ni prostor da ja vrtite topkata normalno....a ne pa da upatite udar!!!!............

13. pa dobro ja lazam .........eve vidi go presot na phil po utakmicata pa da cuesh deka samiot prizna deka ron artest e mvp za ovaa utakmica..........jasno i glasno.........samo ti se prasih na udren!!!!!!


sto se odnesuva za phoenix ...tikvata na artest vo 5ta utakica ve izvadi.....najdobrata igra na artest vo voj playoof beshe tokmu vo slednata 6ta utakmica so 25 poeni.......od koj 17 vo prviot del !!!!!!!

sto ne ejasno tuka !!!!!!!

pa golemiot rival od kogo minatat godina so houston ke ve izduvaa...vi stana ikona.........pa treba kobe poster od artest da stai .....i kaj nego i kaj zena mu vo sobata !!!!

14. jas pak ke povtoram : ova garnitura ke ostane zapisana kako ona koja stanala shampion vo 7 utakmica so najslab procent na realizacija !!!!
2008 taa garnitura ke ostane zapisana po najubedliviot poraz sto lakers go dobil u final i playoff so 40 poeni razlika !!!!!!

i toa tokmu protiv bostondziska odbrana .......ne e slucajno neli.....sto se javuva boston vo dvata slucai ???????

za ovie "recordi" od istorijata na lakers timot slobodno proveri.......ne sum greshka !!!!!

===========================================

da rezimiram : igravte protiv superioren tim vo napad i ushte po superioren tim vo odbrana !!!!!!.........ednostavno ne zasluzivte da pobedite..........

tepavte edvaj vo 7 utkamica na domashen teren so edavj edna trojka.....svrti 2008 da vidihs boston kako tepa..........ubedlivo......pobeda za vek i vekov da vi prai koshmaari !!!!!


ako imash stavrno da pises so argumenti i brojki i fakti arno.....ako ne dzabe si go troshish vremeto so subjektivni ubeduvanja i si praish bajram na mozokot !!!!!!!!
Стварно не знам дали вчера Лејкерс те зафркнаа на некое лифче, не очигледно имаш некои тешки фрустрации кои треба побрзо да ги исфрлиш од твоето тело и ум.

Многу си нападен, навредлив, прво научи некои правила на почитување па после тука постирај.

А за тоа дека Лејкерс беа подобар дефанизвен тим се виде во последните две утакмици. Нема потреба да те потсетувам што се случи во шестта утакмица. Па и во седмата. Бил Расел освои 11 титули со одбрана. Тим Данкан освои 4 титули со одбрана. Лејкерс оваа година освои титула со одбрана, подобра од противникот.

Лејкерс губеа 2-3.
Лејкерс губеа со 13 разлика во 3 четвртина од седматта утакмица.
Лејкерс се вратија и победија.
Лејкерс беа отпорни, Лејкерс беа цврсти, издржливи.
Па нели овој тим заслужува заслуга бе!
Штета што твојот пристап и став ти го заматува здравиот разум.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
173
Поени од реакции
79
Стварно не знам дали вчера Лејкерс те зафркнаа на некое лифче, не очигледно имаш некои тешки фрустрации кои треба побрзо да ги исфрлиш од твоето тело и ум.

Многу си нападен, навредлив, прво научи некои правила на почитување па после тука постирај.

А за тоа дека Лејкерс беа подобар дефанизвен тим се виде во последните две утакмици. Нема потреба да те потсетувам што се случи во шестта утакмица. Па и во седмата. Бил Расел освои 11 титули со одбрана. Тим Данкан освои 4 титули со одбрана. Лејкерс оваа година освои титула со одбрана, подобра од противникот.

Лејкерс губеа 2-3.
Лејкерс губеа со 13 разлика во 3 четвртина од седматта утакмица.
Лејкерс се вратија и победија.
Лејкерс беа отпорни, Лејкерс беа цврсти, издржливи.
Па нели овој тим заслужува заслуга бе!
Штета што твојот пристап и став ти го заматува здравиот разум.

ливче слободно може да пишеш заедно со твоите "следбеници" кои многу си ги инспирирал и воодушевил со твоите празни постови......заедно со нив одете гледајте фудбал ви реков...и писувајте ливцинја......кога не ги разбираш едноставно работите.....и немаш пред се гз да ги прифатиш многу од горе посочените факти од мојот пост......каде и впрочем ништо нема додадено освен "прераскажана" статистика од играта...

http://www.nba.com/games/20100617/BOSLAL/gameinfo.html?ls=gt2hp0040900407#nbaGIboxscore



............на начин да ја разбереш (no ocigledno ne saksh) ти заедно со твојот форумздиски рекетар, крекатор и :drk:телохранител "eric the king" :nesum:со кого слободно може да отворите "адвокатска канцеларија" :vozbud: на лакерс во македонија :pos2:!!!!!!!! ili mozebi nekoja nevladina organizacija za prodrshka na pravata na fanovite na lakers :pos2:!!!!!!!!

ako nemate sto drugo da pravite i samogledate po bilo koja prilika da postirate na dolgo i siroko se so cel da vi se mnozat i brojat sto e mozno poveke postovi ....demek na toj nacij ke dostignete rating na forumdziski eksperti и респекти за мали деца...............zaboravi.........moite 2 posta sodrzat mnogu poeke sustina и реалност nego vashite 2000 postovi..........ili endostavno zosto da gi slabeete zglobovite ....prosto zamolete nekoj od adminite na forumov neka vi gi "nabilda" brojkite na postovi na 200 000......i gotovo.....site ke vi se klannjame.............:helou:.......zagarantirano ......:pusk:


а за тоа дека моите постови биле навредливи......те молам !!!!!!......:nenene:

не се прави la паљачо...vиди го само постот на tvojot telohranitel "eric the king"........i ke svatish deka covekov e vo menopauza.........pa i na vie zestini..........pa zgora na toa i majka mu pelenata ne mu ja promenila dodeka go pisuval postot.........premnogu nervoza......testosteron za izvoz :drk:......od posterite na kobe da ne e toa :drk::tv: ????????!!!!!! .......



===========================================


белки ова ке го "соџвакаш"...........


John Schuhmann

http://www.nba.com/2010/news/features/john_schuhmann/06/18/game7.stats/index.html

Posted Jun 18 2010 12:20PM


да не правам copy/paste na целиот текст (на се плаши не ти ја зимам работата.......на ваа економска криза .....имама ја разбиранје)

туку пред се да не испадне демек јас екпсртов .....овој експерт оној..........јас не знам знаеш ти ..........да видиме сто некој од официјалните нба comlunisti (и твои идоли) кажаа..........

за оние кои не знаат јазик колку толку.......па ти си тука да ги просветлиШ и да им преведеш.........сто друго би правел???!!!!!!


одиме

Four key stats show why Lakers stand as NBA champs

--------------------------------------------------------------------------------


............There's no doubt about it ... the first three quarters of Game 7 were ugly...............


.........Then, somehow :vozbud:, the Lakers found a way to score 30 points in the fourth. L.A. made only six of its 16 shots in the quarter -- not much better than it did through the first three quarters -- but it had more free-throw attempts in the final 12 minutes (21) than it did in the first 36 minutes (16).......:wink:......kako sto e sudija nikoj drug ne e............


4. Control the glass, win a trophy

The team that won the rebounding battle won every game of the Finals. The Lakers had their worst shooting game of the season (32.5 percent) on Thursday, but they won the game because of those 21 fourth-quarter free throws and because they had 23 offensive rebounds.
..........pa sto imavte poveke 15 ofanzivni koi i onaka ne mozevte da gi ralizirate vo poeni......fakash topki ama dzabe kosh pak ne mozesh da dadesh ...........osven od slobodni.......i ti ofanzivni poveketo gi napraivte vo prvite 3te cetvrtini....koga i gubevte.........ne napravivte 23 skoka u poslednata cetvrtina ko so vie vikate !!!!!!!!!


.............The fourth quarter was the Lakers' second-most efficient period of The Finals. Only their third quarter of Game 1, when they scored 34 points on 22 possessions, was better...............
aj da vi prevedam........pa normalno be ke bide najefikasna koga pucash i poentriash samo od slobodni.....pa i babami taka finale ke dobie...procent ka kacueme so slobodni......znaci na novive shmpioni im bila najefikasna ctvrtina vo koja samo so slobodni frlanja igrale.......paradoks neviden ....mene bi mi bilo sram da kazam deka na toj nacin sum dobil utakmica a ne pak nba finale vo 7 igra.......:uvo:!!!!!!!!!!


...........3. Say Queensbridge

Artest was unquestionably the Lakers' best defender. It came as no surprise that coach Phil Jackson called Artest the MVP of Game 7. The no longer ring-less Laker had 20 points and hit one of the game's biggest shots while recording five steals and holding Paul Pierce to a 5-for-15 night.

Game 7 was only the seventh time (in 100 games) that Artest scored 20 points this season. It was also the first time in more than two seasons that Artest has registered at least 20 points, five rebounds and five steals in a game.

Though he was certainly inconsistent in The Finals, Artest had the best plus-minus of the series. He was a plus-40, mostly thanks to plus-26 performances in Games 1 and 5................



• The Lakers were held to 13 assists or fewer in just seven of their 105 total games this season. Four of them were in the Finals, including Game 7, when they recorded just 11 assists (their second-lowest total of the season) on their 27 field goals. ne mozevte da svrtite napad asalen..........topka da primite..........
---------------------------------------------------------------------------

moite 3 posta isprintajte si gi fanovi na la....... vo sto pogolem i razbirliv format ....na tapet......pogolem duri od posterot na bryant.....i zakacete si gi do posterite na kobe ......ili stajte si gi wiki na desktop.........den po den ke ja svatite rabotava........edno utro ke se osvestite.....i ke recete ...stvarno .behse u pravo covekov za toa na koj nacin lakers stanaa shampioni.....................:wink:




ajdeeeeeeeeeeee..........pcujte ....plukajte....mavajte........prakajte privatni poraki.............so cela raspolozliva artilerija...........:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom