NBA сезона 2009/2010

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.567
A што е всушност битен начинот на кој станале шампиони ? Не, сериозно, воопшто не е релевантен тој фактор и нема потреба да се филозофира уз километарски постови кои ретко кој ги чита, битно .... шампиони се ! Повеќе би се замарал во една хипотетичка ситуација, да сум фан на Бостон, за начинот на кој тој тим не станаа шампиони сезонава, односно, не победија во финалето во ситуација каде Лејкерс беа далеку под своето ниво, или, за начинот на кој Кливленд, најдобриот тим во регуларниот дел од сезоната, доживеаа дебакл во плејофот.

п.с. За тим кој дозволил 23 офанзивни скокови во мајсторка, не може да се каже дека истиот изиграл добро во одбраната.
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
ливче слободно може да пишеш заедно со твоите "следбеници" кои многу си ги инспирирал и воодушевил со твоите празни постови......заедно со нив одете гледајте фудбал ви реков...и писувајте ливцинја......кога не ги разбираш едноставно работите.....и немаш пред се гз да ги прифатиш многу од горе посочените факти од мојот пост......каде и впрочем ништо нема додадено освен "прераскажана" статистика од играта...

http://www.nba.com/games/20100617/BOSLAL/gameinfo.html?ls=gt2hp0040900407#nbaGIboxscore



............на начин да ја разбереш (no ocigledno ne saksh) ти заедно со твојот форумздиски рекетар, крекатор и :drk:телохранител "eric the king" :nesum:со кого слободно може да отворите "адвокатска канцеларија" :vozbud: на лакерс во македонија :pos2:!!!!!!!! ili mozebi nekoja nevladina organizacija za prodrshka na pravata na fanovite na lakers :pos2:!!!!!!!!

ako nemate sto drugo da pravite i samogledate po bilo koja prilika da postirate na dolgo i siroko se so cel da vi se mnozat i brojat sto e mozno poveke postovi ....demek na toj nacij ke dostignete rating na forumdziski eksperti и респекти за мали деца...............zaboravi.........moite 2 posta sodrzat mnogu poeke sustina и реалност nego vashite 2000 postovi..........ili endostavno zosto da gi slabeete zglobovite ....prosto zamolete nekoj od adminite na forumov neka vi gi "nabilda" brojkite na postovi na 200 000......i gotovo.....site ke vi se klannjame.............:helou:.......zagarantirano ......:pusk:


а за тоа дека моите постови биле навредливи......те молам !!!!!!......:nenene:

не се прави la паљачо...vиди го само постот на tvojot telohranitel "eric the king"........i ke svatish deka covekov e vo menopauza.........pa i na vie zestini..........pa zgora na toa i majka mu pelenata ne mu ja promenila dodeka go pisuval postot.........premnogu nervoza......testosteron za izvoz :drk:......od posterite na kobe da ne e toa :drk::tv: ????????!!!!!! .......



===========================================


белки ова ке го "соџвакаш"...........


John Schuhmann

http://www.nba.com/2010/news/features/john_schuhmann/06/18/game7.stats/index.html

Posted Jun 18 2010 12:20PM


да не правам copy/paste na целиот текст (на се плаши не ти ја зимам работата.......на ваа економска криза .....имама ја разбиранје)

туку пред се да не испадне демек јас екпсртов .....овој експерт оној..........јас не знам знаеш ти ..........да видиме сто некој од официјалните нба comlunisti (и твои идоли) кажаа..........

за оние кои не знаат јазик колку толку.......па ти си тука да ги просветлиШ и да им преведеш.........сто друго би правел???!!!!!!


одиме

Four key stats show why Lakers stand as NBA champs

--------------------------------------------------------------------------------


............There's no doubt about it ... the first three quarters of Game 7 were ugly...............


.........Then, somehow :vozbud:, the Lakers found a way to score 30 points in the fourth. L.A. made only six of its 16 shots in the quarter -- not much better than it did through the first three quarters -- but it had more free-throw attempts in the final 12 minutes (21) than it did in the first 36 minutes (16).......:wink:......kako sto e sudija nikoj drug ne e............


4. Control the glass, win a trophy

The team that won the rebounding battle won every game of the Finals. The Lakers had their worst shooting game of the season (32.5 percent) on Thursday, but they won the game because of those 21 fourth-quarter free throws and because they had 23 offensive rebounds.
..........pa sto imavte poveke 15 ofanzivni koi i onaka ne mozevte da gi ralizirate vo poeni......fakash topki ama dzabe kosh pak ne mozesh da dadesh ...........osven od slobodni.......i ti ofanzivni poveketo gi napraivte vo prvite 3te cetvrtini....koga i gubevte.........ne napravivte 23 skoka u poslednata cetvrtina ko so vie vikate !!!!!!!!!


.............The fourth quarter was the Lakers' second-most efficient period of The Finals. Only their third quarter of Game 1, when they scored 34 points on 22 possessions, was better...............
aj da vi prevedam........pa normalno be ke bide najefikasna koga pucash i poentriash samo od slobodni.....pa i babami taka finale ke dobie...procent ka kacueme so slobodni......znaci na novive shmpioni im bila najefikasna ctvrtina vo koja samo so slobodni frlanja igrale.......paradoks neviden ....mene bi mi bilo sram da kazam deka na toj nacin sum dobil utakmica a ne pak nba finale vo 7 igra.......:uvo:!!!!!!!!!!


...........3. Say Queensbridge

Artest was unquestionably the Lakers' best defender. It came as no surprise that coach Phil Jackson called Artest the MVP of Game 7. The no longer ring-less Laker had 20 points and hit one of the game's biggest shots while recording five steals and holding Paul Pierce to a 5-for-15 night.

Game 7 was only the seventh time (in 100 games) that Artest scored 20 points this season. It was also the first time in more than two seasons that Artest has registered at least 20 points, five rebounds and five steals in a game.

Though he was certainly inconsistent in The Finals, Artest had the best plus-minus of the series. He was a plus-40, mostly thanks to plus-26 performances in Games 1 and 5................



• The Lakers were held to 13 assists or fewer in just seven of their 105 total games this season. Four of them were in the Finals, including Game 7, when they recorded just 11 assists (their second-lowest total of the season) on their 27 field goals. ne mozevte da svrtite napad asalen..........topka da primite..........
---------------------------------------------------------------------------

moite 3 posta isprintajte si gi fanovi na la....... vo sto pogolem i razbirliv format ....na tapet......pogolem duri od posterot na bryant.....i zakacete si gi do posterite na kobe ......ili stajte si gi wiki na desktop.........den po den ke ja svatite rabotava........edno utro ke se osvestite.....i ke recete ...stvarno .behse u pravo covekov za toa na koj nacin lakers stanaa shampioni.....................:wink:




ajdeeeeeeeeeeee..........pcujte ....plukajte....mavajte........prakajte privatni poraki.............so cela raspolozliva artilerija...........:vozbud:
Леле мене ми викаш дека јас постирам,крадам статии и постови од други експерти...а ти што направи сега? Со само два поста си изврши самоубиство.

Како прво, нема ни потреба да ми ги постираш тие статии, веќе сум ги прочитал.

Како второ, кога Лејкерс игра слабо не ги бранам, туку сум првиот што ги кажува нивните грешки. Ако си ги запазил подобро моите постови, ќе видиш. Значи тие канцеларии, адвокати, организации ти се само една касета во главата.

Пак ќе ти речам, слободните Лејкерс ги заслужија, а ти пак со судиите и пак и пак. Да не сте роднини со Рашид?

И сите тие постери, експерти не ми се идоли, туку едноставно ме интересира нивното мислење, затоа што предолго го прават ова и штом толку долго издржале со својата работа, белки вредат нешто.

И за крај, не ја спорам одбраната на Бостон . Стварно во последните три години играат инспирирачка одбрана. Тим Тибадо и Риверс направија одлична работа. Повеќе Тибадо, одколку Риверс, но сепак тимот е на Риверс.

Исто се сложувам дека Рон Артест е емвипи на седмиот натпревар.

И не знам што се мислиш дека си, па фановите на Лејкерс ќе се замараат, па да те пцујат или пуштаат приватни пораки. Не си ласкај.

И за крај Syn ти кажа добро, еве ако не прочита ќе го цитирам повторно.

A што е всушност битен начинот на кој станале шампиони ? Не, сериозно, воопшто не е релевантен тој фактор и нема потреба да се филозофира уз километарски постови кои ретко кој ги чита, битно .... шампиони се ! Повеќе би се замарал во една хипотетичка ситуација, да сум фан на Бостон, за начинот на кој тој тим не станаа шампиони сезонава, односно, не победија во финалето во ситуација каде Лејкерс беа далеку под своето ниво, или, за начинот на кој Кливленд, најдобриот тим во регуларниот дел од сезоната, доживеаа дебакл во плејофот.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
173
Поени од реакции
79
A што е всушност битен начинот на кој станале шампиони ? Не, сериозно, воопшто не е релевантен тој фактор и нема потреба да се филозофира уз километарски постови кои ретко кој ги чита, битно .... шампиони се ! Повеќе би се замарал во една хипотетичка ситуација, да сум фан на Бостон, за начинот на кој тој тим не станаа шампиони сезонава, односно, не победија во финалето во ситуација каде Лејкерс беа далеку под своето ниво, или, за начинот на кој Кливленд, најдобриот тим во регуларниот дел од сезоната, доживеаа дебакл во плејофот.

п.с. За тим кој дозволил 23 офанзивни скокови во мајсторка, не може да се каже дека истиот изиграл добро во одбраната.

ama sepak go citash mojot post.......ne te tera nikoj na zorle.................

da rascistime ................jas ne sum hc fan na boston......vo voj duel bev za niv...........prosto.........


lakers ne mozeshe da dade poveke protiv kompleten tim kako boston ........toa e maximumot .....koja forma ....koja igra..............ni ke gi vidite taa forma so ti ja kazuvash i sonuvash .........................demek sega ke eksplodiral voj onoj...........toa be mitovi samo........bajram......e toa se vika filozofiranje ...................osven ako igraat so timovi ko new jersey i 4ta klasa klovnovi.........i tamu moze da im pretaat.........pa i protiv oklahoma koja edaj vleze u play u posledni sec.....lakers imashe mnogu problemi.......mozeshe i 3 oklahoma da izvadi.......!!!!!!!!......taka da toa vie sto lakers ste cekale da eksplodira ....ne se slucuva ......pa protiv bosotn ne ni mi paga na pamet !!!!!!!!.............samo iluzionisti taka razmilsuvaat..........

od koga u nba ako si prv vo esat ili west u regularniot del e garancija za titula...........ne zaevavaj ova e nba..............cleveland e klovnovski tim bez madinja.........na lebron mu fali covek za da realizira neshto ......ne biva sam..........clevleand u play go tepashe bosotn 30 razlika druga utakmica odma isgubi 30 ralika !!!!!!!!!.....znaci 2 utakmi po red sosema razlicni. scenarija..............

kaj boston e isto probelmot kontinuitetot........toa e najslabata strana nivna.................

pa jasno beshe deka bez perkins ke se napravat 23 ofanzivni...........i ti li sega ja otkri amerika......................i rondo e kepek sprema bynum i gasol pa im kradeshe topki i sobirashe odpadoci ko so saka.........se setashe po terenot......voj pat ne se sluci toa........taka da deka mnogu "ripale" lakers vo 7ta utakmica i taka tepale zaebi ti toa............no toa e bash samo edninstveniot pozitiven segment od igrata na lakers vo 7-ta ....drugo nishto ne moze da istaknesh ...kolku ida skash i barash od nivnata igra.........

--- надополнето ---

Леле мене ми викаш дека јас постирам,крадам статии и постови од други експерти...а ти што направи сега? Со само два поста си изврши самоубиство.

Како прво, нема ни потреба да ми ги постираш тие статии,веќе сум ги прочитал.

Како второ, кога Лејкерс игра слабо не ги бранам, туку сум првиот што ги кажува нивните грешки. Ако си ги запазил подобро моите постови, ќе видиш. Значи тие канцеларии, адвокати, организации ти се само една касета во главата.

Пак ќе ти речам, слободните Лејкерс ги заслужија, а ти пак со судиите и пак и пак. Да не сте роднини со Рашид?

И сите тие постери, експерти не ми се идоли, туку едноставно ме интересира нивното мислење, затоа што предолго го прават ова и штом толку долго издржале со својата работа, белки вредат нешто.

И за крај, не ја спорам одбраната на Бостон . Стварно во последните три години играат инспирирачка одбрана. Тим Тибадо и Риверс направија одлична работа. Повеќе Тибадо, одколку Риверс, но сепак тимот е на Риверс.

Исто се сложувам дека Рон Артест е емвипи на седмиот натпревар.

И не знам што се мислиш дека си, па фановите на Лејкерс ќе се замараат, па да те пцујат или пуштаат приватни пораки. Не си ласкај.

И за крај Syn ти кажа добро, еве ако не прочита ќе го цитирам повторно.
ako beshe rabotava za preztish i jas da steknam status na jak poster i kultna figura na forumov i pred se da se dokazuam so moite mislenja .....i za niv demek da mi klikaat i vikaat alal da ti e.....vo stilot na facebook i takvi detski semi ..........zaebi............nemashe da imaa jas 5 posta a ti 2000...........i ne ni imama praksi po makedonski forumi da drzam predavanja.............oti odnapred znam kakov ke bide ishodov .......i retko pisuvam......prosto so deckurlaana ne se inaetam!!!!!

obicen smrtnik sum........veke eden kup imama privatni poraki vrzani samo so finalevo.... ....da sum pusel ova ona.......slodobno pisuvajte.......obozavam da pusham na forumi :pusk:.....a ti najde da kazuvash za lasknaje..........da ne se plashish da ne ti go zemam lebot na forumov .......a...........bebe edno......
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
ama sepak go citash mojot post.......ne te tera nikoj na zorle.................

da rascistime ................jas ne sum hc fan na boston......vo voj duel bev za niv...........prosto.........




pa jasno beshe deka bez perkins ke se napravat 23 ofanzivni...........i ti li sega ja otkri amerika......................i rondo e kepek sprema bynum i gasol pa im kradeshe topki i sobirashe odpadoci ko so saka.........se setashe po terenot......voj pat ne se sluci toa........taka da deka mnogu "ripale" lakers vo 7ta utakmica i taka tepale zaebi ti toa............no toa e bash samo edninstveniot pozitiven segment od igrata na lakers vo 7-ta ....drugo nishto ne moze da istaknesh ...kolku ida skash i barash od nivnata igra.........
Може не си хаце фан на Бостон, но си хаце хејтер на Лејкерс. Еве еден срдечен поздрав...


А Syn и ние другите не ја откривме сега Америка туку истакнавме тоа што е. 23 офанзивни скокови во мајсторка си дозволуваш - многу тешко да стигнеш до титула.



ako beshe rabotava za preztish i jas da steknam status na jak poster i kultna figura na forumov i pred se da se dokazuam so moite mislenja .....i za niv demek da mi klikaat i vikaat alal da ti e.....vo stilot na facebook i takvi detski semi ..........zaebi............nemashe da imaa jas 5 posta a ti 2000...........i ne ni imama praksi po makedonski forumi da drzam predavanja.............oti odnapred znam kakov ke bide ishodov .......i retko pisuvam......prosto so deckurlaana ne se inaetam!!!!!

obicen smrtnik sum........veke eden kup imama privatni poraki vrzani samo so finalevo.... ....da sum pusel ova ona.......slodobno pisuvajte.......obozavam da pusham na forumi :pusk:.....a ti najde da kazuvash za lasknaje..........da ne se plashish da ne ti go zemam lebot na forumov .......a...........bebe edno.....
Бебе едно? Хах...хммм....хмм....стварно не знам како да ти одговрам на ова.

P.S Имам 1.173 постови. Си помешал 827 постови. Ок не е мала борјка....не...неее.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
173
Поени од реакции
79
Може не си хаце фан на Бостон, но си хаце хејтер на Лејкерс. А за такви само терапија...еве за прв ден.


А Syn и ние другите не ја откривме сега Америка туку истакнавме тоа што е. 23 офанзивни скокови во мајсторка си дозволуваш - многу тешко да стигнеш до титула.




pa i najneutralnite (koi i vprocem ti sakash da gi asimilirash so svoite vvolshebnicki "la-ili nikoj drug" postovi i propovedi).......i onie koi nemaat aber i niti se zamaraat ednostavno so kosharnka vo zivotot ...dali nba ili druga liga......neminovno stanuvaat hejteri ili kako skash kazi gi vednash po gledanje na 7 -ta utakmica i nacinot lakers kako dojdoa do titula ov taa igra.........odma ke recat da ti pukne dabot e ova.......neli e taka :toe:...........:toe:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
@ eikosanoidi

Само едно прашање за тебе: Дали слободните кои Лејкерси ги шутираа во 4/4 беа непостоечки? Само на ова одговори ми, да/не одговор, едноставно.
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Ќе кажам последен пат, да не беа судиите, 7-ми натпревар немаше ни да се игра бидејќи вториот натпревар судиите им го подарија на бостон!
Плус ако се погледне статистика може да се види дека кој има повеќе скокови победува, двете одбрани беа солидни во овие финални средби, но на ЛА беше подобра и затоа станаа шампиони, а КОБИ БРАЈАНТ МВП!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.567
@ eikosanoidi

Жити све, како дојдоа Лејкерс до титулата ? Па Бостон имаа два моментума кои во мајсторка да не ги искористиш треба да си навистина ретардиран. Прво, имаа солидна предност во првиот дел кои ја прокоцкаа лагано и аматерски, Лејкерси со лоша игра што е најтрагично истата им ја анулираа.
После, имаат луксуз за уште еден таков моментум, во трета четвртина но овој пат со 13 разлика, и повторно, ги имаш Лејкерс, со лоша игра ( на играта во напад алудирам ), повторно ја анулираат таа огромна, да да, огромна предност ... Да загубиш втора голема предност во мајсторка, и тоа од 13 разлика во трета четвртина на таков начин што сакаш повеќе ?
Коби 4 клучни напади во тој период порокоцка, Лејкерс повторно ја анулираа предноста, најмногу благодарејќи на нивната одбрана, и нормално, луксузот кој го имаа под нивни кош со 23те офанзивни скокови.
И без разлика што рече дека Перкинс не играл, Кеј Џеј и Валас уз Дејвис се доволни за нежниот Гасол, Одом, и Бајнам кој буквално ја влече неговата повредена нога по терен низ цела серија во финалето.

Џексон во претходниот меч не дозволуваше да се анулира предност од 20 разлика, и а се дојде на 18-16 веднаш викаше тајм аут, Док незнам со кој памет дозволи во ваков натпревар во 2 наврати неговиот тим да им овозможи на Лејкерс да се враќаат во натпреварот.
И најмногу поради ова слободно можам да ти кажам дека Лејкерс и повеќе од заслужено дојдоа до оваа титула, без разлика што биле лоши, за тим кој во 2 наврати се враќа во игра и тоа во мајсторка, и на крајот победува, едноставно не смее да се каже дека не ја заслужил титулата.
А тоа што неутралците гледаат површно и кењаат тоа е нивни проблем и воопшто не се релевантни нивните ставови, едноставно не допираат до нас, фановите на Лејкерс.
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Ок сите знаеме дека Лејкерс го имаат најтешкиот буџет во НБА. Оваа година му завршува договорот на Фил Џексон. Неговата плата беше 12 милиони долари, 7 повеќе од вториот најплатен тренер. Сигрно Бас ќе сака да му ја скрати платата...е сега муабетот е колку??

Еве што имаше да каже Меџик Џонсон, кој поседува 5 % од Езерџиите.

"I want to make sure of something," Johnson said. "I want Phil back in the worst way. I will give [Buss] some money if I have to."
:pipi:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Честито титула!Зверови!
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
466
Поени од реакции
30
Ne ceka NBA DRAFT na 24 JUNI pa posle toa 1 JULI,koj,kade,ke potpise,DOBRO LETO!!!

MISIJATA e ZAVRSENA,OTVORANJETO na sezona 2009/2010 na 27
OCTOMVRI.Koga otvorase BOSTON nagosti vo CLEVELAND i tepase
BOSTON i bese iznenaduvanje,mi davase SILA,ZELBA,OGROMNA
JUBOV,da PRATAM SEKOJ DEN NBA na TV LIVE,PROSEK po 3 utakmici,
se do 17 JUNI,koga ZATVORAM NBA so mojata ogromna zelba da gi
GLEDAM bas LAKERS-BOSTON,(mi se ipolni).Ama na OGROMNA zalost
falese del za ISTORIJATA MOJA,BOSTON da stane SAMPION bea blisku
na kraj se raduvaa LAKERS.Vakvo nesto se pravi ednas vo ZIVOTOT,
jas se nadevam deka mozam da go napravam i DRUGATA SEZONA ali
do togas ZIVI i ZDRAVI.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.397
Поени од реакции
21.952
@ eikosanoidi

Жити све, како дојдоа Лејкерс до титулата ? Па Бостон имаа два моментума кои во мајсторка да не ги искористиш треба да си навистина ретардиран. Прво, имаа солидна предност во првиот дел кои ја прокоцкаа лагано и аматерски, Лејкерси со лоша игра што е најтрагично истата им ја анулираа.
После, имаат луксуз за уште еден таков моментум, во трета четвртина но овој пат со 13 разлика, и повторно, ги имаш Лејкерс, со лоша игра ( на играта во напад алудирам ), повторно ја анулираат таа огромна, да да, огромна предност ... Да загубиш втора голема предност во мајсторка, и тоа од 13 разлика во трета четвртина на таков начин што сакаш повеќе ?
Коби 4 клучни напади во тој период порокоцка, Лејкерс повторно ја анулираа предноста, најмногу благодарејќи на нивната одбрана, и нормално, луксузот кој го имаа под нивни кош со 23те офанзивни скокови.
И без разлика што рече дека Перкинс не играл, Кеј Џеј и Валас уз Дејвис се доволни за нежниот Гасол, Одом, и Бајнам кој буквално ја влече неговата повредена нога по терен низ цела серија во финалето.

Џексон во претходниот меч не дозволуваше да се анулира предност од 20 разлика, и а се дојде на 18-16 веднаш викаше тајм аут, Док незнам со кој памет дозволи во ваков натпревар во 2 наврати неговиот тим да им овозможи на Лејкерс да се враќаат во натпреварот.
И најмногу поради ова слободно можам да ти кажам дека Лејкерс и повеќе од заслужено дојдоа до оваа титула, без разлика што биле лоши, за тим кој во 2 наврати се враќа во игра и тоа во мајсторка, и на крајот победува, едноставно не смее да се каже дека не ја заслужил титулата.
А тоа што неутралците гледаат површно и кењаат тоа е нивни проблем и воопшто не се релевантни нивните ставови, едноставно не допираат до нас, фановите на Лејкерс.


Абе ај што се замарате со типот стварно незнам..Едноставно го боли поразот и тоа е..Нема нешто попаметно да каже освен слободните во четвртата четвртина , Двапати се вракавме од негатива едниот пат од -9 а вториот-13 и ако тоа не е шампионски тим стварно незнам што е ..Бевме подобри и сосема заслужено станавме шампиони..Напред Лејкерс..

--- надополнето ---

Ок сите знаеме дека Лејкерс го имаат најтешкиот буџет во НБА. Оваа година му завршува договорот на Фил Џексон. Неговата плата беше 12 милиони долари, 7 повеќе од вториот најплатен тренер. Сигрно Бас ќе сака да му ја скрати платата...е сега муабетот е колку??

Еве што имаше да каже Меџик Џонсон, кој поседува 5 % од Езерџиите.






:pipi:


И плус му е дадено 2 милиона затоа што стана шампион..Слушнав нешто дека ке одел во Њу Јорк е сега колку е точно незнам...Се надевам дека ке остане..
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Абе ај што се замарате со типот стварно незнам..Едноставно го боли поразот и тоа е..Нема нешто попаметно да каже освен слободните во четвртата четвртина , Двапати се вракавме од негатива едниот пат од -9 а вториот-13 и ако тоа не е шампионски тим стварно незнам што е ..Бевме подобри и сосема заслужено станавме шампиони..Напред Лејкерс..

--- надополнето ---





И плус му е дадено 2 милиона затоа што стана шампион..Слушнав нешто дека ке одел во Њу Јорк е сега колку е точно незнам...Се надевам дека ке остане..
Епа он треба да биде тренер на дрим-тимот на Никси со Леброн. Јас мислам дека од Леброн зависи, ако он отиде во Никси и Џексон оди, ако не отиде ќе остане со Лејкерс да направи уште еден хет-трик:)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Kaj ќе оди Џексон,нека седи у Л.А. пола кариера му помина тука и освен о Л.А. со ниеден друг тим нема да соработува толку добро, ни па титула да види :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom